Кубок виклику ЄКВ. «Хімік» - в півфіналі

11:25 | 11 марта 2015

«Хімік» переміг норвезький «Стод Воллей» у другому матчі 1/4 фіналу Кубка виклику ЄКВ з рахунком 3:0 і вперше у своїй історії вийшов у півфінал єврокубка. Як і в першому матчі, южненська команда зробила ставку на подачу, і це принесло успіх - вже за перші дві партії волейболістки «Хіміка» зробили одинадцять ейсів. Зазначимо, що це перший вихід у півфінал єврокубку для українських команд, починаючи з 2001 року. Суперник «Хіміка» визначиться в парі «Уралочка» - «Панаксіакос» (Греція). У першому матчі перемогла російська команда з рахунком 3:0, а другий - відбудеться в четвер Єкатеринбурзі о 16.00.

«Хімік» - «Стод Воллей» (Стейнхьер, Норвегія) - 3:0 (25:12, 25:14, 25:21)

Хімік: Кальченко 3 (1 - атака, 1 - атака, 1 - подача), Трушкіна 11 (5,3,3), Чернуха 16  (11,1,4), Томіч 6 (3,2,1), Кодола ( к) 13 (11,0,2), Перетятько 1 (1,0,0); Степанчук (л), Політанська 2 (0,1,1), Расточило 3 (2,1,0), Герасимова 3 (2,1,0). Тренер - Сергій Голотов.

Стод: Са (к), Пейсото 14 (10,3,1), Фінстад, Перович 6 (5,1,0), Олівейра 5 (3,1,1), Бобі 5 (3,1,1); Бай (л), Шпак 2 (2,0,0). Тренер - Андре Са.

Судді: К.Стоянов (Болгарія), П.Баланджіч (Сербія)

Тривалість матчу: 64 хв. (19 + 21 + 24).

Набрані очки: 75-47 (35-23 - атака, 10-6 - блок, 11-3 - подача, 17-15 - помилки суперника)

Позитивний прийом: 40% -45%.

10 березня. Южне. ФСК «Олімп». 1324 глядача.

Матч розпочався з помилки «Хіміка» на подачі, щоправда, тут же продовжився потужним «вибухом» Міни Томич, яка розірвала потрійний блок. Невеликий обмін ударами - 3:3. За рахунку 4:3 на подачу вийшла Ірина Трушкіна, і подальші події жваво нагадали гру в Норвегії. П"ять подач - три ейси. Завершився відрізок блоком Томіч. 9:3. А потім на авансцену вийшла Анастасія Чернуха, яка, судячи з всього, відійшла від травми плеча: п"ять очок, три з яких не сходячи з місця - з лінії подачі. 16:5. «Хімік» знову на повну міць використовував зброю, яка принесла успіх у першому матчі. А суперник знову ніяк не міг знайти йому протидію. Не можна сказати, що «Стод Воллей» вже зовсім беззубим - суперник періодично відповідав короткими серіями, як наприклад, Олівейра. 16: 7. Але не більше того. Ефективно спрацювала в атаці Кодола, додали непробивний блок у виконанні Томіч і Трушкіної. Запахло форменим розгромом. 24:9. Волейболістки «Стод» трохи підсолодили гірку пігулку. Але наша «трійка» була невблаганна. Елегантний скидання від Трушкіної - і справа в капелюсі. 25:12.

До виходу в півфінал залишалося рукою подати - виграти партію. І «Хімік» взявся за справу, в прямому сенсі засукавши рукава. Южненські волейболістки гарненько попрацювали в захисті і все забили на сітці. 6:0 - непогано для початку, як ви вважаєте. Наступний розіграш також міг залишитися за «Хіміком», але самовіддані сейви не знайшли продовження в атаці. Втім, де не вистачає атаки, зазвичай для ігор зі «Стод», включається подача. Ось і тут вона приспіла вельми вчасно. Від Надії Кодоли. 11: 2. І це був не той випадок, коли гравці «Хіміка» розслабилися. Все з тим же настроєм вони продовжили громити «вікінгів». Катерина Кальченко вгадала напрям удару і однією рукою встигла зблокувати атаку - 16:5. Ейс Чорнухи - 18:5. Наставнику «Стоду» нічого не залишалося, як зробити свою єдину заміну - на позиції зв’язуючої. Не допомогло. Суперник в кінцівці скоротити відставання, але все завершилося логічно - достроковим виходом «Хіміка» в півфінал. Анастасія Чернуха не залишила жодного шансу підняти свій удар з краю сітки. 25:14 і 2:0. Дві партії виграно, що було завданням-мінімум для «Хіміка» в цей день.

На початку партії, яка стала заключною, Сергій Голотов справив три заміни. Цей фактор плюс падіння мотивації після виконання завдання дозволили супернику вести контргру, він навіть деякий час вів у рахунку - 8:6, 16:14. Але лише до того моменту, коли «Хімік» як би сказав «пора» і, додавши в надійності, накотив на фініш. 25:21 і 3:0 - шоста поспіль перемога в Кубку виклику ЄКВ з загальним рахунком 18-0.

13-14 березня «Хімік» завершить регулярний чемпіонат матчами з чернігівським «Педуніверситетом», а потім приступить до безпосередньої підготовки до півфіналу єврокубку.

Сергій ГОЛОТОВ, головний тренер ВК «Хімік»:

- Я вітаю з успіхом вболівальників, керівництво та команду. Ми дійсно зробили шаг вперед. На 99,9% нашим суперником стане «Уралочка». Але ми не кидаємо зброю. Боротимемось і на виїзді, і, звичайно, вдома. Тим більше, що матч-відповідь відбудеться саме в Южному.

Надія КОДОЛА, капітан ВК «Хімік»:

- Виграли за рахунок подачі та виконання установки на гру. Зараз є час порадуватися, поки ніяких думок стосовно наступного раунду.

Прес-служба ФВУ за матеріалами офіційного сайту ВК «Хімік»