Чемпіонат світу-2014 (чоловіки). 2-й раунд відбору. Програли білорусам

00:25 | 27 октября 2013

Збірна України програла в першому матчі другого раунду відбору на чемпіонат світу-2014, який стартував в голландському Алмере. Наша команда поступилася збірній Білорусії з рахунком 0:3. Підопічні Юрія Філіппова в першій партії мали сетбол, але реалізувати його не зуміли. Нагадаємо, що шість команд групи Н визначають володарів трьох путівок у третій раунд.

УКРАЇНА – БІЛОРУСІЯ – 0:3 (27:29, 19:25, 19:25)

Україна: Терьоменко (6), Сторожілов (1), Капелусь (8), Тютлін (10), Рудницький (9), Єрещенко (7); Фомін (л), Рябуха, Ковальчук, Татаринцев - к, Томін (5).

Білорусія: Морозов (9), Авдоченко (16), Ахрєм (2), Бусел (11), Горемикін (1), Антонович (11); Ліхорад (л), Вєнскій, Міканович - к, Радюк (7).

Судді: Я.Антушак (Чехія), П.Буркевич (Польща)

Тривалість матчу: 80 хв. (31+24+25).

Очки: 65 (33 - атака, 10- блок, 3 – подача, 19 - помилки суперника) – 75 (42, 11, 4, 22)

2 жовтня. Алмере. «Топспорт Центр». 100 глядачів.

Юрій Філіппов для боротьби за путівку в третій раунд відбору на чемпіонат світу вибрав добре знайомих собі волейболістів – 11 гравців «Локомотиву» та екс-залізничника Сергія Тютліна, який зараз виступає за московське «Динамо». Склад стартової шістки у порівнянні з останнім офіційним матчем – грою зі збірної Македонії у першому раунді відбору, змінився тільки 1/6: замість Костянтина Жилінського вийшов Дмитро Терьоменко.

Білоруси взяли ініціативу у свої руки з самого початку. Їх перевага сягала аж семи очок – 17:10. Українці скоротили до двох балів – 16:18. Але тут же – 16:20. Тайм-аут Філіппова. Ян Єрещенко спочатку відігрався міцним пострілом із «двійки», а потім вибив суперника з прийому, після чого Тютлін гарматним пострілом знов зменшив відрив до двох балів – 18:20. 20:23, 22:24 – майже вертикальний перший темп білорусів. Перший сетбол Єрещенко відіграв досить швидко, а ось для того, щоб зрівняти рахунок треба було ой як попрацювати. Три рази били білоруси з «четвірки»: двічі на заваді становився український блок, в третій блокуючих підстрахував Єрещенко і тут же отримав передачу - з його ударом білоруси не впоралися. 24:24. Дмитро Терьоменко вибив суперника з прийому, а Тютлін зворотнім пострілом заробив сетбол - 25:24.

Нажаль, наступна подача Терьоменка прийшлася в сітку. На фініші партії Фортуна була на боці суперника. Судіть самі. Спочатку після удару білорусів м’яч прокотився вздовж тросу, українці ледве його витягнули, але звісно без атаки. Перший темп суперника був невідпорним. Ще один сетбол, потім наступний. 27:28. Міцна подача, м’яч торкнувся тросу (ВДРУГЕ на фінішному відрізку) та транзитом від нашого гравця - в аут. Нажаль, Фортуна повернулася спиною до підопічних Філіппова. 27:29.

Надалі таких шансів у збірної України не було. Максимум, на що спромоглися наші волейболісти, це 14:14 в третьому сеті. Спочатку третьої партії вийшли нові зв’язуючий та діагональний – Володимир Ковальчук та Юрій Томін, але кардинальним чином вони ситуацію не змінили. 0:3. Як говорять, перша чарка колом. Але залишилося ще чотири матчі, в яких цілком можливо вирішити задачу.

У другому матчі наша команда зіграє зі шведами, які дещо несподівано в перший день обіграли румун з рахунком 3:0. Початок – 15.30 за київським часом. В третьому матчі дня фаворит турніру голландці досить очікувано переграли команду Ізраїлю, хоча в першому сеті їх перевага була мінімальною.

Чемпіонат світу. Третій раунд відбору. Група Н. Розклад ігор.