Кубок виклику ЄКВ. «Хімік»: впевнений крок у напрямку півфіналу

09:11 | 05 марта 2015

«Хімік» переміг норвезький «Стод Воллей» в першому матчі 1/4 фіналу Кубка виклику ЄКВ, що проходив на майданчику суперника. Господарі чинили серйозний опір южненській команді до середини кожної з партій, в першій і третій - вели 5:1 і 8:4 відповідно. Чашу терезів на свою користь «Хімік» схиляв за рахунок блоку і подачі, зробивши за матч 15 (!) Ейсів.

«Стод Воллєй» (Стейнхьєр, Норвегія) - «Хімік» (Южне, Україна) - 0:3 (20:25, 16:25, 17:25)

Стод: Пейсото 13 (10 – атака, 2 – блок, 1 – подача), Са 1 (0,1,0), Кабрера 6 (5,1,0), Пренга 8 (7,1,0), Олівейра 4 (2,2,0), Бобі 7 (6,0,1); Бай (л), Фінстад, Перовіч 1 (1,0,0), Шпак. Тренер – Фернандо Са.

Химик: Кальченко 10 (7,1,2), Трушкіна 13 (4,6,3), Чернуха 5 (4,0,1), Томіч 15 (9,5,1), Кодола (к) 9 (7,0,2), Перетятько 3 (1,0,2); Степанчук (л). Тренер – Сергій Голотов.

Судді: Я.Чех (Польща), П.Хогер (Словаччина).

Тривалість матчу: 73 хв. (25+23+25)

Набрані очки: 53-75 (31-32 – атака, 7-8 – блок, 2-15 – подача, 20-13 – помилки суперника).

Позитивний прийом: 29%-47%.

4 березня. Стейнхьєр. «Стенйхьєр Халлєн». 1507 глядачів.

«Стод Воллєй» стартував з місця в кар"єр - 5:1. Тричі на цьому відрізку «норвежки» заблокували атаки южненської команди. Втім, «Хімік» не забарився з відповіддю - 5:5, пред"явивши свій головний в цей день козир - подачу. І незабаром вже вийшов вперед - 7:6, 8:7. Після ейсу Катерини Кальченко 12:9. Але тут же 13:12. Анастасія Чернуха, що грала з затейпованим плечем, повернула перевагу своєї команді - 15:12. І в цілому «Хімік» диктував умови норвезькому інтернаціоналу - 20:15. Тим не менше, «Стод», не без допомоги наших гравців, скоротив відставання до трьох очок - 18:21. Сергію Голотову довелося взяти тайм-аут. Надія Кодола з другого разу зруйнувала оборонні порядки суперника. А коли найкращий снайпер господарок Кларісс Пейсото вирішила відновити статус-кво, на її шляху встала Міна Томіч, яка, що називається, «в шнурки» «зачохлила» бразилійку. Вона ж зіграла по м’ячу, що переходить, а потім разом з Іриною Трушкіною побудувала «стіну» і завершила партію. 25:20. Гарний початок - півсправи.

На старті другої партії Томіч знову жорстко зіграла на блоці - на цей раз «попалася» Пренга. 3:2 на користь «Хіміку». До першої перерви команди відповідали ударом на удар. Останній залишився за «Стодом». Щоправда, в аут. Мінімальна перевага за чемпіонками України. Зусиллями Кодоли і Трушкіною і завдяки помилкам суперниць южненська команда добилася переваги в три очки - 12:9. Пейсото з Пренгою не здалися - 12:12. Відмінно попрацювала на сітці Кальченко - атака плюс блок на пару з Томіч. І знову «+3». Тайм-аут Фернандо Са. Не допомогло. Аналогічний блок у виконанні вищевказаної пари. А потім Трушкіна, що називається знайшла в прийомі єдину норвежку на майданчику Еліну Бай, раз за разом залишаючи її стороннім спостерігачем. 12:21 - це вже дубль-3 для ліберо. Ставка на подачу, про яку говорив Сергій Голотов, явно виправдала себе. Ось так в одній розстановці «Хімік» вирішив результат другій партії. Красиву крапку поставила Олександра Перетятько, закривши атаку Норіс Кабреру.

2:0 - «Хімік» попереду, але «Стод» боротися не кинув. І розігрався в захисті. Кілька разів українські нападники не добили, а їх візаві були точні. На перерву пішли з дворазовим перевагою господарок - Пейсото закрила хід Чернусі. 8:4. Наступний відрізок «зробила» Томич. Спочатку перервала мовчання команди в атаці, а потім п’ять рази поспіль змусила помилитися суперниць у прийомі: два прямих виграшу, ще тричі ефектно і ефективно зіграли на сітці Кальченко з Перетятько. Хід партії перекинувся, надії «Стод» на перелом розтанули, як торішній сніг. 11:8 - попереду вже «Хімік». У місцевих волейболісток ще вистачило сил на удар у відповідь. 12:12. Але не більше того.

Кодола встромила м"яч у площадку, Перетятько з Трушкіною «з"їли» Кабреру, а Пренга в черговий раз помилилася в прийомі. І тут же цей важливий для господарок гравець був замінений. Тим самим Фернандо Са підписав капітуляцію у цьому матчі. У кінцівці Томич продовжила свою феєрію на блоці (всього - 4), а Трушкина на подачі (6 ейсів за матч - !). 25:16 і 3: 0 - впевнена перемога «Хіміка».

Матч-відповідь, нагадаємо, 10 березня в Южному, о 18.00. Запрошуємо в «Олімп»!

Прес-служба ФВУ за матеріалами офіційного сайту ВК «Хімік»