Суперліга (жінка). Перша поразка «Хіміка»

21:25 | 07 марта 2014

21 лютого 2013 року «Хімік» матчем над «Галичанкою» розпочав переможну серію на всеукраїнській арені, яка перед цим туром досягла позначки «45». Хто міг подумати, що саме в Тернополі вона і перерветься. Але саме надмотивовані підопічні Андрія Романовича нанесли першу так би мовити українську поразку «Хіміка», котрі іна першому етапі свою турнірну задачу вже виконали, та зробили вагому заявку на четверте місце на цій стадії. Подробиці сенсаційного матчу далі в нашому огляді

«Галичанка-ТНЕУ-Укрінбанк» - «Хімік» - 3:2 (19:25, 25:22, 25:17, 14:25, 19:17)

«Галичанка»: Дудник, Дуб’янська, Фарісєєва, Мадзар, Туркула (к), Рева; Вік.Дельрос (л), Вер. Дельрос, Стасівська, Гебер, Карпець. Тренер – Андрій Романович.

«Хімік»: Кальченко,Гарелік, Первухіна, Новгородченко (к), Кодола; Степанчук (л), Хилюк, Герасимова, Захожа, Трушкіна. Тренер – Сергій Голотов.

Судді: А.Ковальчук (Луцьк), В.Паршін (Рівне)

Тривалість матчу: 103 хв. (20+24+20+19+20)

Кращі гравці (версія ФВУ): Дудник - Кодола.

6 березня. Тернопіль. СК ТНЕУ. 200 глядачів.

«Хімік» впевнено переміг у першій партії і, здавалося, що все піде по звичайному для матчів з «Галичанкою » в останні роки сценарієм - останні 19 ігор цих суперників завершилися на користь южненської команди. Але в цей день цієї серії призначено було перерватися. Тернопільські волейболістки зі старту другої партії підтвердили справою слова свого тренера, сказані напередодні туру: «Ми налаштовані відібрати очки у «Хіміка», «втекли» вперед на шість очок - 13:7 . З виходом на подачу Тетяни Хилюк все повернулося у звичне русло - 14:13 на користь чемпіонок. Після удару Надії Кодоли - 16:16 . Але саме тут виникли проблеми зі зніманням - то промах, то блок суперника. І вже «-4». Ліквідувати гандикап «Хімік» не зумів - не дозволила тернопільська команда, яка діяла чітко і надійно. 25:22 .

У третій партії «Хімік» успішно стартував - 8:3, але потім гра перекинулася з ніг на голову - 12:16, 13:20, 17:25 .

На цій хвилі «Галичанка» почала і четверту партію - 8:2, 11:4. «Запахло смаженим». Але вчасно на подачу вийшла Анастасія Чернуха, і в цій розстановці «Галичанка» «посипалася» - і в прийомі, і в атаці - попрацювали наші волейболістки і на блоці. У Чернухи на цьому відрізку 5 (!) ейсів. Розійшлися 12:11 на користь «Хіміка». Оговтатися від такого удару «Галичанка» не змогла - 25:14.

На тай-брейку «Хімік» начебто контролював ситуацію. 7:5 - Катерина Кальченко добила до підлоги перехідний. 8:6 - помилка Ольги Фарісєєвої на подачі, 12:10 - Анастасія Гарелік потужно атакувала з четвертої зони. «Галичанка» не здалася і вже «+1 » у неї - 13:12. Далі «Хімік» чотири рази заробляв матчбол, але так і не скористався можливістю завершити гру. На відміну від тернопільської команди. Катерина Дудник заробила матчбол і найпотужнішим ударом від блоку його реалізувала. 19:17. 3:2 - виграла «Галичанка».

Таким чином, завершилися відразу три переможні серії «Хіміка», крім всеукраїнської, ще й 40-матчева в Суперлізі і 19- матчева в іграх з «Галичанкою».

Відзначимо, що капітан «Хіміку» зв’язуюча Олена Новгородченко провела свій 200-й матч за «Хімік», кольори якого захищає з 2008 року. Олена стала п"ятою волейболісткою в історії команди досягла цієї позначки слідом за Дариною Степановською (всього - 410), Юлією Герасимової (312), Анжелою Гордієнко (230) та Оксаною Бібік (205).

«Галичанка-ТНЕУ-Укрінбанк» - «Хімік» - 1:3 (20:25, 25:23, 23:25, 14:25)

«Галичанка»: Дудник, Дуб’янська, Фарісєєва, Мадзар, Туркула (к), Рева; Вік.Дельрос (л), Стасівська, Гебер, Карпець. Тренер – Андрій Романович.

«Химик»: Кальченко,Гарелік, Первухіна, Новгородченко (к), Кодола; Степанчук (л), Хилюк, Захожа, Напалкова. Тренер – Сергій Голотов.

Судіи: В.Паршін (Рівне), А.Ковальчук (Луцьк).

Тривалість матчу:91 хв. (20+23+26+22).

Кращі гравці (версія ФВУ): Вік.Дельрос - Кодола.

7 березня. Тернопіль. СК ТНЕУ. 170 глядачів.

На хвилі перемоги в перший день волейболістки «Галичанки» і другий матч провели на хорошому куражі. Початок за ними - 2:0, 4:2. «Хімік», пам"ятаючи про вчорашнє, не дав супернику втекти, і до другої перерви довів свою перевагу до п"яти очок (16:11), зберігши його до кінця партії. 25:20 - після потужного удару Марини Захожої в обвід подвійного блоку, що попав в самий кут майданчика.

До другої перерви у другій партії «Хімік» також володів відчутною перевагою - 16:12. Але «Галичанка» за рахунок гри на блоці не тільки вийшла вперед - 22:20, але і втримала перевагу до фінішу. За рахунку 23:22 Юлія Первухіна спочатку зробила ейс, а потім помилилася на подачі. Сетбол господарки реалізували з першого разу - 25:23 .

У кінцівці третього партії «Хімік» вже не поступився, вигравши з таким же рахунком і уникнувши, таким чином, втрати ще одного очка.

У четвертій партії, що стала, як з"ясувалося, останньою в двоматчевій дуелі в рівній боротьбі пройшов лише стартовий відрізок. А потім на подачі Олени Новгородченко, а далі Надії Кодоли «Хімік» забезпечив собі більш ніж комфортну перевагу -16:8, 20:9. Свій час на майданчику отримала і 16-річна Олена Напалкова. Вона вийшла на подачу замість Катерини Кальченко і відразу ж заробила очко з подачі. Підсумок партії - 25:14 .

Перемога 3:1 як подарунок до свята та 4 очки в скарбничку після виїзду в Тернопіль.

Відзначимо ще один ювілей у складі «Хіміка» - Марина Захожа провела свій 100-й матч за команду.

Прес-служба ФВУ за матеріалами офіційного сайту ВК «Хімік»