«Золота Євроліга» (чоловіки). 2-й тур. Чеський урок для України

10:05 | 30 мая 2019
  «Золота Євроліга» (чоловіки).

 

«Золота Євроліга» (чоловіки). 2-й тур. Чеський урок для України 

Суперники нашої збірної виявили сталевий характер і спромоглися на переможний камбек

Зазвичай дуже важко віднаходити правильні слова та пояснення в ситуаціях, коли, образно кажучи, лелека перемоги, що вже, здавалося, остаточно приземлився у гнезді однієї з команд, раптово стрімко змінює напрямок польоту і в підсумку опиняється в гнізді суперників. Нинішня ситуація - не виняток. Адже збірна України, яка стрімко й впевнено прямувала до закономірного, ще на той момент, успіху, примудрилася різко "збавити оберти" й дозволити команді Чехії сенсаційно відігратися у фактично безпорадному для неї протистоянні... 

 

Група С

ЧЕХІЯ – УКРАЇНА – 3:2

(17:25, 20:25, 25:18, 25:18, 15:13)

Чехія: Бартош (набрав 1 очко), Заїчек (7), Фінгер (12), Галабов (14), Соботка, Януш (1); Пфеффер (л), Янку (7), Хадрава (16), Змрхал (4), Паточка (5), Срб (1). Тренер – Міхал НЕКОЛА.

Україна: Дрозд (9), Діденко (4), Плотницький (13), Семенюк (12), Тевкун (17), Єрещенко (11); Фомін (л), Шевченко (2), Ковальов, Ковальчук. Тренер – Угіс КРАСТІНЬШ.

Тривалість матчу: 116 хв. (25+25+25+24+17).

Судді: Тіллманн (Угорщина), Галл (Чехія).

Кращі гравці (за версією ФВУ): Хадрава – Тевкун.

29 травня. Брно. Mestska Hala Vodova. 835 глядачів.

У чехів навіть до розширеного списку не потрапив найкрутіша зірка континентального масштабу Джонатан Джаворонок, колишній партнер Олега Плотницького в італійській «Монці». Він заздалегідь попередив керівництво своєї збірної щодо необхідності відпочинку та лікування травм, на що отримав згоду. Проте й без нього у складі нинішнього суперника українців можна було віднайти кілька гучних імен. Насамперед, Міхала Зінгера із турецької «Анкари» та Адама Бартоша із французької «Ніци». Проте, хоч як парадоксально, зовсім не вони стали головними «ковалями» досить сенсаційного успіху у звітному поєдинку. Цю роль на себе дещо несподівано взяли ти виконавці, від яких подібного очевидно не очікували не лише українські волейболісти, але й наставник збірної Чехії Міхал Некола…

Втім, тривалий час поєдинок відбувався за таким сценарієм, що, здавалося, «червоно-біло-синім» не допоміг би і сам Джаворонок. Після взаємного обміну частими помилками, у середині стартового сету наші хлопці, нарешті, опанували психологічну врівноваженість і одразу ж вирвалися вперед. Вбивчі «постріли» Олега Плотницького, Яна Єрещенка та, особливо, Володимира Тевкуна прошивали чужі блоки наче ніж крізь масло, а прийом у чехів, здавалося, був відсутнім просто абсолютно. До того ж підопічні Міхала Неколи левову частку подач направляли явно не за потрібною адресою, напомилявшись у підсумку добрих 23 рази. Тобто, фактично цілий сет «привезли» самі собі! При цьому зовсім нічого не виходило у Бартоша (до речі, після стартового сету він на майданчику взагалі не з’являвся!), та й Зінгер однозначно не виглядав як можливий месія. Тож поки наставник збірної Чехії гарячково «тасував» свій склад, українська команда впевнено тріумфувала у двох перших партіях та вигравала 10:5 у третій. І раптом…

…А цим самим «раптом» у господарів майданчику став вихід на паркет Яна Хадрави. Саме цьому 27-річному діагональному судилося докорінно змінити розвиток подій. Це, насамперед, після його подач в українців кудись геть запропастилася надійність прийомів, а після позиційних атак – ще й блоків. Тобто, буквально в один момент Хадрава вніс у захисні дії «синьо-жовтих» незрозумілий хаос. Якщо ж додати, що паралельно «розвалилася» ще й подача (адже 21 «постріл» хтозна куди – це теж непробачна розкіш!), то ситуація для збірної України дуже швидко стала відверто загрозливою. Коли вона спільними зусиллями дещо пригасила атакувальний порив Хадрави, на допомогу тому прийшов Ян Галабов. І вся чеська команда на шаленому куражі продовжила творити те, що кілька хвилин раніше здавалося абсолютно неймовірним.

Ось коли Угіс Крастіньш найгостріше відчув проблему відсутності травмованих Дмитра Вієцького та Тимофія Полуяна! Обидва цілком могли стати справжніми «джокерами-рятувальниками», але… У четвертій партії тренер українців все ж кинув у бій Олега Шевченка, Іллю Ковальова та Володимира Ковальчука, та це нічим не допомогло. І постала необхідність продовження «з’ясування стосунків» на тай-брейку…

До честі наших гравців, попри помітну втому, вони спробували вирвати перемогу. Зв’язуючий Владислав Діденко акцентовано перевів спрямованість передач на Юрія Семенюка, який першим темпом вколочував смачні «цвяхи». Проте на блоках та прийомах в українців продовжив гуляти вітерець невпевненості. Тож у підсумку, відігравши два сетбола, вони таки пропустили вирішальний удар Хадрави…

Сподіваємося, на помилках вчаться не лише хтось і десь, але й українські волейболісти. Адже ця поразка значно ускладнила підопічним Угіса Крастіньша завдання стати переможцями своєї групи. А вже 1 червня на них очікує візит до Мінська на протистояння з поточним лідером – Білоруссю, яка у 2-му турі здолала впертий опір команди Фінляндії – 3:0 (25:23, 25:23, 25:20)… 

Прес-служба ФВУ

Источник