Всесвітня Універсіада-2013. Збірна України у півфіналі

00:25 | 27 октября 2013

Студентська збірна переграла збірну Канади чвертьфіналі Всесвітньої Універсіади в Казані з рахунком 3:0 (25:21, 25:23, 25:23) та вийшла в півфінал змагань, де у неділю зустрінеться з командою Польщі.

УКРАЇНА – КАНАДА – 3:0 (25:21, 25:23, 25:23)

УКР: Сторожилов (к), Піун, Клямар, Жуматій, Рябуха, Єрещенко; Приходько (л), Юшкевич, Дмитрієв, Тупчій.

КАН: Маклін, Вандерберкель, Ховатсон, Маршалл, Н.Хоаг, Блакенау; Мерода (л), Дженсен, К.Хоаг, Сандерс, Деман.

Тривалість матчу: 79 хв. (23+27+29).

Судді: Кан Жо Хі (Корея), Н.Хіжніков (Росія).

13 липня. Казань. СК «Зілант». 1060 глядачів.

Початок гри краще вийшов у канадців, вони повели 6:3, але вже до першої технічної перерви українці за рахунок вдалої гри в атаці та на блоці (двічі відзначився Костянтин Рябуха) вийшли вперед – 8:7. Після цього наша команда постійно знаходилася в ролі лідера, хоча південноамериканці знаходилися поруч. Тільки після другої перерви зусиллями того ж Рябухи та Яна Єрещенка українці довели перевагу до п’яти баллів – 20:15. Здавалось би перемога у кишені, ан ні - канадці скоротили відрив до мінімуму – 21:20. Кінцівка все ж таки під контролем Сергія Скрипки+Ко – 25:21.

У другій партії точилася абсолютно рівна боротьба – 3:3, 10:10, 21:21. Далі Олексій Клямар вивів свою команду вперед, а лідер нападу «кленового листя» Стівен Маршал промахнувся. Українці вийшли на два очки вперед – 23:21 та втримали перевагу – 25:23. Точку в партії поставив Єрещенко.

В третій партії відрив збірної України сягав чотирьох очок (12:8, 14:10, 18:14, 22:18), команда мала потрійний матчбол. Але з першої спроби реалізувати контрольний м’яч не вийшло. Вдалося це зробити лише з третьої спроби, коли Єрещенко заблокував атаку суперників – 25:23.

3:0 – доволі непроста, незважаючи на рахунок, перемога збірної України, яка вдруге поспіль вийшла до півфіналу Універсіади.

Більше всіх очок у скарбничку команду принесли Ян Єрещенко, який набрав 18 очок (15 – в атаці, 3 – на блоці), Олексій Клямар – 14 (12, 1, 1) та Олександр Жуматій – 13 (12,0,1).

Поєдинок зі збірної Польщі за вихід до фіналу у неділю о 18.00 за київським часом.

В іншому півфіналі зустрінуться команди Росії та Японії.