Суперліга (чоловіки). 9-й тур. Центральні матчі. «Фаворит» проти «Кримсоди»

10:55 | 17 января 2014

В центральному протистоянні 9-го знов зустрічаються дві команди з першої четвірки, і знов це, як і в дуелі «ВНАУ» - «Хімпром», це матчі за 6 очок, які дуже важливі в розрізі плей-офф, особливо для «Кримсоди», яка йде в щільній групі переслідувачів із сумчанами та вінничанами. В разі двох перемог кримчани можуть наздогнати «Фаворит», але якщо програють, можуть суттєво відстати від лідерів.  Тож краще двічі перемогти – і такі цілі, безумовно, ставлять тут обидві команди.

ОСТАННІ МАТЧІ

Обидва суперники в першому постноворічному турі гостили у команд, які знаходяться в нижній частині турнірної таблиці – додому приїхали, як відомо, з різним багажем. «Фаворит» у Львові здобув максимум очок, затративши для цього вісім партій. Як відзначив головний тренер лубенців Руслан Рубан, «Барком», який в новорічний період дещо підсилився, стане «кріпким горішком» для будь-якої команди, особливо на своєму майданчику: «В цілому ми показали свою нормальну гру.  Щось виходило більше, щось менше. Дуже важливо було після новорічних свят справитися психологічно та фізично, та вдало увійти в новий спортивний рік»

«Кримсода» несподівано припустилося осічки в Харкові, де грала по повній програмі, втративши, таким чином, по одному очку в кожному матчі.

Різниця в турнірному положенні навряд чи передбачала десять партій, але підопічні Анатолія Янущика дали справжній фавориту пари, навіть вели у другому матчі з рахунком 2:1, але досвід та майстерність волейболістів «Кримсоди» все ж таки далися взнаки.

СТОСУНКИ

До минулого сезону суттєву перевагу в особистих зустрічах мала «Кримсода», що було цілком логічно, адже кримчани багаторічний призер чемпіонату України - в сезоні-2011/12 у лубенців всього одна перемога у восьми матчах. Далі намітився прогрес: в минулому чемпіонаті команди обмінялися перемогами і в домашніх матчах, і у виїзних.

В цьому сезоні вже відчутна перевага у «Фаворита», більше того – «Кримсода» ще не перемагала в очних матчах: три поразки в трьох матчах. І схоже на те, що команда Руслана Рубана стає незручною для «Кримсоди». Адже в очній кубковій зустрічі на другому етапі кримчани програли, вигравши в перших двох партіях з однаковим рахунком 25:13, і ведучи потім на тай-брейку 11:7. Комплекс це, чи ні, ми дізнаємося вже зовсім скоро.

Цікаво, що 15 з 16-ти матчів «Фавориту» та «Кримсоди» за останні три сезони завершувалися з результатом 3:0, чи 3:2. А з рахунком 3:1 команди зіграли на нейтральному для них полі в Харкові в першому бронзовому сезоні «Фавориту».

ТРЕНЕРСЬКА АНКЕТА

1. Як оцінюєте готовність команди до матчів 9-го туру?

2. Чим запам’яталися очні матчі цього сезону?

3. Ваша думка про суперника?

4. Який елемент, на ваш погляд, визначить переможця матчів?

Руслан РУБАН, головний тренер СК «Фаворит»:

1. Хлопці набрали непоганий рівень. Намагатимемось показати його і в найближчих іграх.

2. Ми здобули перемоги в усіх матчах – це перше. Іграми з «Кримсодою» ми, по суті, відкривали сезон, і досягнуті результати дали поштовх на подальші матчі. Але більш за все порадував кубковий поєдинок, коли ми, програючи 0:2, зуміли перевернути ситуацію. До речі, і в одному з кримських матчів ми програвали 1:2, і також перемогли. Дуже важливо, що команда пам’ятає ці «камбекі». Такі матчі зайвий раз нагадують, що треба грати до останнього м’яча.

Нові матчі бачаться мені цікавими, адже у нас не дуже великий вибір кадрів, та й у суперника, чув, є травмовані. Напевно, основне навантаження ляже на першу сімку гравців. Буде важливо зберегти спокій, виконати тактичні установки, та пам’ятати, що суперник з усіх сил прагнутиме перервати смугу поразок в матчах з нашою командою.

3. Відзначу, що «Кримсода», непогано, як на мене, проявила себе в єврокубках, показала свою конкурентоспроможність на міжнародному рівні. Команда рівна, не можу нікого виділити, можливо лише Олександра Жуматія як більш досвідченого гравця. Кримчани добре діють на прийомі та в захисті. Тож налаштовуємося як на серйозного суперника.

4. Раніше я говорив, що це подача та прийом, але з цими елементами ми останнім часом впоралися. Зараз, на мій погляд, важливішою буде ефективність першої атаки. Хто буде тримати зйом, хто не дозволятиме контратакувати, той матиме більше шансів на загальний успіх.

До головного тренера ВК «Кримсода» Віталія ОСІПОВА додзвонитися не вдалося.

«Фаворит» - «Кримсода»

СТАТИСТИКА ІГОР (останні три сезони)

16 матчів: +6-10, партії – 23-36, очки – 17-31

Кубок-2013/14 – 1 матч: +1-0, партії – 3-2, очки – 2-1. Полтава – 3:2.

Cуперліга-2013/14 – 2 матчі:+2-0, партії – 6-2, очки – 5-1. Красноперекопськ – 3:0, 3:2

Суперліга-2012/13 - 4 матчі:-2+2, партії - 8-8, очки – 6-6. Красноперекопськ - 3:0, 0:3. Полтава – 3:2, 2:3.

Кубок-2012/13 – 1 матч:+0-1, партії – 2-3, очки - 1-2. Красноперекопськ – 2:3.

Суперліга-2011/12 – 8 матчів: +1-7, партії – 4-21, очки – 3-21. Красноперекопськ – 0:3, 0:3, 0:3; Полтава - 3:0, 0:3, 0:3. Харків – 1:3. Черкаси - 0:3.

«Фаворит». Матчі вдома. Сезон-2013/14.

12 матчів:+10-2, партії - 32-12, очки – 28-8.

Суперліга. «Барком» – 3:0, 3:0. «Локо-Експрес» - 1:3, 3:1, «Буревісник-ШВСМ» - 3:0, 3:0, «ВНАУ» - 3:1, 3:2. Кубок України. «Дніпро» - 3:0, «Локомотив» - 1:3, «Кримсода» - 3:2, «Хімпром-2-СумДу» - 3:0

«Кримсода». Матчі на виїзді. Сезон-2013/14.

11 матчів:+6-5, партії - 22-23, очки – 16-17.

Суперліга. «Буревісник» - 1:3, 3:1, «ВНАУ» - 1:3, 3:2, «Барком» - 3:0, 3:1, «Локо-Експрес» - 3:2, 3:2. Кубок України. «Фаворит» - 2:3. Єврокубки. КАІ «Теруель» (Іспанія) - 0:3, «Шамон» (Франція) – 0:3.