Чемпіонат світу (чоловіки, U-21). Українська збірна втрачає перемогу у п’яти сетах зі Словаччиною

00:32 | 11 января 2015

Після вдалого дебюту підопічних Юрія Дмитрієва на першому етапі кваліфікації великі надії покладалися і на матч зі словацькою командою. Але двічі ведучи у рахунку по партіях, молодіжна збірна України поступилася у драматичній і напруженій дуелі. Про високий градус протистояння красномовно свідчить співвідношення виграних суперниками м’ячів – 100:100…

УКРАЇНА – Словаччина – 2:3 (25:16, 18:25, 25:19, 20:25, 12:15)

УКРАЇНА: Коваліков (6), Клочко (11), Кісілюк (22), Камінський (6), Цепков (8), Маринченко (7); Патратій (л), Колпаков (2), Корнєєв (3), Наложний, Бібер (6). Тренер – Юрій Дмитрієв.

Словаччина: Петраш (16), Гавенда (15), Тарабус (8), Стратені (4), Малаховський, Ондровіц (15); Ламанєц (13), Кисєла (л), Порубський, Мечіяр (1). Тренер – Мірослав Палгут.

Судді: А.Гормаллі (Ірландія), Ф.Марен (Франція).

Тривалість матчу: 114 хв. (21+24+26+26+17).

Набрані очки: 100-100 (50-54 - атака, 15-12 - блок, 6-6 - подача, 29-28 помилки суперника)

10 січня. Вілворде. «Євроволлей-Центр». 22 глядача.

Після поразки в першому турі від бельгійців (1:3) словаки немов кігтями вчепилися в переможний результат у матчі з нашою командою. Втім, як зазначає офіційний сайт ЄКВ, матч розпочався скоріше за сценарієм української збірної. У першому сеті гра в деяких моментах вдавалася хіба що капітану словаків Яну Тарабусу, але українці -- і особливо Євген Кісілюк -- чинили шалений тиск на приймаючих гравців суперника. В команді України блок був сильною та ефективною зброєю, і все це -- у поєднанні з помилками словацької дружини – домогло прокласти шлях для остаточних 25:16 на користь «синьо-жовтих».

Словаччина заграла набагато краще у другій партії. За допомогою гарної подачі та більш вправного блоку підопічні Мірослава Палгута лідирували -- 16:12, а потім -- 21:16. У підсумку перевага суперника склала сім м’ячів – 25:18, і по сетах рівновага була поновлена.

Третя партія спочатку розвивалася за схожим сценарієм. До першого технічного тайм-ауту словаки підійшли в ролі лідерів – 8:7. Але потім ситуацію під свій контроль взяли українці – завдяки вдалим блокам, а також чудовій зв’язці -- Ігора Ковалікова і того ж Кісілюка. У підсумку наша команда довела справу до кінця – 25:19.

Четвертий сет був відзначений впертою боротьбою і постійними змінами лідера. Після рахунку 9:8 на користь «синьо-жовтих» словаки пішли у відрив, і ось уже -- 16:10 на їхню користь. Україна повернулася в гонку – 19:19. Втім, ненадовго. Невимушені помилки були гарним подарунком супернику, який скористався можливістю і перевів гру у тай-брейк.

На жаль, в українців, схоже, не вистачило сил та потрібної концентрації на п’ятий сет. Словаки пішли у відрив, виграли чотири м’ячі поспіль і поставили команду Юрія Дмитрієва у патову ситуацію – 7:12. Українцям, на жаль, не допомогли заміни, і хоча хлопці спробували поборотися за найменший шанс (зробили рахунок 10:12), цього виявилося замало…

Мірослав Палгут, головний тренер збірної Словаччини (U-21):

-- Після поразки в першій партії я вирішив внести деякі зміни у гру. Задоволений тим, як ми діяли в четвертому сеті і на тай-брейку. Нас врятувала впевнена гра на блоці.

Юрій Дмитрієв, головний тренер збірної України:

-- Ми добре почали поєдинок, з хорошими блоками і міцною обороною, але врешті-решт мої гравці зробили занадто багато помилок, щоб використати реальний шанс перемогти.

В іншому матчі нашої групи господарі турніру – бельгійці – обіграли у чотирьох сетах команду Португалії – 3:1 (21:25, 25:23, 25:19, 25:21). Нагадаємо, що для виходу у другий раунд квафікації потрібно посісти перше місце у квартеті. Таким чином, ще нічого для «синьо-жовтих» не втрачено. Потрібно лише у вирішальній зустрічі, яка відбудеться у неділю, обіграти господарів майданчика з рахунком 3:0 або 3:1.

Група D (європейська зона). Положення після 1-го туру

Команди            О      І        В (Т)          П (Т)          С/П            С/М

1       Бельгія             6       2       2 (0)           0 (0)           6-2              194-170

2       УКРАЇНА           4       2       1 (0)           1 (1)           5-3              182-173

3       Словаччина      2       2       1 (1)           1 (0)           4-5              182-198

4       Португалія       1       2       0 (0)           2 (0)           1-6              161-178

Вілворде (Бельгія). Розклад ігор (за київським часом)

9 січня. Португалія -- УКРАЇНА – 0:3. Бельгія – Словаччина -- 3:1.

10 січня. УКРАЇНА – Словаччина – 2:3. Португалія – Бельгія – 1:3.

11 січня. 16.00. Словаччина – Португалія. 19.00 УКРАЇНА – Бельгія.