Чемпіонат Європи (жінки, U-18). Українки завершили турнір перемогою

15:32 | 11 января 2015

Жіноча збірна України (U-18), перемігши збірну Швейцарії у своєму заключному матчі відбіркового турніру Євро-2015, забезпечила собі друге місце в групі В, яке в кінцевому підсумку може відправити команду до Болгарії, у фінальну частину змагань.

Швейцарія - УКРАЇНА – 1:3 (24:26, 24:26, 25:21, 20:25).

Швейцарія: Ленгвайлер 27, Маркс 7, Верге-Депре 14, Аккерман 2, Буайя 2, Стаффельбах 6; Кнутті (л), Кох 3, Радуловіч, Сторк 14, Перрье. Тренер – Йоханнес Новотни.

УКРАЇНА: Бойко (к) 14 очок, Миленко 14, Микитюк 10, Сусідко 3, Машковська 6, Яцків 22; Нємцева (л), Вер.Дельрос (л), Стасівська 2, Мельниченко. Тренер – Ольга Датій.

Судді: Я.Галл (Чехія), Т.Кіріопулу (Греція).

Тривалість матчу: 108 хв. (29+28+25+26)

Набрані очки: 93-98 (59-53 - атака, 9-13 - блок, 6-5 - подача, 19-27 - помилки суперника)

9 січня. Суботиця. СК «Дудова Сума». 50 глядачів.

Україна була більш цілеспрямованою у вирішальні моменти, особливо в першому і другому сетах, кожен вигравши по 26:24. При цьому у другому сеті українки постійно були в ролі наздоганяючих, програючи до 7-ми (!) очок – 10:17, але проявили характер та зупинили суперника, коли тому залишалося набрати лише два балли. Заробили сетбол, потім ще один, та й у підсумку його реалізували.

Тим не менш, швейцарські дівчата не здалися та виграли третій сет - 25:21. Зрештою, Україна билася до кінця – перемогла в четвертій партії та 3:1 в матчі.

У складі української збірної кращим снайпером стала центральна блокуюча луцької «Волині» Тетяна Яцків, яка набрала 22 очки, з яких 15 в атаці, 5 на блоці та 2 на подачі.

Взагалі збірна України переграла суперника на блоці (13 проти 9-ти) та допустила менше своїх помилок (19 проти 27-ми).

Ольга ДАТІЙ, головний тренер жіночої збірної України (U-18):

- Ми дуже хотіли виграти цей матч, і дівчата вклали багато зусиль у цьому матчі, щоб це зробити. Я пишаюся ними. Ми зробили це для нашої країни.

Йоханнес НОВОТНИ, головний тренер збірної Швейцарії:

- Україна є хорошою командою. Ми добре провели перші два сети, були близькі до перемоги, але нам не вистачило концентрації у вирішальні моменти.

Заключний матч в групі В Сербія – Франція відбудеться у неділю, але єдину путівку у фінал Євро-2015 вже забезпечила збірна-господарка змагань.