Чемпіонат світу-2014 (жінки). Українки втратили можливість зіграти на чемпіонаті світу

22:40 | 04 января 2014

Жіноча збірна України поступилася і в другому матчі групи І 3-го раунду відбіркового турніру чемпіонату світу-2014 - збірній Туреччини, на цей раз з рахунком 0:3, після чого втратила навіть теоретичну можливість поборотися за пропуск у фінальну частину. Боротьба в цьому матчі була лише в третій партії, коли підопічні Гарія Єгіазарова вели в рахунку 9:2, але в підсумку все ж таки поступилися.

Туреччина – Україна – 3:0 (25:7, 25:12, 25:21)

Тур: Сонсірма (9 очок),  Акман (8), Айдемір Акйол (6), Озсой (14), Ердем (14),Несліхан - к (10); Карадаї (л), Йонал Пасаоглу, Алікайа. Тренер – Массімо Барболіні.

Укр: Трушкіна (10), Первухіна (2), Захожа (4), Новгородченко – к, Савенчук, Кодола (6); Степанчук (л), Дельрос (л), Лісєєнкова (4). Тренер – Гарій Єгіазаров.

Судді: Е.Алієв (Азербайджан), Ш.Брутман (Ізраїль).

Тривалість матчу: 62 хв. (17+19+26)

Очки: Туреччина – 75 (39 – атака, 11 – блок, 9 – подача, 16 – помилки суперника) – Україна – 40 (18 – атака, 5 – блок, 3 – подача, 14 – помилки суперника).

4 січня. Анкара. TVF Sport Comlex Baskent Hall. 4783 глядачів.

В першій партії туркені з перших м’ячів розставили всі крапки над «і» - 4:1, 8:2, далі тільки збільшуючи відрив - 14:6, 22:6. Подача головної зірки господарок Несліхан просто розбомбили українок – і в матеріальному сенсі, і в психологічному.  25:7 – немає питань.

В другій було вже цікавіше: рівна боротьба тривала до першої технічної перерви. Програючи 1:4, 3:6, українки ефективно попрацювали в захисті і реалізували свої шанси в атаці. 7:7. Але, як показав розвиток подій, цей був лише промінчик в кінці довгого тунелю. Який потім згас. До другої перерви вже «-6». Причому чимало очок українські волейболістки віддали самі. 10:16. На фінішному відрізку всього 2 (!) очки поклала наша команда у свою скарбничку. 12:25.

На старті третьої партії збірна України показала, що в неї такі козирі як блок та подача. Три ейси Ірини Трушкіної, три блоки Марини Захожі, і на табло вже було приємно дивитися – 9:2. Наші волейболістки посіяли надію в серцях вболівальників, але туркені прийняли міри, так би мовити, затоптавши ці маленькі ростки. До другої перерви у господарок вже «+2» - 16:14. Деякий час інтрига ще трималася, але підопічні Барболіні, чітко зігравши на блоці, безжалісно ії вбили. Втім, як і останню надію на продовження боротьбі за путівку на Мундіаль-2014.

Нажаль, збірна України втратили чудовий шанс вперше з 1994 року поїхати на чемпіонат світу. Втратила, скоріш за все, ще вчора, в матчі з румунками. Але яка тепер різниця.

Массімо БАРБОЛІНІ, головний тренер збірної Туреччини:

- Цей матч був набагато складніший, ніж перший. В першому та другому сетах ми зіграли краще, ніж у третьому, але мої підопічні були добре налаштовані і зуміли довести матч до перемоги. Завтра треба «прибивати» румунок, щоб потрапити на чемпіонат світу.

У збірної України у неділю матч престижу з командою Кіпру, яка у другий день румунським волейболісткам, звісно програла (0:3). Початок гри - о 18.00.