Всесвітня Універсіада-2013. Збірна України побореться за бронзові медалі

00:25 | 27 октября 2013

Студентська збірна України програла команді Польщі у півфіналі Всесвітньої студентської  Універсіади в Казані. Для з’ясування переможця знадобилося п’ять сетів, але заключний залишився за польською командою – 15:8. Таким чином, наша команда зіграє 16 липня за бронзові нагороди.

УКРАЇНА – ПОЛЬЩА - 2:3 (24:26, 27:25, 18:25, 25:22, 8:15)

УКР: Сторожилов (к), Піун, Клямар, Жуматій, Рябуха, Єрещенко; Приходько (л), Шоркин, Тупчій, Мороз, Дмитрієв, Юшкевич.

ПОЛ: Ломач, Влодарчик, Клос, Босек, Вержбовські, Зайдер; Войташек (л), Ференс, Хаїн.

Тривалість матчу: 128 хв. (28+32+24+30+14).

Судді: П.Байчі (Словакія), М.Гейл (США).

14 липня. Казань. Центр волейболу «Санкт-Петербург». 4000 глядачів.

У стартовому сеті команди більше придивлялися один до одного і не поспішали форсувати події. Суперники довгий час йшли нарівні, то українці виходили вперед, то польські волейболісти. Так, на першу технічну перерву лідером пішли наші хлопці 8:6. Потім поляки вирівняли становище і самі вийшли вперед 10:11. Однак, українці, завдяки вдалій грі в атаці Олександра Жуматій, Костянтина Рябухи та Яна Єрещенко знову повели в рахунку 15:12, 17:14. Незабаром на табло казанського Палацу спорту вже була ничія - 18:18. І так тривало до самого кінця сету 23:23, 24:24. На жаль, але останні два очки взяли поляки - 26:24 на їх користь.

На початку другої партії збірна Польщі різко пішла у відрив - 2:6. Тим не менш, підопічні Сергія Скрипки зовсім не збиралися здаватися і, взявши шість очок поспіль (!) - 8:6. У цей період вдало зіграли в атаці Ян Єрещенко та Олексій Клямар, а на блоці надійно діяв Кирило Піун. Після технічної перерви поляки наздогнали українців 8:8, потім наша збірна знову спробувала відірватися 13:10, і знову польська команда ліквідувала відставання 15:15. Рівність у грі зберігалося до рахунку 25:25, причому двічі українцям доводилося відігравати сетболи. А потім прийшла черга Андрія Тупчія порадувати уболівальників двома ейсами - 27:25 на користь збірної України.

Старт третього сету нагадав початок попереднього. Знову поляки повели в рахунку 2:6. Але на відміну від тієї партії, суперники українців не стали зупинятися на досягнутому, а збільшили свій відрив 2:8, 4:11. Врятувати сет нашим волейболістам вже не вдалося і вони програли його з рахунком 18:25.

Четверту партію краще почали українські волейболісти 6:3. Проте вже незабаром поляки наздогнали наших хлопців 8:8, а потім і пішли вперед 10:12, 11:14. Здавалося б, що боротьба завершилася. Проте, до честі гравців збірної України, вони знайшли в собі сили і до другого технічного перерви стали вигравати 16:15. Далі пішла гра нервів і ціна помилок різко зросла. Міцнішими нерви виявилися у студентів нашої країни, і вони зуміли виграти партію з рахунком 25:22. А переможну атаку у нас завершив діагональний красноперекопської «Кримсоди» Олександр Жуматій.

Отже, питання про фіналіста Універсіади вирішувалося на тай-брейку.  Як у другій і третій партіях польська команда пішла вперед 2:5, 4:8. Наші гравці спробували дістати суперника, але, на жаль, цього зробити їм не вдалося. У підсумку поразка 8:15 у п"ятому сеті і 2:3 в матчі.

Більше 10 очок у складі українців набрали відразу чотири волейболісти: Олександр Жуматій – 15 (всі в атаці), Ян Єрещенко – 14 (13 – атака, 1 - блок), Кирило Піун – 13 (7 – атака, 5 – блок , 1 – подача), Олексій Клямар – 11 (7, 3, 1).

Збірна України мала перевагу над суперником на блоці (13 проти 10) та в прийомі (44% позитивного прийому проти 32%), але програли за ефективністю атакуючих ударів (22% проти 31%).