Чемпіонат Європи (чоловіки, U-19). Українські юніори виграли сет і… програли матч

11:33 | 11 января 2015

Зазнавши другої поразки у кваліфікаційному турнірі до Євро (U-19), цього разу від господарів – сербів, чоловіча юніорська збірна України втратила шанси на вихід до фінального етапу.

УКРАЇНА – Сербія – 1:3 (25:21, 16:25, 19:25, 16:25).

УКРАЇНА: Плотницький (21 очко), Столбунов (3), Луговий (12), Рогожин (10), Вієцький (6), Клепко (5); Туровський (1), Канаєв (л), Андріюк, Плясецький. Тренер – Гоар-Вартануш Трусова.

Сербія: Поломац (10), Жугіч, Дурдевіч (8), Куюндзіч (13), Мехіч (20), Мельянац (2); Стасевіч (л), Несторовіч (1), Павловіч, Недельковіч, Тодоровіч. Тренер – Мілан Джурічіч.

Судді: Р.Пьяна (Італія), Т.Кук (Бельгія).

Тривалість матчу: 104 хв. (26+25+27+26).

Набрані очки: 76-96 (42-42 - атака, 9-10 - блок, 7-2 - подача, 18-42 помилки суперника).

10 січня. Суботиця. СК «Дудова Сума». 300 глядачів.

Офіційний сайт ЄКВ відзначив догравальника української збірної Олега Плотницького, який з 21 очком став найрезультативнішим гравцем зустрічі. Втім, у командній грі українська збірна показала себе не найкращим чином. Схвальних відгуків наші хлопці заслужили лише за перший сет, в якому їм вдався бліцкриг і прорив у рахунку -- 5:0. Зберігши перевагу протягом усієї партії, підопічні Гоар-Вартануш Трусової довели справу до кінця -- 25:21.

Початок другої партії був більш збалансованим, але вже на перший технічний тайм-аут серби пішли, ведучи -- 8:6. Надалі цей відрив лише зростав, ставши максимальним наприкінці сету – 25:16 на користь нашого суперника.

Українці знову нагадали про себе у першій частині третьої партії, коли вирвалися вперед – 8:5. Але серби не лише зрівняли (9:9), але й пішли далі. 16:13 – на їхню користь до другої технічної перерви і 25:19 у підсумку.

Інтенсивно розвивалися події і в дебюті четвертого сету, який став завершальним. Наша команда не відпускала суперника далеко і навіть одного разу лідирувала. Однак після другої технічної перерви господарі майданчику остаточно взяли гру під свій контроль, а «синьо-жовті» зупинилися.

Мілан Джурічіч, головний тренер збірної Сербії (U-19):

-- Було важко, адже ми фаворити в цьому турнірі, і тиск на наші плечі -- величезний. Подивимося, що буде в неділю, але ми зробимо все можливе, щоб посісти перше місце.

В іншій зустрічі чехи обіграли шведів – 3:0 (25:18, 25:19, 25:19). У неділю, 11 січня, «синьо-жовті» поборються за втішне третє місце зі шведами, а ось на збірні Чехії та Сербії очікує вирішальна дуель за прямий вихід до другого етапу кваліфікації.