Кубок ЄКВ. Челлендж-раунд. А щастя було так близько

14:55 | 13 февраля 2014

Волейболістки «Хіміка» зупинилися в кроці від виходу в півфінал Кубку ЄКВ. Чемпіонки України взяли на виїзді повноцінний реванш у «Дрезднера» за домашню поразку, але програли в «золотому сеті». Таким чином, «Хімік» завершив свій найкращий сезон в єврокубках на стадії челендж-раунду Кубка ЄКВ. Подробиці – далі.

«Дрезднер» - «Хімік» - 1:3 (21:25, 25:21,18:25, 23:25). «Золотий сет» - 18:16

«Дрезднер»: Апіц 7 очок (2 - атака, 4 - блок, 1 - подача), Карг (к) 13 (9,4,0), Пенцова 15 (9,6,0), Перрі 15 (13,1,1), Ізкуердо 10 (8,2,0), Швабе 16 (10,1,5); Шут (л), Михайленко 7 (5,0,2), Гус, Лангемах, Марсел, Сток. Тренер - Александер Вайбль .

«Хімік»: Трушкина 13 (10,3,0), Гарелік 21 (19,2,0), Первухина 7 (3,3,1), Чернуха 11 (5,5,1), Новгородченко (к) 1 (1,0,0), Кодола 21 (15,4,2); Степанчук (л), Захожа 4 (1,3,0), Томич. Тренер - Сергій Голотов

Тривалість матчу: 110 хв. (27+27+26+30). «Золотий сет» - 35 хв.

Судді: А.Пуече (Італія), Я.Галл (Чехія).

Набрані очки: «Дрезднер» - 105 очок (56 - атака, 18 - блок, 9 - подача, 22 - помилки суперника) - «Хімік» 112 (54, 20, 4, 34).

12 лютого. Дрезден «Маргоні Арена». 2238 глядачів.

Перший матч - 1:3 (25:18, 21:25, 22:25, 20:25).

У вирішальному матчі челендж-раунду Кубка ЄКВ Сергій Голотов напевно здивував свого німецького колегу вибором діагональної: замість досвідченої Марини Захожої - 18-річна Анастасія Чернуха, яка дебютувала в єврокубку. І забігаючи наперед, відзначимо, юна волейболістка не знітилися, поставивши за матч 5 (!) блоків.

Почав «Хімік» з декількох помилок, поступаючись спочатку 1:3, але потім зібрався. Чернуха скоротила рахунок до мінімуму. А потім на лінію подачі вийшла Надія Кодола. Помилка в прийомі, ейс. 5:3 - «Хімік» в гонці. Потім на лінію вогню вийшла Ірина Трушкина - з її подачею суперниці ніби й не знали, що робити, зате волейболістки «Хіміка» знали, що робити м"ячами, що прилітали з того боку. Відмінно відпрацювали цей відрізок на блоці. Як підсумок - 11:4 на користь «Хіміка». Не так страшний чорт, як його малюють, як з"ясувалося. «Дрезднер», ясна річ, не відпустив українську команду в одиночне плавання . Всього «+2» до другого перерви.

Складно сказати, не знаходячись в залі, який настрій був у німецьких волейболісток, але сумнівно, що при гарячій підтримці своїх уболівальників у них були складнощі в цьому сенсі, у наших же гравців, як і обіцяв Сергій Голотов, був переможний настрій. Це було видно неозброєним оком. 17:14 - Анастасія Гарелік вистрілила із задньої лінії, 18:14 - Чернуха «зачохлила» Перрі. О, як! А ви говорите: «18 років». Перрі, правда, повернула боржок, а «Дрезднер» - інтригу (19:20), але кінцівка все ж за «Хіміком». Подача, блок і, звичайно, атака. Крапку ударом з «четвірки» поставила Гарелік.

У другій партії щільна боротьба. Німкені заграли потужно і швидко, а й «Хімік» не відставав. Усі вирішили кілька помилок нашої команди після другої перерви . «-5» (15:20) . Наздогнати натхнений «Дрезднер» після цього було вже важко.

І тут настала пора вирішальних партій. Вирішальна № 1 - третій сет матчу. Якщо програємо, завершуємо боротьбу. Пішли у відрив на подачі Трушкиної. Подача, а при ній блок. 8:5 - на користь «Хіміку». Далі все під контролем. 16:11, 22:13 і 25:18 .

Вирішальна партія № 2. Знову треба тільки перемагати. Стрепенувся і «Дрезднер» - для нього це остання можливість уникнути «золотого сету». Власне, в такому ключі – «стінка на стінку», і пройшла четверта партія. Причому на більшій частині дистанції «Хімік» перебував в незавидній ролі наздоганяючого - 4:7, 7:10, 14:16, 17:19. Наздогнали 19:19 . Вже й німкені зі своїм хваленим характером здригнулися. 20-е і 21-е очки буквально вигризали. Але це були визначальні очки, які дозволили перемогти в матчі-відповіді. 21:19. Кожне завоювання на зубах, як останній бій - творимо неймовірні речі в захисті, суперниці чи не з відкритими ротами дивилися. 25:23 - Гарелік блок-аут. 3:1 - «Хімік» повернув борг «Дрезднеру». «Золотий сет»

Про «золотий сет» не хочеться розповідати. Якби виграли - інша справа. А так - деякі акценти. Чудовий настрій, а-ля «золотий сет» з «Алупрофом», і відповідна гра. Навіть Фортуна, здавалося, на нашому боці: Захожа нестандартною дією знайшла лазівку в обороні «Дрезднера», а Гарелік ледь не пропвала сітку, попала в трос, а м"яч від нього впав на бік суперника. 8:5 - ведемо. 10:7, 13:10, 13:13. Сергій Голотов взяв тайм-аут і зробив, здавалося, нелогічний хід - випустив молоду Чернуху замість досвідченої Захожої, і ця рокіровка зіграла. Нехай блок-аут, нехай німкені м"яча торкнулися, але очко - то було завойовано. 14:13 - на користь «Хіміка». Матчбол…

Підсумок ви знаєте - 18:16 на користь господарок. І нехай рахунок, вказаний на трансляції, наполегливо говорив про те, що рахунок 18:16 на користь «Хіміка», а на сайті ЄКВ був намальований «золотий м"яч» саме біля назви української команди, це вже нічого не змінювало, а зайвий раз нагадував про те, наскільки ми були близькі до півфіналу .

Після такого матчу хочеться сказати тільки одну фразу: «Спасибі, Команда!»

Прес-служба ФВУ за матеріалами офіційного сайту ВК «Хімік»