Чемпіонат світу-2014 (чоловіки). 2-й раунд відбору. Перемога над голландцями принесла дострокову путівку

00:25 | 27 октября 2013

Збірна України всуху перемогла фаворитів турніру – голландців у другому раунді відбору на чемпіонат світу-2014, який триває в голландському Алмере, та достроково завоювала путівку у наступний раунд боротьби за місце на світовому форумі. Перші дві партії наша команда виграла на балансі, а в третій відіграла п’ятиочкове відставання. Майже третину очок українців набрав діагональний Сергій Тютлін.

Україна: Терьоменко (6), Сторожилов (5), Капелусь - к (7), Тютлін (21), Рудницький (6), Єрещенко (5); Фомін (л), Рябуха, Татаринцев.

Голландія: Абдель-Азіз (5), Маан (10), Равердінк (9), Клапвійк (9), Коельвейн (5), Бонтье (5); Йорна (л), Фрерікс.

Судді: П.Буркевич (Польща), Я.Антушак  (Чехія).

Тривалість матчу: 84 хв. (29+28+27).

Очки: 75 (36 - атака, 13 - блок, 3 - подача, 23 - помилки суперника) – 67 (35, 11, 2, 19)

5 жовтня. Алмере. «Топспорт Центр». 500 глядачів.

Після того, як шведи програли ізраїльтянами, а румуни білорусам, матч з голландцями став для збірної України вирішальним.  Перемога в ньому приносила жадану путівку в наступний раунд відбору на чемпіонат світу, тому що в цьому випадку ми ставали недосяжними для команд з нижньою частини турнірної таблиці – збірних Швеції, Румунії та Ізраїлю. Голландці до цього матчу путівку вже завоювали, але так чи інакше це збірна, яка посіла десяте місце на недавньому чемпіонаті Європи.

В першій партії наша команда постійно була в ролі тих, що наздоганяють, і лише тоді, коли встало питання о перемозі в партії, українці нанесли вирішальний укол, який не знайшов відповіді у суперника – 21:22, 23:22, 23:23, 25:23.

В другій партії вже українці, після рівного стартового відрізку, були в лідерах і таки утримали ії на фініші. Знов 25:23.

Третя партія – останній шанс «помаранчевих». Після першої технічної перерви вони здійснили ривок 4:0, довівши перевагу до п’яти балів – 12:7. І знов, як і в першій партії, українці краще провели вирішальний відрізок. Удар голландців в сітку – 20:19 на нашу користь. Сергій Тютлін між рук блокуючих - 21:19. 22:19 – тайм-аут господарів. Наприкінці партії команді обмінялися серією помилок, остання залишилася за підопічними Едвіна Бенне. 25:22 та 3:0. Українці радісно скидають руки вгору: вони в третьому раунді відбору на чемпіонат світу. Також там і наші географічні сусіди – білоруси.

Слово статистиці. Як ми вже говорили, кращим снайпером матчу став Сергій Тютлін – на його рахунку 20 з 36-ти очок, набраних українцями в атаці. В цілому суперники приблизно однаково зіграли в окремих елементах: блок – 13 у нашої команди проти 11-ти у суперника, прийом – 55% позитиву проти 60-ти, ейси – 3 проти 2-х, атака – 46% влучних ударів проти 42-х.

Сьогодні – зустріч з командою Ізраїлю і нашій збірній по силам завершити турнір перемогою.