Сербія і Туреччина взяли виклик!

14:55 | 13 апреля 2015

Російський клуб «Уралочка-НТМК», який у півфіналі Кубка виклику здолав український «Хімік», не зміг стати володарем трофею.

На відміну від інших престижних єврокубкових турнірів, які цього сезону підкорилися російським волейбольним клубам, Кубок виклику ЄКВ став винятком. І у чоловічих, і у жіночих змаганнях першість тут залишилася за представниками інших країн.

Волейболісти сербської «Войводіни» виявилися найкращими у чоловічому турнірі. За сумою двох матчів вони здолали лісабонську «Бенфіку». Серби взяли верх у домашній зустрічі, а потім виграли два сети у матчі-відповіді – і цього виявилося достатньо для здобуття титулу.

Цікаво, що тріумф «Войводіни» став першим для клубного волейболу Балкан – жоден колектив колишньої Югославії раніше жодного разу не перемагав у єврокубках!.. «Бенфіка», для якої це міг би бути також перший єврокубковий трофей, задовольнилася сріблом, а також призом MVP фіналу для свого центрального блокуючого – бразильського гравця Флавіу Суареша.

«Войводіна» (Нові-Сад, Сербія) – «Бенфіка» (Ліссабон, Португалія) – 3:1 (25:19, 25:23, 22:25, 25:22)

«Бенфіка» (Ліссабон, Португалія) — «Войводіна» (Нові-Сад, Сербія) — 3:2 (24:26, 21:25, 25:16, 25:23, 15:10)

…Здавалося, російська «Уралочка» -- без п’яти хвилин переможець Кубка виклику у жіночих змаганнях. У першому матчі у рідних стінах підопічні легендарного Миколи Карполя не залишили шансів турецькій команді «Бурса ББСК», але у другому поєдинку все перевернулося з ніг на голову…

«Бурса» підтримала успіх іншої турецької жіночої команди – «Еджзачібаші», яка, нагадаємо, тиждень тому виграла Лігу чемпіонів. 27-річна діагональна «Бурси» -- Меріем Боз – отримала титул MVP фіналу.

«Уралочка-НТМК» (Єкатеринбург, Росія) -- «Бурса ББСК» (Бурса, Туреччина) – 3:0 (25:18, 27:25, 25:13)

«Бурса ББСК» (Бурса, Туреччина) — «Уралочка-НТМК» (Єкатеринбург, Росія) — 3:1 (23:25, 25:21, 25:23, 25:18, «золотий» сет – 15:11).