Чемпіонат світу-2014 (чоловіки). Збірна України перемогла словаків

12:55 | 05 января 2014

Чоловіча збірна України перемогла збірну Словаччини в другому матчі групи М 3-го раунду відбіркового турніру чемпіонату світу. Поєдинок проти господарів турніру пройшов в напруженій боротьбі – доля кожної партії вирішувалася в кінцівках, і в кожній успіх, на відміну від матчу з фінами, святкували підопічні Юрія Філіппова - 3:0.

Словаччина – Україна – 0:3 (20:25, 23:25, 20:25)

Сл: Немец (17), Когут (5), Складани, Кмет (5), Огурчак (3); Ондрушек (л), Хртянскі (3), Піоваркі, Бенч (1).

Укр: Гуменюк (2), Капелусь - к (5), Тютлін (26), Терьоменко (6), Рудницький (6), Єрещенко (11); Фомін (л), Рябуха, Капаєв. Тренер – Юрій Філіппов.

Судді: С.Ковачевич (Чорногорія), Б.Коларевич (Сербія).

Тривалість матчу: 82 хв. (25+20+27).

Очки: Словаччина – 63 (39 – атака, 6 – блок, 4 – подача, 14 – помилки суперника) – Україна – 75 (42 – атака, 6 – блок, 9 – подача, 18 – помилки суперника).

4 січня. Попрад. Арена «Попрад». 2800 глядачів.

Вбивча подача та величезна налаштованість всієї команди, потужна та ефективна гра Сергія Тютліна – такими бачаться складові перемоги збірної України в принциповому матчі зі словацької збірною.  Програш, втрата навіть одного очка в цьому поєдинку лишав нашу команду всіх шансів на продовження путівку на чемпіонат світу.

Після рівного початку (7:7) українські волейболісти здійснили відрив до позначки «+4» (13:9), який тримали потужною подачею. І не тільки тримали, але й збільшували його – подачі українців завершувалися чи очковими помилками суперника, чи влучними атаками нашої команди. І вже «+10» (22:12) Словаки дещо скоротили відставання – 16:22. Але завершилося партія логічно і дуже символічно – невдалим прийомом, що чітко використав Сергій Капелусь. 25:21.

У другій партії знов потужний старт українців – 5:2. А завершився перший відрізок яскравим одиночним блокуванням, що називається, в шнурки, у виконанні Сергія Гуменюка, який «зачохлив» Мартіна Немеца – 8:3. На рахунку нашої зв’язуючого два таких епізоди в цьому матчі. Прикладу Гуменюка послідували Микола Рудницький та Сергій Тютлін. «+7» у підопічних Юрія Філіппова – 15:8. Словаки не здалися, і навіть вийшли вперед на фініші партії – 23:22. Але у нашої збірної з характером та витримкою було все в порядку – 25:23.

У третій партії прийшлося наздоганяти, але схоже на те, словаки вже були підломлені потужною грою суперника. Українці увімкнули подачу – Тютлін, Терьоменко, Рудницький, і справа, в капелюсі. Майже в Капелусі. Майже за Фрейдом. А якщо більш серйозно, справа в збірній України, яка показала високий рівень гри у необхідний момент та добилася важливої перемоги. Не забуваємо при цьому, що грали українці на майданчику суперника, а значить весь зал вболівав «проти».

3:0 – чоловіча збірна України, набравши три очки, продовжила боротися за путівку на чемпіонат світу-2014. Завтра о 18.30 матч зі збірною Греції.

А тим часом грецькі волейболісти ледь не створили сенсацію в матчі зі збірною Фінляндії. Наднапружений матч завершився з рахунком 3:1 (25:21, 25:23, 19:25, 33:31) на користь фінів.