Чемпіонат Європи (жінки, U-18). Українки стартували з перемоги над француженками

09:47 | 09 января 2015

Жіноча збірна України (U-18) успішно стартувала у відбірковому турнір чемпіонату Європи-2015. Наша команда перемогла французьких ровесниць з рахунком 3:1 (25:14, 21:25, 25:12, 25:21).

УКРАЇНА – Франція – 3:1 (25:14, 21:25, 25:12, 25:21).

УКРАЇНА: Бойко (к) 15 очок, Миленко 14, Микитюк 5, Сусідко 3, Машковська 7, Яцків 14; Нємцева (л), Стасівська, Мельниченко 1, Сергєєва. Тренер – Ольга Датій.

Франція: Дьюманера 1, Жанпьер 6, Анкье 9, Дауе 8, Пезельж 8, Мартен (к) 18; Кош (л), Ебатомбо, Обрі 1, Меліс, Данфа 2. Тренер – Паскаль Боном.

Судді: Я.Галл (Чехія), Т.Кнук (Німеччина).

Тривалість матчу: 89 хв. (23+25+18+23)

Набрані очки: 96-72 (39-36 - атака, 13-9 - блок, 7-8 - подача, 37-19 помилки суперника)

8 січня. Суботиця. СК «Дудова Сума». 50 глядачів.

Матч-відкриття турніру в Суботиці розпочався з хвилини мовчання пам"яті жертв теракту в Парижі, - розповів офіційний сайт ЄКВ. В першій партії ключовий момент відбувся, коли французькі дівчата зрівняли рахунок - 13:13. Ольга Датій негайно взяла тайм-аут, і після цього Україна зробила неймовірний ривок 11:0, де ефективними діями в нападі відзначилася Катерина Миленко та Юлія Бойко. 25:14. У другому сеті наша команда спочатку домінувала, але суперниці наздогнали – 18:18. Після чергового паритету на табло (21:21), трьохкольорові набрали чотири очки поспіль та зрівняли рахунок в матчі – 25:21. У третьому сеті українки здобули переконливу перевагу вже на старті – 11:3, після чого впевнено довели справу до логічного завершення. В дебюті четвертого сету 5:2 та 8:4, далі рівновага 10:10. У захоплюючій кінцівці підопічні Ольги Датій були більш умілими. 25:21 та така необхідна стартова перемога. 3:1.

Француженка Клара Мартін очолила гонку снайперів з 18 очками, краща снайпера в нашій збірній - Юлія Бойко, яка заробила 15 балів.

Клара МАРТЕН, капітан збірної Франції (U-18):

- Ми були дуже збуджені в цьому матчі, і не змогли показати всі наші можливості. Тим не менш, у нас добра команда, і ми зробимо висновки з цього матчу.

Ольга ДАТІЙ, головний тренер жіночої збірної України (U-18):

- Ми вперше грали проти збірної Франції. Ми не знали суперника, але зуміли показати свою гру і цього, на щастя, вистачило для перемоги.

В іншому матчі збірна Сербії впевнено перемогла команду Швейцарії 3:0 (25:19, 25:10, 25:20) і, таким чином, наступний матч збірної України, з господарками, стає вирішальним в боротьбі за єдину пряму путівку у фінальну частину чемпіонату Європи-2015. Відзначимо, що найрезультативнішими у складі сербок стали Анастасія Секуліч – 17 очок та Катарина Лазович – 16.