«Хімік» - «Дрезднер»: перший раунд за суперником

11:10 | 06 февраля 2014

«Хімік» програв німецькому «Дрезднеру» в першому матчі челендж-раунду Кубку ЄКВ. Нагадаємо, ця команда – «lucky looser» Ліги чемпіонів, де вона посіла третє місце в групі А. Перемігши у першій партії, українська команда поступилася в трьох наступних. Програючи у четвертій партії 5:14, южненські волейболістки скоротили відставання до двох балів (18:20), але кілька своїх помилок звели нанівець зусилля команди. Матч-відповідь – 12 лютого в Дрездені.

«Хімік» - «Дрезднер» (Дрезден, Німеччина) - 1:3 (25:18, 21:25, 22:25, 20:25)

«Хімік»: Кальченко 1 очко (1 - атака, 0 - блок, 0 - подача), Захожа 7 (5,1,1), Трушкина 15 (11,2,2), Гарелік 22 (17,3,2), Новгородченко (к) 1 (0,0,1), Кодола 22 (20,0,2) ; Степанчук (л), Первухина, Хилюк. Тренер - Сергій Голотов

«Дрезднер»: Апіц 3 (0,1,2), Карг (к) 13 (9,3,1), Пенцова 2 (1,1,0), Перрі 26 (23,1,2), Ізкуердо 14 (13,1,0), Швабе 9 (5,3,1); Шут (л), Лангемах 3 (1,1,1), Сток, Марсел, Михайленко. Тренер - Александер Вайбль.

Тривалість матчу: 108 хв. (25 +27 +29 +27)

Судді: С.Зотович (Словенія), С.Овука (Боснія) .

Очки: «Хімік» - 88 (54 - атака, 6 - блок, 8 - подача, 20 - помилки суперника) - «Дрезднер» 93 (52, 11, 7, 23)

4 лютого. Южне. ФСК «Олімп». 1600 глядачів.

Турнірна сітка єврокубку вдруге в історії звела «Хімік» з німецькою командою. Перший раз це було два з гаком роки тому, коли наша команда всього другий сезон грала на міжнародній арені. «Хімік» за цей час «обріс» єврокубковим м"ясом, але і суперник нинішній ні рівня «Роте Рабену»: «Дрезднер» - команда з великим ігровим досвідом у Лізі чемпіонів - три сезони, як ніяк.

За ростером начебто нічого не видатного: жодного гравця за 1,90, невисокі крайні нападники, в тому числі і діагональ, але, як показав матч, команда дуже організована, і зі своїми родзинками .

Почин зробила Марина Захожа, що вийшла в стартовому складі. Відпрацювали в захисті і забили. Невеличка ремарка. Зазвичай у складі виходила Ольга Савенчук, але клуб та гравець за обопільною згодою вирішили завершити співвідношення.

До гри. Правда, в наступному розіграші виник німецький блок . Але це лише позначило факт боротьби в цей день. Так і пройшли до позначки «6». «Дрезднер» втік у перший відрив (7:10), але незабаром був наздоженуть. Спершу постаралася атака, а потім «Хімік» включив блок, чому сприяли націлені подачі. 14:11. Обмін помилками на подачі. 16:13 . «Хімік» контролював гру за рахунок гострої подачі і чіткого нападу. 20:14. Тайм-аут «Дрезднеру». Різкий з"йом від Стефані Карг не збентежив южненських волейболісток . «Хімічна атака» ефективна - в кінцівці всі удари наших гравців досягли підлоги. Особливо запам"яталася атака «4 по 4», коли Анастасія Гарелік, ледь не поклавши корпус паралельно майданчику, послала м"яч у паралельно сітці акурат в «четвірку» суперниць. Красиво. Як і на рахунок на табло. 25:18 . Відзначимо, тут ефективну гру атакуючого тріо - Трушкина, Гарелік, Кодола та якісний прийом (67 % позитиву)

Продовження, на жаль, не послідувало. Зі старту «Хімік» в ролі наздоганяючого . 0:3. Впорався - 7:7. І знову «4» - 10:14 . Після ейсу Ірини Трушкиною знову паритет - 15:15. На наступний удар Перрі+Ко «Хімік» уже відповісти не зумів. «Дрезднер» чітко використовував свої шанси в атаці і узгоджено працював у захисті, істотно ускладнюючи завдання южненським нападникам. Підсумок - 21:25

Наступна партія найважливіша, чи не визначальна. Виграє «Хімік» - і пряма дорога до триочкової перемоги в матчі, перемагає суперник - вже зростають його шанси, причому на загальний успіх, так як, нагадаємо, за програш 2:3 нараховується одне очко, що на виїзді на вагу золота.

У третій партії «Хімік» на більшій частині дистанції попереду : нападники грають потужно, рідко залишаючи можливості супернику - 7:6, 12:9, 16:14. Але в кінцівці німкені непомітно почали з"їдати це невелике відставання - по крихтах, там трохи, тут трохи. Швидше за рахунок витриманою організації, стійкості, чим славляться німці в принципі. І начебто дістали - після удару Кодоли в самий куточок майданчика. 22:23 . Але більше очок в цій партії «Хімік» не набирав. І програв - 22:25 . Рахунок у матчі став 1:2, що стало серйозною заявкою суперника на загальний успіх.

А в четвертій, взагалі, наші гравці просто «попливли». Нічого не виходило - в жодному з елементів. Як результат - 5:14. У цей момент Олену Новгородченко замінила Тетяна Хилюк, «Хімік» почав повертати втрачене. Двічі Кодола «прошила» німецький блок, завершивши зусилля партнерок по роботі в захисті. 9:14 . Але знову на вістрі Перрі, а за нею і Карг, і знову суперник далеко - 9:16. Ще один вибух від «Хіміка» - його організувала Катерина Кальченко: атака на чистій сітці, підступна подача, що принесла заліковий бал, плюс промах Перрі, що порадувало подвійно. 12:16. Але та ж Кальченко в момент, коли помилятися ажніяк було не можна, не обробиkf нескладний м"яч в захисті. Е-е- ехх ... Могло стати «-3», стало «-5». І ось вже 15:20. Але команда зловила кураж, завелися і вболівальники - був встановлений рекорд відвідуваності волейболу в «Олімпі» - 1600 глядачів. Вони несли команду вперед. Заводієм виступила Гарелік - 18:20. Ще трошки, ще трохи ... Але останній крок зробити не зуміли. Не вистачило, думається, чисто фізично - тому й помилки посипалися . 20:25 .

1:3 - програний бій, але не війна. Матч-відповідь - 12 лютого о Дрездені.

Прес-служба ФВУ за матеріалами офіційного сайту ВК «Хімік»