Суперліга (чоловіки). 5-й тур. «Хімпром» перемагає «Фаворит» та наздоганяє його

08:40 | 26 ноября 2013

Дещо несподівано завершились центральні матчі 5-го туру чоловічої Суперліги в Сумах. Так, очікувалася напружена боротьба, але навряд чи передбачалися дві перемоги однієї з команд. Проте сумчани це зробили, взявши п’ять очок з шести, що дозволило їм відразу наздогнати конкурента. Подробиці - далі

«Хімпром» - «Фаворит» - 3:0 (25:16, 26:24, 25:19)

«Хімпром»: Гуменюк (к), Мороз, Юшкевич, Тупчій, Кушнір, Богдан; Зуй (л), Шломін, Артеменко, Попильнух.

«Фаворит»: Осадца, Д.Сухінін, Бойко (к), В.Сухінін, Вітюк, Паласюк; Гармаш (л), Корнієнко, Заїка, Фурман.

Судді: Ю.Кривець, В.Паєвський (обидва – Харків).

Тривалість матчу: 69 хв. (21+25+23)

22 листопада. Суми. СК «Олімп». 802 глядача.

Сумчани дуже впевнено розпочали першу партію і вже до другого технічного перерви вели з перевагою у сім очок - 16:9. Далі вони в цьому сеті зуміли відірватися від суперників навіть на десять очок - 24:14, а в результаті виграли партію 25:16 .

Після трихвилинного перерви гості перетворилися і зі старту партії пішли вперед 1:3 , 3:7 , 4:8. І як не намагався тренерський штаб «Хімпрому» внести корективи в дії своїх гравців, змінити ситуацію довгий час це не вдавалося - 10:14, 13:16, 18:22. Тільки під кінець партії господарям вдалося спочатку скоротити відставання до мінімуму 22:23, потім зрівняти рахунок і вийти вперед 24:23. У наступному розіграші тричі можна було ставити крапку , але « Фаворит» не здавався. Після довготривалого розіграшу Віталій Сухінін таки повертає інтригу – 24:24. Але ненадовго - 26:24 і 2:0. І все ж сумчани зуміли дотиснути суперників - 26:24.

Третя партія була не менш завзятою. Тут команди спочатку йшли нарівні 2:2 , 5:5 , 7:7. Потім сумчани кілька разів намагалися відірватися, йдучи вперед на два очки, проте всякий раз гравці «Фаворита» їх наздоганяли. Рівна гра йшла до рахунку 11:11, після чого «Хімпром» кілька разів вдало зіграв на блоці. Тільки перед другим технічною перервою перевага сумчан збільшилася до чотирьох очок - 16:12. Натхнені своєю грою і бурхливоюпідтримкою глядачів, волейболісти сумського клубу зуміли довести справу до загального успіху - 25:19 в партії і 3:0 у матчі.

«Хімпром» - «Фаворит» - 3:2 (12:25, 25:13, 25:18, 20:25, 16:14)

«Хімпром»: Гуменюк (к), Мороз, Юшкевич, Тупчій, Кушнір, Богдан; Артеменко (л), Зуй, Попильнух, Шломін, Гребенюк, Томілін.

«Фаворит»: Фурман, Корнієнко, Бойко (к), В.Сухінін, Д.Сухінін, Паласюк; Гармаш (л), Вітюк, Заїка, Осадца.

Судді: В.Паєвський, Ю.Кривець (обидва – Харків).

Тривалість матчу: 99 хв. (19+19+21+23+17)

23 листопада. Суми. СК «Олімп». 856 глядачів.

Тренерський штаб «Хімпрому» сьогодні вніс деякі зміни до стартового складу . На майданчик вийшли ті ж шість польових гравців, як і вчора, а ось ліберо став Артеменко .

Перша партія у підопічних Миколи Пасажіна та Володимира Карнауха не вдалася. Чи то вони не зуміли налаштуватися, як слід, чи то гості зіграли краще, але рахунок виявився непристойно великим - 12:25. Добре, що це був лише епізод у матчі. Вже другий сет сумчани провели так, як і належить команді, яка прагне до призового місця і віддали боржок «Фавориту» - 25:13 .

Третя партія була наполегливою до рахунку 9:9. Потім господарі поля пішли вперед 12:9 , 16:12 , 22:16 і завершили партію на свою користь 25:18 . Четвертий сет виграли гості 20:25 , так що суперникам довелося проводити тай- брейк.

Його краще почали волейболісти «Хімпрому» - 3:0, 5:1. Побачивши, що ситуація виходить з-під контролю тренер гостей Руслан Рубан взяв підряд два тайм- ауту. Це подіяло на його гравців, і вони стали скорочувати відставання, хоча сумчани довгий час не давали їм можливості себе наздогнати. І коли рахунок став 14:12 на користь господарів майданчика, вже подумалося , що все вирішено. Але, до честі волейболістів «Фавориту» вони волейболісти продовжували боротися і вирівняли ситуацію - 14:14. І все ж « Хімпром » зумів дотиснути суперника. Вдалими виявилися заміни, коли вийшли на поле Зуй і Гребенюк та оживили гру партнерів. У підсумку перемога в партії 16:14 і в матчі 3:2 , яка дозволила сумчанам випередити в турнірній таблиці сьогоднішніх суперників.

Прес-служба ФВУ Прес-служба ФВУ за матеріалами сайтів СК «Сумихімпром» та СК «Фаворит»