Всесвітня Універсіада. Україна виходь до чверть фіналу.

00:25 | 27 октября 2013

Після драматичної перемоги в матчі проти збірної Японії, України з першого місця в групі виходить у чверть фінал  Всесвітній Універсіади в Казані.

Студентська збірна України провела свій третій матч волейбольного турніру на Всесвітній Універсіаді. Суперниками наших хлопців була сильна команда Японії і по суті в цьому поєдинку вирішувалася доля першого місця в групі В.

Перша партія пройшла з перевагою японців. Вони постійно лідирували в рахунку, так і не давши жодного разу можливості української збірної вийти вперед. У підсумку 23:25 на користь представників Японії.

Другий сет став повною протилежністю першого. Тепер вже підопічні Сергія Скрипки та Миколи Пасажіна з перших розіграшів повели в рахунку і змусили збірну Японії був у ролі наздоганяючих. Коли ж суперник в черговий раз вирівняв становище 18:18, здавалося, що нервової кінцівки партії не уникнути. Але українці в потрібний момент різко додали і, завдяки вдалим діям Кирила Піуна, Олексія Клямара і Костянтина Рябухи, знову пішли у відрив і виграли партію 25:21.

До середини третьої партії краще на майданчику виглядала наша збірна, яка вела 4:2, 6:4, 8:6. Проте потім ініціатива перейшла до японських волейболістам, які до другого технічного перерви вже були попереду 13:16. Свою перевагу вони зберегли до кінця партії - 21:25.

А ось четвертий сет пройшов вже за сценарієм збірної України. На самому початку його наші гравці взяли п"ять очок поспіль і пішли у відрив - 6:1. Єдине, що вдалося японцям, так це наблизитися до українців на відстань двох очок 14:12, 16:14. Але потім наша команда знову додала обертів і дуже впевнено виграла партію 25:20.

Таким чином, питання про переможця матчу вирішувалося в п"ятій вирішальній партії. До зміні сторін українські волейболісти вийшли вперед 8:6. Потім наші хлопці вели 12:9, 13:11. І тут ледь не втратили перемогу, віддавши японцям три очки поспіль - 13:14. На щастя, цього не сталося. Збірна України з честю вийшла зі складної ситуації і все-таки зуміла дотиснути непоступливих суперників 20:18.

Українці провели матч у такому складі: Старожилов, Єрещенко, Клямар, Піун, Жуматій, Рябуха, Приходько (ліберо), Шоркин, Тупчій, Мороз, Дмитрієв і Юшкевич.

Вигравши три матчі з трьох, студентська збірна України забезпечила собі перше місце в групі В і тепер у чвертьфіналі в суботу 13 липня зіграє з командою, що зайняла друге місце в групі D.

Група В. Матчі збірної України

6 липня. Латвія – 3:0 (25:19, 25:20, 25:14).

Кращі снайпери: Єрещенко – 13, Жуматій – 12

7 липня. Таїланд – 3:1 (27:25, 25:15, 21:25, 25:23)

Кращі снайпери: Єрещенко – 19, Клямар – 14, Піун – 12.

Група "В"

МестоФамилия ИмяКод страныMatchesPointsSetsPointsUKRJPNLATTHA PlayedWonLostForAgainstRatioWonLostRatio 1 Ukraine  UKR 3 3 0 287 250 3 9 3 3.000 8   3:2 3:0 3:1 2 Japan  JPN 2 1 1 186 168 3 5 3 1.667 4 2:3   3:0 11 июл 3 Latvia  LAT 3 1 2 213 252 8 3 8 0.375 2 0:3 0:3   3:2 4 Thailand  THA 2 0 2 188 204 6 3 6 0.500 1 1:3 11 июл 2:3