Суперліга (чоловіки). 2-й етап. 13-й тур. Юридично доведено: «Юракадемія»  –  у четвірці

14:11 | 01 марта 2015

В 13-му турі нарешті були зняті всі питання стосовно складу фінальної «четвірки». «Юракадемія» зробила все залежне від себе, взявши шість очок в іграх з «Вінницею», в той час як «Барком» зачепив лише партію з «Локомотивом». Гарантували собі місця в квартеті і «Хімпром», який двічі переміг «Буревісник», та вінницька команда, незважаючи на поразки.

ЮРАКАДЕМІЯ – ВІННИЦЯ – 3:0, 3:1

«Юракадемія»  –  «Вінниця»  –  3:0 (25:18, 26:24, 25:19)

Юракадемія: Рогожин, Діденко (к), Брова, Грюк, Шаповал, Шевченко; Канаєв (л), Щолоков (л), Камінський, Луговий, Русін. Тренер – Володимир Романцов.

Вінниця: Николайчук, Сидоренко, Самодай, Калініченко, Мельник (к), Слинчук; Патратій (л), Поліщук, Тищенко. Тренер – Олександр Бондаренко.

Судді: М.Мельник (Івано-Франківськ), А.Батюк (Кривий Ріг).

Тривалість матчу: 69 хв. (22+22+25).

Кращі гравці (версія ФВУ): Шевченко – Слинчук.

27 лютого. Харків. СК НЮУ. 570 глядачів.

У матчах у Харкові між «Юракадемією» та «Вінницею» багато в чому вирішувалася доля останніх путівок до фінального етапу Суперліги. Саме юристи мали найбільші шанси на здобуття жаданого четвертого місця – напередодні 13-го туру вони випереджали львівський «Барком» на чотири очки. З урахуванням того, що суперник львів’ян у ці дні був надсерйозним – харківський «Локомотив», підопічним Володимира Романцова залишалося не випустити птаха удачі з рук. Адже «Вінниця», за великим рахунком, вже не мала великої турнірної мотивації давати бій господарям…

Вже після першого ігрового дня харківські студенти зробили впевнений крок до виконання свого завдання. Більш, ніж півтисячі глядачів, які зібралися у спорткомплексі Національної юридичної академії України, побачили впевнену гру своїх улюбленців.

На щастя, обидві команди змогли виставити на поєдинок своїх гравців-лідерів. У складі юристів на майданчик вийшов їхній капітан і зв’язуючий Владислав Діденко, який пропустив попередні ігри з «Баркомом» через хворобу. А вінничани змогли розраховувати на Валерія Самодая, незважаючи на те, що він, за словами його наставника Олександра Бондаренко, на кілька днів перед цим випав з тренувального процесу.

Починаючи з дебютної партії ініціативою заволоділи гравці «Юракадемії». Що ж до рахунку, то деякий час вінничанам вдавалося не відпускати суперників далеко. Та після нічийних 13:13 харківські студенти все ж пішли у відрив і забезчили вікторію у першому сеті – 25:18.

У наступній партії здавалося, що передстартові слова наставника «Вінниці» Олександра Бондаренка про те, що його команді не бракує мотивації і жаги до перемоги, мають під собою серйозні підстави. Гості мали всі шанси зрівнювати рахунок по сетах, але, підійшовши до вирішального удару впритул – 24:21 – і маючи три сет-боли, не використали жодного!.. Це, безумовно, і стало ключовим моментом матчу. Юристи провели вражаючий ендшпіль – 26:24, взявши п’ять очок поспіль!

У третій партії також не обійшлося без боротьби (гості вигравали – 9:7), але завершилася вона з тим же підсумком, як і у двох попередніх.

«Юракадемія»  –  «Вінниця»  –  3:1 (25:22, 23:25, 25:16, 25:23)

Судді: А.Батюк (Кривий Ріг), М.Мельник (Івано-Франківськ).

Тривалість матчу: 96 хв. (22+27+17+30).

Кращі гравці (версія ФВУ): Шаповал – Слинчук.

28 лютого. Харків. СК НЮУ. 340 глядачів.

Одна перемога в даному випадку велика справа для «Юракадемії» , але ії могло і не вистачити, якщо б «Барком» в матчі з «Локомотивом», який розпочинався годиною пізніше, взяв би принаймні два очки. Тож «юристи» повинні були вигравати і другий матч.

Свій настрой вони показали з самого старту – 5:1. Саме тут харків’яни заклали фундамент перемоги в сеті. Вінничани увесь шлях наздоганяли – 5:4, 10:6,  16:10 – заблокований Іван Слинчук, 19:17 – його відповідь. Але так і не змогли зробити вирішальний ривок. 25:22 – на користь господарів.
Друга партія вийшла наднапруженою. 4:1 – блок від Олега Шевченка, 4:5 – пайп Валерія Самодая. Далі такі ж гойдалки. 9:12, 14:14, 21:18 – після пострілу Гордена Брови. Вихід Іллі Поліщука на подачу дав шанс вінницькій команді, і вони його реалізували. Не без допомоги господарів. 23:22 – Олександр Грюк зробив «суперзліт», який потім зіпсував помилкою на подачі.  23:23. І таких поєднань – важко здобуте очко-помилка на подачі, було чимало в цьому матчі. Два «брейка» підопічних Олександра Бондаренка. Партія за ними – 25:23. 1:1 – в матчі.

В третій партії боротьба тривала лише до екватору - 1:3, 3:5, 7:5, 14:12, після чого господарі після ударів Шевченка та Самодая (в аут) досягли переваги в чотири очки – 16:12. І кінцівка теж за ними – 25:18.

В четвертому сеті знову, як говорять, заруба. Суперники відповідали ударом на удар. 2:1, 6:5, 12:13, 15:14. Ривок «Вінниці». Постріли Слинчука та успішне блокування (закрили Шаповала). «+2» у гостей – 17:15. «Юристи» не забарилися з відповіддю. «Чотири по чотири» від Шевченка плюс ейс. І вже «+2» у харків’ян. 19:17. Далі напруга просто зашкалила – 19:20, 21:20. І завдяки діям Андрія Рогожина на сітці – спочатку блок, потім «зліт» з «цвяхом». 23:21 – це був вирішальний ривок. Вінничани боролися до кінця, але останнє слово за господарями. 25:23. 3:1 – «Юракадемія» в «четвірці», незважаючи на результат матчу у Львові, в якому в цей момент йшов другий сет другого матчу.

БАРКОМ-КАЖАНИ – ЛОКОМОТИВ – 0:3, 1:3

«Барком-Кажани» - «Локомотив» - 0:3 (22:25, 20:25, 16:25). ВІДЕО

Барком: Коваліков, Пилипів, Удод, Кадюк, Флюнт, Тевкун (л); Бокшан (л), Шиманський, Рєзніков, Мірошниченко. Тренер – Владислав Лазарчук.

Локомотив: Жилінський, Стаценко, Сухинін, Ковальчук, Рудницький, Єрещенко; Фомін (л), Гармаш (л), Виєцький, Дрозд. Тренер – Юрій Філіппов.

Судді: С.Гулька (Тернопіль), В.Паршин (Рівне).

Тривалість матчу: 70 хв.

27 лютого. Львів. ПС «Галичина». 928 глядачів.

Матч розпочався з серії обопільних помилок на подачі. Уявіть, при рахунку 3:5 суперники допустили п’ять (!) помилок. Ще одна – в атаці. І тільки Костянтин Жілинський зміг заробити два бали за рахунок активних дій, заблокувавши Пилипіва та здійснивши зліт. Далі команди також грішили помилками з лінії подачі. Тим не менш, «Локомотив», хоч і з невеликою перевагою, але лідирував – 13:11, 17:13, 19:15. Завдяки подачі Володимира Тевкуна господарі повернули інтригу – 19:19. «Залізничники» вийшли вперед і завдяки ефективній грі в нападі, зокрема Яна Єрещенка, дотиснули опонента – 25:22.
В другій партії команди йшли врівень до позначки «17». Переломною стала серія подач Миколи Рудницького (два ейса). Після блокування Жілинського відрив досяг чотирьох очок. 21:17 - і доля партії була визначена. А в третій партії взагалі боротьби не вийшло – 2:6, 11:17 та 16:25.

«Барком-Кажани» - «Локомотив» - 1:3 (19:25, 25:23, 20:25, 21:25). ВІДЕО

Барком (стартовий склад): Коваліков, Пилипів, Удод, Кадюк, Флюнт, Тевкун (л); Бокшан (л), Рєзніков, Клепко, Шиманський. Тренер – Владислав Лазарчук.

Локомотив (стартовий склад): Дрозд, Гуменюк, Жилінський, Стаценко, Сухинін, Єрещенко; Фомін (л), Гармаш (л), Томін, Татаринцев. Тренер – Юрій Філіппов.

Судді: В.Паршин (Рівне), С.Гулька (Тернопіль).

Тривалість матчу: 93 хв.

28 лютого. Львів ПС «Галичина». 456 глядачів.

«Локомотив» показав свою мотивацію вже зі старту матчу. Ян Єрещенко виконав пайп, і його команда повела 4:0. Лише в кінцівці «кажани» спромоглися скоротити відставання до мінімуму – 19:20, але на більше їх не вистачило в цій партії – 20:25.

Тим не менш, вони не знітилися та потужно розпочали другий сет – 4:1. І сил та витримки у них вистачило на всю партію.  «Локомотив» знаходився в незвичній ролі наздоганяючих – 8:4, 12:10, 17:17, 21:19, 22:22. В цей момент Юрій Філіппов здійснив подвійну заміну: замість Гуменюка та Стаценка – Томін та Татаринцев. Але з подачею останнього львів’яни легко впоралися, а Флюнт із четвертої зони спокійно розібрався з блоком суперникам. 23:22. Сухинін відігрався. Шиманський відігрався від блоку, а потім заблокував Жилінського в центрі. 25:23 – «Барком» в третьому матчі сезону з «Локомотивом» взяв одну партію.

На хвилі успіху «кажани» полетіли далі. 6:0 (!) – на подачі того ж Шиманського. Несподівано.  Але довести справу до перемоги господарі не зуміли. Втім, до першої перерви – 12:8. Далі – 15:10. Але саме тут львів’яни провалилися.  Юрій Томін відіграв право на подачу і в цій розстановці все було вирішено.  Блок один в один – Сухинін проти Тевкуна, а потім ейс – 15:15. Свій шанс «кажани» не використали.  Кінцівку більш досвідчені харків’яни не віддали – 25:20. Втім, як і четверту партію – 4:2, 12:9, 19:17, 25:21. Перемога «Локомотиву» - 3:1.

«Барком» втратив останні шанси потрапити в фінальний турнір.

ХІМПРОМ -  БУРЕВІСНИК-ШВСМ – 3:0, 3:0

«Хімпром» - «Буревісник-ШВСМ» - 3:0 (25:15, 25:22, 25:17)

Хімпром: Нев’ядомський, Богдан, Гребенюк, Шоркін (к), Маринченко, Синиця; Антоненко (л), Чугай (л). Тренер – Андрій Пасажін.

Буревісник:  Борисенко (к), Татаренко, Гладенко, Яловенко, Чмірьов,  Данілов; Старченко (л), Чуб (л), Копич, Прохоренко, Якуба. Тренер – Микола Благодарний.

Судді: М.Медвідь (Запоріжжя), В.Паєвський (Харків).

Тривалість матчу: 57 хв. (18+20+19).

Кращі гравці (версія ФВУ): Шоркін – Гладенко.

27 лютого. Суми. СК «Олімп». 420 глядачів.

Незважаючи на те, що головний тренер господарів Микола Пасажін не зміг задіяти Євгена Кисилюка та Миколи Мороза (через хворобу), сумські волейболісти зіграли дуже гідно і добилися впевненої перемоги з рахунком 3:0, розповів сайт СК «Сумихімпром».

Цікаво, що з першої і до останньої хвилини гри складу сумчан був незмінним: Нев’ядомський (8 очок), Богдан (15), Гребенюк (9), Шоркін (12), Маринченко (4), Синиця (1).

«Хімпром» - «Буревісник-ШВСМ» - 3:0 (25:21, 25:17, 25:16)

Хімпром: Нев’ядомський, Богдан, Гребенюк, Шоркін (к), Маринченко, Синиця; Антоненко (л), Чугай (л), Цепков, А.Пасажін. Тренер – Андрій Пасажін.

Буревісник:  Борисенко (к), Прохоренко, Гладенко, Яловенко, Чмірьов,  Данілов; Старченко (л), Чуб (л), Копич,  Татаренко, Білик, Якуба. Тренер – Микола Благодарний.

Судді: В.Паєвський (Харків), М.Медвідь (Запоріжжя).

Тривалість матчу: 62 хв. (19+22+21).

Кращі гравці (версія ФВУ): Богдан – Борисенко.

28 лютого. Суми. СК «Олімп». 315 глядачів.