Чемпіонат світу-2014 (чоловіки). 2-й раунд відбору. Шведи биті

00:25 | 27 октября 2013

Збірна України здобула перемогу в другому матчі другого раунду відбору на чемпіонат світу-2014, який триває в голландському Алмере. Наша команда переконливо розбила шведів  з рахунком 3:0. Найбільш напруженим вийшов перший сет, де підсумкова перевага підопічних Юрія Філіппова була мінімальною.

ШВЕЦІЯ – УКРАЇНА – 0:3 (24:26, 15:25, 22:25)

Швеція: Сундберг (4), Кнуттсон (4), Я.Війк Тегенрот (4), М.Нільссон (15), В.Нільссон (1), Луштаку; А.Війк-Тегенрот (л), Лундгрен, Густавссон, Петерссон (6).

Україна: Терьоменко (6), Сторожилов (2), Капелусь (6), Тютлін (24), Рудницький (13), Єрещенко (8); Фомін (л), Рябуха.

Судді: П.Буркевич (Польща), К.Вольф (Швейцарія).

Тривалість матчу: 76 хв. (28+23+25).

Очки: 61 (33 - атака, 5 - блок, 0 - подача, 23 - помилки суперника) – 75 (39, 12, 8, 17)

3 жовтня. Алмере. «Топспорт Центр». 100 глядачів.

Шведи за європейським та світовим рейтингами вважаються аутсайдерами групи, але в перший же день, досить несподівано обіграли румунську збірну. Але і без цього було зрозуміло: щоб розраховувати на потрапляння в трійку кращих обов’язково було перемагати скандинавів.

Визначальною тут стала перша партія. Юрій Філіппов вибрав звичний склад із Сергієм Тютліним в ролі діагонального та Дмитром Сторожиловим в якості зв’язуючого, та в ході зробив одну заміну – в кінці стартового сету виходив Костянтин Рябуха.

До другої перерви українці були попереду на чотири очки, але кінцівка вийшла напруженою, як і в першій партії попереднього матчу з білорусами. Але тут остаточна перевага була на боці українців. При рахунку 24:24 наші волейболісти набрали два очки. 26:24. Далі було легше. Отже 3:0 - перша перемога на шляху до третього раунду.

Відзначимо значну перевагу українців в двох з числа основних елементів: на блоці - 12 проти 5-ти, причому Микола Рудницький сім разів «зачохлив» атаки суперників – більше, ніж всі шведи разом, та на подачі (8 ейсів проти 0 у суперника), щоправда, наші волейболісти помилилися при цьому аж десять раз.

Шведи мали кращий показник позитивного прийому - 56% проти 49-ти, але припустилися при цьому вісім помилок. Українці тут не помилялися.

В атаці багато чого вирішила суперечка діагональних – нашого Сергія Тютліна та шведської «зірки» Маркуса Нільссона, які виконали по 40% ударів своїх команд. Кращу ефективність показав українець: 20 точних пострілів при 3-х аутах та 2-х потрапляннях в блок. У його візаві 14 точних ударів із 33-х при 3-х аутах та 5-ти блоках.

Сьогодні українська збірна зіграє матч з командою Румунії, який буде чи не визначальним в долі нашої команди. Адже наступного дня нас чекає зустріч з фаворитами - голландцями, а в заключному матчі, на фініші п’ятиденного нон-стопу, на перше місце вже вийде фізична готовність.