Всесвітня Універсіада. Україна залишилась без медалей.

00:25 | 27 октября 2013

Студентська збірна Україна в поєдинку за третє місце на Всесвітній Універсіаді програла збірній Японії з рахунком 0:3 та залишилася без медалей. В другій та третій партіях українці мали шанси на перемогу, але поступилися з рахунком 24:26 та 23:25 відповідно.

ЯПОНІЯ - УКРАЇНА - 3:0 (25:15, 26:24, 25:23)

ЯП: Чижікі, Шіота, Фукацу, Хошіно, Декіта, Фушімі; Кога (л), Ватанабе, Ямада, Озава.

УКР: Дмитрієв, Клямар, Піун, Жуматій, Єрещенко, Рябуха; Приходько (л), Сторожилов, Тупчій, Юшкевич, Мороз, Шоркін.

Тривалість матчу: 80 хв. (21+27+26).

Судді: Н.Хіжніков (Росія), Ван Чун (Корея).

16 липня. Казань. Центр волейболу «Санкт-Петербург». 3900 глядачів.

З японцями збірна України вже зустрічалася в груповому турнірі і тоді лише в п’яти сетах добилася перемоги, що принесло їй перше місце в груповому турнірі. У другому матчі зі збірної країни, сонце якої сходить, все пішло не так з самого початку - 1:4, 4:8. Як підсумок - 15:25.

У другій партії команди грали на рівних до першої перерви – 8:7 на користь японців. Після цього знову невдалий відрізок – 12:16, 14:22. Здавалось би, у нашої збірної немає жодного шансу на успіх. Але тут трохи не трапилося диво. Незабаром 22:19 – після двох атак Олександра Жуматія (цікаво, що більше очок в цьому матчі він більше не набирав), блока Костянтина Рябухи та двох промахів суперника. Тут японці набрали один балл – 23:19, але українська команда продовжила погоню. Дві атаки Андрія Тупчія, блок Руслана Юшкевича – і ось рахунок вже рівний. 23:23. Але, нажаль, завершилося все ейсом Такеші Декіти – 24:26 поразка українців.

В третій партії підопічні Сергія Скрипки нарешті спромоглися вперше в матчі вийти вперед – 10:8, 11:9, але це не зіграло вирішального значення. Незабаром японці знов попереду 16:15. Українці в погоні, але на фініші знов перші суперники – 25:23. 0:3 - перша «суха» поразка українців на Універсіаді лишила їх нагород. Таким чином, наша команда стала четвертою після «срібла» в 2011 році.

Українці в цьому матчі показали дуже низький відсоток ефективності в атаці – 12,2. При цьому вони мали більш високий відсоток позитивного прийому – 42 проти 38-ми та рівні показники на подачі та на блоці.

Кращі снайпери збірної в цьому матчі Ян Єрещенко та Андрій Тупчій набрали лише по 7 очок.