Чемпіонат Європи (чоловіки, U-18). Україна у першому матчі поступається Чехії

11:33 | 09 января 2015

Чоловіча юніорська збірна України невдало стартувала у відбірковому турнірі чемпіонату Європи-2015 (U-19). Зал у сербському місті Суботиця, який у четвер вдень був щасливим для команди українських дівчат, того ж дня ввечері став свідком поразки наших хлопців від ровесників із Чехії.

УКРАЇНА – Чехія – 0:3 (23:25, 16:25, 21:25).

УКРАЇНА: Плотницький (19 очок), Столбунов, Луговий (8), Рогожин (8), Туровський (3), Клепко (2); Канаєв (л), Андріюк, Вієцький (4), Плясецький (1). Тренер – Гоар-Вартануш Трусова.

Чехія: Мікулєнка (4), Дзаворонок (19), Зульк (14), Гудак (6), Червінка (1), Шмідль (8); Кунц (л), Кароль, Чермак. Тренер – Іржи Зах.

Судді: А.Рябцов (Росія), Ш.Казе (Франція).

Тривалість матчу: 77 хв. (27+24+26).

Набрані очки: 60-75 (36-36 - атака, 6-8 - блок, 3-8 - подача, 15-23 помилки суперника).

8 січня. Суботиця. СК «Дудова Сума». 100 глядачів.

Перший сет за своїм драматизмом вийшов найкращим у матчі. Як розповів офіційний сайт ЄКВ, протягом першої партії лідерство в рахунку перехоплювала то одна, то інша команда, але жодного разу відрив не складав більше за два пункти. Яскравою грою у своїх розташуваннях вирізнялися чеський зв’язуючий Крістіан Червінка та його колега по амплуа з української збірної Михайло Столбунов. Вирішальний момент партії настав за рахунку 23:23. Донован Дзаворонок, виконавши ейс, подарував власній команді перший сет-бол, який чехи використали, скориставшись помилкою капітана «синьо-жовтих» Олега Плотницького.

Чехи почали агресивно і другий сет, в той час як українці не могли оговтатися після втрати попередньої партії. Відставання у рахунку зростало з кожною хвилиною, що зрештою призвело до поразки – 16:25.

Боротьба у завершальній партії була дещо цікавішою: чехи спочатку лідирували, але українці поступово скоротили розрив, а до другого технічного тайм-ауту навіть змінили співвідношення сил на свою користь (16:15). Однак втримати перевагу наші хлопці не змогли. Чотири розіграші поспіль були віддані супернику (16:19), і чехи довели справу до невтішного для нас кінця.

Крістіан Червінка, капітан збірної Чехії (U-18):

-- В України дуже хороша команда. Вона грала дуже добре, і ми нервували. Але, на щастя, нам вдалося перемогти, і це найголовніше.

Інший матч у першому турі – між Сербією та Швецією – буде зіграний сьогодні, 9 січня, а в українців тим часом є день відпочинку.

Чемпіонат Європи (U-19). Група С. 8-11 січня. Суботиця (Сербія)