«Верт» - «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ». Повернення на європейську арену

00:25 | 27 октября 2013

Сьогодні запорізька «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» після шестирічної перерви повертається на європейську арену. Суперник - срібний призер чемпіонату Голландії - «Верт», який регулярно грає в єврокубкових турнірах, щоправда без великих успіхів. До речі, українські вболівальники можуть згадати цей колектив за матчами з южненським «Хіміком» в Кубку виклику ЄКВ на початку 2011 року. Подробиці далі.

ІСТОРІЯ

«Верт» заснований в 1970 році. Пік спортивних успіхів команди прийшовся на 2011-й рік, коли був виграний і чемпіонат, і Кубок країни. В наступному році «Верт» програв в фіналі плей-офф «Слідрехт Спорту», який відібрав у нього і Кубок. В той же час сезон-2011/12 став для голландської команди найбільш вдалим на європейській арені. «Верт» обіграв команди, які не хапають зірок з небес - австрійський «Клагенфурт» (3:1, 3:0) та боснійський «Брчко» (3:1, 2:3, «золотий сет» - 15:13), а в 1/8 фіналу поступився російській «Омічці» (0:3, 0:3).

В минулому сезоні «Верт» вилетів з Кубку ЄКВ, програвши швейцарському «Невшателю» - 1:3 (в гостях, 2:3 – в дома), а потім зійшов з дистанції Кубку виклику. Обмінявшись перемогами зі словенським «Кальцітом» з однаковим рахунком 3:1, «Верт» програв супернику на своєму майданчику в «золотому сеті» - 9:15.

СЕЗОН-2013/14

В нинішньому сезоні «Верт» зіграв три матчі в чемпіонаті Голландії, які відбулися упродовж восьми днів – з 12 по 19 жовтня. Підсумок: перемоги над аутсайдерами - «Нью Нексусом» - 3:1 (16:25, 25:23, 25:23, 25:17) і «Апелдорном» - 3:1 (23:25, 25:13, 25:12, 25:8), а також програш діючому чемпіону  – «Слідрехт Спорту» - 0:3 (16:26, 18:25, 16:25).

Останній матч, який був зіграний 19 жовтня в Слідрехті, «Верт» провів в такому складі – центральні блокуючі - Анн Янссен (187см), Юдіт Вромен (183), кутові нападниці – чешка Барбора Некарова (178), Ангеліка Вергер (183), Мартіна Кюйперс (175), зв’язуюча - Сабіна Бірсма (175) та ліберо – Ліке Шерс.

Кращим снайпером у складі «Верту» стала Вергер, яка набрала 12 очок (11 – атака, 1 – блок). За три матчі вона набрала 40 очок і сідає другу строчку у списку снайперів Ліги. Кюйперс на четвертому місці – 37. Відзначимо, що Бірсма є лідером чемпіонату Голландії за кількістю ейсів – 11 (в 3 матчах)

23 жовтня. 20.30. «Верт» (Голландія) - «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ». Спортзал «Aan De Bron».

Он-лайн трансляції: текстова.