ЧЕМПІОНАТ ЄВРОПИ (Жінки). Тепер лише за крок до плей-офф!

23:35 | 23 августа 2021
ЧЕМПІОНАТ ЄВРОПИ (Жінки). ЧЕМПІОНАТ ЄВРОПИ (Жінки).  Тепер лише за крок до плей-офф!

Українська збірна здобула важливі перемоги над Фінляндією та Швецією 

   

ФІНСЬКИЙ «БАР’ЄР», ВСЕ Ж, ПОДОЛАЛИ!

 

Аби зберегти шанси на потрапляння до раунду плей-офф, українській збірній у цьому матчі необхідно було перемагати будь-якою ціною. Тож наші дівчата налаштувалися відповідним чином. І хоча без «валідолу», як водиться, не обійшлося, головне завдання вони таки виконали…

 

ГРУПА D. Матч №3

 

УКРАЇНА – ФІНЛЯНДІЯ - 3:1 (25:19, 25:23, 26:28, 25:22)

 

Україна: Герасимова (4), Скрипак (7), Кодола (11), Мелюшкіна (6), Рихлюк (20), Бойко (6); Нємцева (л), Карасьова (л), Дудник (9), Харчинська, Анісова (3), Великоконь (1), Трушкіна (1), Мазенко. Тренер – Володимир ОРЛОВ.

 

Фінляндія: Ріікіля (5), Цзакан (12), Корхонен (15), Кокконен (6), Охман (2), Аланко (3); Лааксонен (л), Карху (9), К.Б’єррегард (9), Р.Б’єррегард (2), Хейккініємі (4), Кільмяахо. Тренер – Тапіо КАНГАСНІЄМІ.

 

Кращі гравці (за версією ФВУ): Рихлюк - Корхонен.

 

Об’єктивно оцінюючи перспективи кожного учасника нашої групи, шанси фінської команди на вихід до 1/8 фіналу апріорі виглядали найбільш примарними. Все ж таки, в її арсеналі нема якогось «джокера» на кшталт окремої суперзірки (як у Швеції) чи рідних стін (як у Румунії). Тому перемога над нею була для нашої збірної, так би мовити, справою обов’язковою. І наші дівчата від самого початку взялися старанно, цеглинку за цеглинкою, вибивати з-під фінського муру фундамент надії. Причому, що цікаво, загроза суперницям в однаковій мірі надходила від абсолютно всіх підопічних Володимира Орлова! Тож хоч як відчайдушно Піа Корхонен і компанія опиралися, у стартовому сеті шансів у них не було.

 

Друга партія тривалий час проходила за схожим сценарієм. Проте варто було українкам у її середині дещо скинути оберти, як лідер фінської збірної, за допомоги Роні Хейккініємі, організувала їй чотири очки поспіль, і вивела вперед – 23:21. Але у цей непростий момент наші волейболістки спромоглися показати характер і, зрештою, Олеся Рихлюк «на досвіді» суперово завершила вирішальну атаку.

 

А ось у третьому сеті від початку лідирували вже фінки. Однак Володимир Орлов очевидно вгадав із заміною, оскільки Катерина Дудник, з’явившись на майданчику, набрала шість очок і, здавалося, вже фактично гарантувала підсумковий переможний результат…


Проте що сталося з нашими дівчатами за рахунку 23:19, пояснити просто неможливо. За якихось 5 хвилин вони наробили таку купу помилок, що в голові не вкладається. Як наслідок – 26:28, і феєричний кураж фінських спортсменок на старті четвертої партії. Адже в них залишився фактично останній шанс зберегти надії на вихід до раунду плей-офф…

 

…Коли рахунок став 13:16, відверто кажучи, оптимізм українських уболівальників відчутно скотився до мінімуму. Адже на той момент команду «на собі» тягнула сама лише Рихлюк. Однак наш наставник Володимир Орлов учергове фантастично вгадав із замінами. Поява на майданчику Богдани Анісової, Ірини Трушкіної та Дар’ї Великоконь докорінно змінила сценарій протистояння. Поки фінки оцінювали можливості нового українського тріо, воно стрімко змінило картину на табло з «мінус 3» на «плюс 3». Ну, а в кінцівці своє вагоме слово знову промовила Олеся Рихлюк.



Таким чином, збірна Україна вирвала дуже важливу перемогу і піднялася у таблиці групи на прохідне до 1/8 фіналу четверте місце…

ПОВЕРНУЛИ ШВЕЦІЇ «БОРЖОК»!

 

З часу кваліфікаційного раунду ЧЄ-2021, де підопічні Володимира Орлова зазнали від шведок двох поразок, уже втекло чимало води. Але якщо гра спортсменок під аналогічними нашому Державному прапору кольорами аж ніяк не змінилась, то в українок – з точністю до навпаки. Причиною тому є повернення до національної збірної досвідченого універсального бомбардира Олесі Рихлюк, яка стала відмінною контрзброєю проти феєрично забивного лідера Швеції Ізабель Хаак. Відповідно, у звітному матчі шведські волейболістки нічого нового не продемонстрували, а ось наші дівчата, на совість «відпахаши», насамперед, у захисті, використали «гармату» Рихлюк достатньо продуктивно. І зробили вітчизняним шанувальникам волейболу на День Державного прапора відмінний подарунок…

 

ГРУПА D. Матч №4

 

УКРАЇНА – ШВЕЦІЯ - 3:0 (25:23, 25:17, 25:20)

 

Україна: Герасимова (7), Великоконь (3), Кодола (11), Мелюшкіна (10), Рихлюк (26), Анісова (6); Нємцева (л), Дудник. Тренер – Володимир ОРЛОВ.

 

Швеція: В.Андерссон (2), А.Хаак (11), Топіч (3), І.Хаак (29), Лазіч (9), Л.Андерссон (2); Сьоберг (л), Хелльвіг, Нільссон. Тренер – Етторе ГВІДЕТТІ.

 

Кращі гравці (за версією ФВУ): Рихлюк – І.Хаак.

 

До очного «побачення» спортсменки обох команд готувалися дуже ретельно. Проте якщо наставник Швеції Етторе Гвідетті основну ставку зробив, власне, виключно на додатковий відпочинок для своєї головної та, відверто, єдиної справжньої зірки Ізабель Хаак, то Володимир Орлов провів значно об’ємнішу та змістовнішу роботу. Зокрема, він вирішив, що наразі зв’язуюча Дар’я Великоконь може стати значно ефективнішим «піднощиком снарядів» для Рихлюк, ніж Ольга Скрипак, і не прогадав. Якраз зразкова робота цієї зв’язки і стала, в підсумку, найбільш вагомою причиною поразки шведок...

 

Щоправда, починалося все для наших суперниць досить оптимістично. Їхня достатньо очікувана стратегія: всі – на блоки та прийоми, Хаак-старша – на снайперську передову, поки вистачало куражу і мобільності, результат таки приносила. Втім, ще б не приносити, коли протягом усього стартового сету українки не записали до свого активу жодного результативного блоку! Ніби ж мали вже чудово усвідомлювати бомбардирські спроможності Ізабель, однак чомусь пропустили від неї між власними руками чималенько. Тож якби не аналогічно продуктивний «обстріл» з боку Рихлюк (вона та Хаак-старша відзначилися у першій партії по 10 разів!), то навряд чи доля матчу вирішилася б у мінімальних трьох сетах…

 

Також варто зауважити, що наші волейболістки, у своїх гірших традиціях, ледь не створили серйозні проблеми самі собі. Бо коли, завдяки черговому влучанню Рихлюк, здобули солідний сетбол – 24:20, після того примудрилися отримати від Александри Лазіч три «привіти» поспіль! На щастя, у кульмінаційний момент Олеся знову не промахнулася…

 

А ось після першої перерви гра української збірної, нарешті, набула приємної надійності. Завдяки завидній самовіддачі, нашим дівчатам вдалося помітно покращити і якість блоків, і – особливо – прийомів. Зокрема, цікаво – чи залишився на майданчику бодай один сантиметр, який наша ліберо Христина Нємцева не «відполірувала» животом, піднімаючи в повітря масу м’ячів, котрі прийнято називати «мертвими»? Тому, зрештою, оця сама самовідданість та психологічна непохитність українських волейболісток змусила шведок помітно занервувати. Вони намагалися відповідати аналогічною самовідданістю, але при цьому частенько лише заважали одне одній. Причому, насамперед, якраз Ізабель Хаак, котра прагнула встигати скрізь – і атакувати, і приймати, і блокувати… Тому чим далі, тим більш актуальним у цьому матчі ставало питання: чи один у полі – воїн? А в другій половині третьої партії в очах багатьох шведських спортсменок уже читалася відверта приреченість…

 

Таким чином, уперше з далекого 2001 (!) року, жіноча збірна України спромоглася здобути на чемпіонатах Європи дві перемоги поспіль. При цьому вікторія над шведками наразі дозволила їй піднятися у таблиці на третю позицію і солідно поліпшила шанси, нарешті, після того ж 2001 року, знову зіграти у раунді плей-офф. Власне, завадити цьому тепер може лише достатньо сумнівний збіг обставин: у заключних матчах групи Швеція має обов’язково здолати потужні Нідерланди, а Румунія – без втрати очок обіграти і Фінляндію, і Україну.

 

Втім, вираховувати різні варіанти – справа вкрай невдячна. Тому значно кращим буде лише один варіант: оформити 25 серпня у групі переможний «хет-трик» і, таким чином, гарантовано пробитися до 1/8 фіналу з третього місця!

  

ОТЖЕ, ВБОЛІВАЙМО ЗА НАШИХ ДІВЧАТ РАЗОМ!

 

Пресслужба ГО ФВУ

Источник