Польські юніори – кращі в Європі!

00:25 | 14 апреля 2015

У Туреччині завершилася фінальна частина юніорської першості Європи серед чоловічих команд (U-19). Збірна Польщі – найкраща!

Польський волейбол продовжує бадьоро крокувати по планеті. Після тріумфу «Кадри» на минулорічному дорослому чемпіонаті світу, який був досягнутий  у рідних стінах, черга дійшла і до юніорської збірної – їй не було рівних на чемпіонаті Європи серед 19-річних, що проходив у Туреччині.

Як відзначає офіційний сайт ЄКВ, це другий титул поляків у цих змаганнях (попередня перемога датована 2005 роком). Хоча якщо вести мову про призові місця, то з часу відновлення турнірів ЧЄ серед 19-річних (вони регулярно проводяться з 1995 року) на 11-ти подібних форумах збірна Польщі вісім разів фінішувала як мінімум третьою!..

Нагадаємо, що юніорська збірна України припинила боротьбу на стадії другого кваліфікаційного раунду, посівши третє місце у групі з Чехією, Сербією та Швецією.

І чехи, і серби вийшли до фінальної частини. Однак лаврів тут не здобули – обидві посіли у своїх групах четверті місця. Загальне підсумкове положення у групах фінального турніру було наступним.

У півфіналах за 1—4 місця зустрілися:

Польща – Туреччина – 3:0 (25:19, 25:17, 25:23)

Німеччина – Італія – 1:3 (17:25, 22:25, 25:22, 20:25)

У поєдинку за бронзові нагороди господарі – збірна Туреччини – обіграли німців – 3:1 (25:19, 25:19, 22:25, 25:18).

Фінальний поєдинок відбувся у місті Сакарія. У чотирьох сетах збірна Польщі переграла італійську команду – 3:1 (25:15, 25:13, 25:27, 25:22).

Шість кращих колективів першості континенту – збірні Польщі, Італії, Туреччини, Німеччини, Росії та Болгарії – кваліфікувалися до фінальної частини чемпіонату світу (U-19), який цього року пройде в Аргентині.

Найціннішим гравцем Євро-2015 серед 19-річних став догравальник збірної Польщі Бартош Кволєк.