Чемпіонат Європи-2015 (чоловіки). 2-й раунд відбору. Перед другим туром

18:10 | 22 мая 2014

В четвер збірна України в Іспанії розпочне вирішальний раунд боротьби за путівку на чемпіонат Європи-2015.  Перший суперник, гірше не пригадаєш, лідер змагань – збірна Чехії, яка має в активі максимум очок – дев’ять. У нашій команді, нагадаємо, всього три. Програш поставить під сумнів подальшу боротьбу за жадану путівку. В нашому матеріалі ми проаналізуємо матч чехів та українців, що завершував перший тур, і приніс перемогу господарям - 3:1 (25:19, 25:21, 22:25, 25:23).

ЗАГАЛЬНА СТАТИСТИКА

Збірна України набрала 88 очок (49 – атака, 9- подача, 10 – блок, 20 - помилки суперника), суперник - 97 (48, 8, 14,  27). Як ми бачимо, при приблизно рівній грі в окремих елементах, наша команда припустилася на сім помилок більше, що, судячи з всього, і зумовило підсумковий результат, адже в четвертому сеті наша команда віддала супернику майже пів-партії – 10 (!) очок на власних помилках

Цікаво, що дуже високий рівень прийому в першій партії – 81% «позитиву», наша команда не змогла його реалізувати в атакуючих діях. Втім, як і чехи в третій партії, коли мали 90% «позитиву» проти 69 у нас.

НАПАД, БЛОК

Українці реалізували 49 атак з 95-ти, 11 разів направили м’яча в аут, 14 – в блок. Чиста ефективність дорівнює 25,3% = [(49-11-14)/95]х100%

У підопічних Зденека Смейкала 83 удари – 48 очок, 6 в аут, 10 в блок. Ефективність 38,5%. Перевага незначна, але в матчі, де все вирішують кінцівки, кожний удар має значення. А наші волейболісти віддали таким чином на п’ять очок більше. Взагалі-то в нападі, українці програли більше на дев’ять очок.

Тут же ми можемо сказати про блок, адже ці елементи поєднані напряму. Як ви бачите з приведених цифр, виграли ми блоком на чотири очки менше.

ПРИЙОМ, ПЕРШИЙ ТЕМП

Команди показали приблизно однаковий прийом: українці – 73% позитива та 8 помилок, чехи – 77% та 9 відповідно. При такому високому рівні прийому Володимир Ковальчук частіше, ніж його візаві, віддавав першим темпом - 28 разів, при цьому Микола Рудницький та Дмитро Тероменко заробили 16 очок. Філіп Габр пасував своїм центрам 18 разів, але зіграли вони більш, ефективно, ніж наші, забивши 13 м’ячів.

У нашої команди 65% прийому (55 з 84-х) стало справою рук двох волейболістів - доігровщика Євгена Капаєва та ліберо Пилипа Гармаша, у чехів же яскраво вираженим приймаючим був Петр Михалек, який один прийняв більш, ніж 50% подач суперника (38 із 74-х). Щоправда, в матчі з Іспанією – першому для нашої команди, таким же основним приймаючим став у складі збірної України Дмитро Сухинін, який прийняв 70% подач (58 із 82-х). В решті матчів прийом розподілявся більш рівномірно.

ПОДАЧА

Команди показали приблизно однаковий рівень в цьому елементі: українці – 9 ейсів та 15 помилок, чехи – 8 та 12 відповідно.

ЛІДЕРИ

Лідерами обох команд стали діагональні - Олександр Стаценко та Міхал Кріско, які у підсумку і стали кращими снайперами своїх команд, набравши 21 та 22 очки відповідно.

Стаценко в атаці набрав 18 очок, маючи 33 спроби атакувати. Шість разів він не впорався з блоком, ще тричі послав м’яча в аут. Двічі наш діагональний зблокував суперників. Подачею він приніс своєї команді 1 бал, допустивши при цьому 6 помилок. Показник «+/-» - «+10».

Кріско був точним в 16-ти атаках з 25-ти, чотири рази був заблокований, два рази помилився. На блоці очок не набирав, але компенсував це ефективною подачею – 6 ейсів, при 4-х помилках. Показник «+/-» - «+14».

1-й тур. СУМАРНА СТАТИСТИКА

І на останок порівняємо показники суперників за підсумками першого туру 2-го раунду відбіркового турніру. Парадокс, але збірна України, знаходячись за ефективністю прийому на першому місці (!)у відбірковому турнірі Євро-2015, за ефективністю нападу – на другому, не може реалізувати ці здобутки в результат.  Навіть за кількістю помилок ми поступаємося чехам не суттєво – 94 в 12-ти сетах, чи 7,8 в середньому за сет проти 6,7 у чехів (67 в 10-ти). Щоправда, у українців один з найнижчих показників ефективності подачі – «- 14%» («ейси» мінус «помилки»/100%»). Можливо, тут треба шукати ключ до успіху. У чехів цей показник, до речі, найкращий у «відбірці» - «-5%».

Чемпіонат Європи-2015. Відбір.2-й раунд.  1-й тур.