Суперліга (жінки). 5-й тур. Черговий «каламбур» на вершині таблиці

03:20 | 21 ноября 2020
Суперліга (жінки). Суперліга (жінки). 5-й тур.  Черговий «каламбур» на вершині таблиці

«Волинь-Університет-ОДЮСШ» і «Регіна-МЕГУ-ОШВСМ» відкотилися за межі провідної четвірки 

 

Хоч як прикро, але по-справжньому бойовим звітний тур назвати важко. Адже, всупереч очікуванням, гостра боротьба точилася лише в окремих матчах, а гра деяких команд їхніх уболівальників взагалі відверто розчарувала. Тому, зрештою, у лідируючій групі сталися знакові зміни, а «Аланта», у свою чергу, віддалилася від зони аутсайдерів…

 

ЖИТОМИР (СК «Динамо»)

 

18 листопада 

ВК «Полісся-ШВСМ-ЖДУ» - «Галичанка-ЗУНУ» - 3:2 (25:20, 19:25, 19:25, 26:24, 15:11)

 

Саме цей поєдинок став головною «родзинкою» усього туру. І воно не дивно, адже зустрілися дві приблизно рівні за потенціалом команди. Щоправда, через певні обставини, на даний момент одна з них чіпляється за місце в трійці лідерів, а інша намагається будь-що надолужити втрачене на старті чемпіонату…

 

З приходом до «Галичанки-ЗУНУ» досвідчених виконавиць – Вікторії Дельрос та Інни Деніної, значно поліпшився бойовий запал їхніх теперішніх партнерок. І, зокрема, у звітному поєдинку свій досить перспективний потенціал (із хорошим відсотком реалізації) продемонстрували юні Марта Федик (у підсумку відзначилася 26 разів) та Валерія Дрьомова (17 разів). Це, насамперед, завдяки їхнім атакуючим зусиллям у другій партії тернополянки спромоглися повністю реабілітуватися за ігрові прогалини у першій. А коли в третьому сеті «вистрілила» й Деніна (у ньому вона записала до свого активу одразу 7 очок із 20 загальних), господаркам майданчику довелося терміново копирсатися у сусіках власного арсеналу.

 

Покорписалися, і таки знайшли! А точніше – на повну задіяли разючу «гармату» Юлії Димар. У підсумку протягом четвертого відрізку захопливого протистояння та спромоглася записати до свого активу одразу 10 очок із загальних 25! І хоч як настирливо Федик і Дрьомова били у відповідь, ВК «Полісся-ШВСМ-ЖДУ» таки видряпав перепустку до тай-брейку.

 

Ну, а там на допомогу Димар (яка, до речі, відмінно відпрацювала на прийомах), завдяки розважливим старанням зв’язуючої Олени Грицуняк, продуктивно прийшли Анна Шумейко (загалом набрала 18 очок) та Марія Проценко (13 очок). А ось візаві Грицуняк по амплуа – Тетяна Хилюк – сконцентрувалася у передачах виключно в напрямку Федик і Деніної. Проте, очевидно, не вгадала, бо незабаром підопічні Анатолія Казьмерчука кинулися вітати одна одну з важкою бойовою перемогою.

 

Таким чином, ВК «Полісся-ШВСМ-ЖДУ» продовжив погоню за лідерами, а «Галичанка-ЗУНУ» залишилася в таблиці на неприємній 8-й позиції…

 


ЛУЦЬК (СК ОДЮСШ)

 

19 листопада

«Волинь-Університет-ОДЮСШ»» - СК «Прометей» - 0:3 (24:26, 13:25, 21:25)
«Регіна-МЕГУ-ОШВСМ» - «Хімік» - 0:3 (11:25, 11:25, 8:25)

 

20 листопада

«Хімік» - «Волинь-Університет-ОДЮСШ» - 3:0 (25:20, 25:13, 25:16)
СК «Прометей» - «Регіна-МЕГУ-ОШВСМ» - 3:0 (25:10, 25:10, 25:16)

 

Тут від початку очікувалися суцільні «бойовики», оскільки нещодавні лідери чемпіонату зустрілися в очних протистояннях з головними претендентами на чемпіонський титул. Та ці самі очікування виправдалися тільки наполовину. Бо якщо волейболістки «Волинь-Університету-ОДЮСШ» таки справді спромоглися дати майстрам із СК «Прометей» та «Хіміка» гідний бій, то спортсменки «Регіни-МЕГУ-ОШВСМ» в обох протистояннях із ними «настаралися» лише на 56 загальних очок. Паралельно повністю поступилися у діях на блоках, напропускали купу ейсів та й узагалі грали без вогників в очах. У чому причина – нехай відповіді на ці питання відшукує головний тренер рівненчанок Петро Хілько. А поки – дві, вибачте, бездарні поразки і відкочування у таблиці на шосту позицію.

 

На рядок вище з майже ідентичними показниками віднині розмістився і «Волинь-Університет-ОДЮСШ». Проте до його гравців, попри відсутність через проблеми зі здоров’ям обох досвідченіших наставників – Богуслава Галицького та Володимира Бузаєва, а також одного з провідних бомбардирів Вікторії Даньчак, претензій бути не може. Принаймні, в плані зарядженості й самовідданості. Моментами лучанки взагалі демонстрували дива розважливості, і точні удари Людмили Осачук, Анни Артишук та Марини Скрипник доставляли грізним суперницям чимало неприємних миттєвостей.

 


Але в тому й річ, що лише моментами. Бо, в цілому, у грі волинянок траплялися серії помилок, якими кам’янчанки та южанки користувалися стовідсотково. Певно, саме в цьому й можна відшукати основні причини двох невдач у рахунках. Та все ж, за свої старання Олені Рудик і компанії однозначно не має бути соромно.

 

ПОЛТАВА (СК ПНПУ)

 

19 листопада

«Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ» - ВК «Полтавчанка-ПНПУ» - 3:0 (25:14, 25:18, 25:21)
«Аланта» - «Університет-ШВСМ»» - 3:1 (23:25, 25:13, 25:15, 25:9)

 

20 листопада

«Університет-ШВСМ» - «Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ» - 0:3 (22:25, 16:25, 23:25)
ВК «Полтавчанка-ПНПУ» - «Аланта» - 0:3 (22:25, 21:25, 21:25)

 

Попри відсутність досвідченішої зв’язуючої Юлії Богмацер, а в поєдинку з «Університетом-ШВСМ» - ще й вправного бомбардира Вікторії Савченко та основної ліберо Вікторії Ніколайчук, волейболістки «Орбіти-ЗНУ-ЗОДЮСШ» показали, що найгірше в питаннях з їхнім здоров’ям уже позаду. І навіть за скрутних обставин вони таки спроможні «робити результат» у протистояннях з об’єктивно слабкішими суперницями. При цьому, що цікаво, якщо у матчі з «Полтавчанкою-ПНПУ» одним із кращих снайперів виявилася якраз Савченко (набрала 15 очок, із них 5 – ейсами), то коли підопічні Гарія Єгіазарова, за її відсутності, боролися з чернігівками, то «вистрілила» вже юна Діана Окоро (17 очок), котра вийшла замість Вікторії. Додайте до цього продуктивні старання під сіткою Ксенії Пугач (14 очок) і 12 влучань Наталії Луханіної – ось і відповідь, чому всі старання опоненток на чолі з Юлією Камінською удев’яте поспіль завершилися поразкою. І «Університет-ШВСМ» залишається єдиною командою, котра досі ще не вигравала. Ну, а «Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ» піднялася у таблиці на другу позицію, випереджаючи «Хімік» та ВК «Полісся-ШВСМ-ЖДУ».

 

Також окремо варто відзначити дві важливі перемоги «Аланти», що дозволили їй впевнено залишити в таблиці зону аутсайдерів. Прихід Євгенії Баєвої позначився на діях колективу Ольги Попович дуже позитивно, оскільки саме досвідченіша «пляжниця» стала тією разючою зброєю в атаках, якої тому очевидно бракувало раніше. 37 очок, котрі Баєва записала до свого активу за підсумками двох матчів у Полтаві, багато в чому посприяли кінцевим успіхам «Аланти». Та ще й талановита Вікторія Мосціцька (в її активі загалом – 29 очок) добре допомогла…

 

Тепер на черзі – матчі-відповіді СК «Прометей» та «Хіміка» в 1/16 Кубка ЄКВ, а також пропущене раніше очне «побачення» команд з Рівного та Луцька в рамках 4-го туру Суперліги. Воно заплановане на 26 листопада…

 

Прес-служба ГО ФВУ

 

 

Источник