Кубок виклику ЄКВ. «Хімік» - в 1/8 фіналу Кубку виклику ЄКВ

14:18 | 19 декабря 2014

«Хімік» переміг швейцарський «Дюдінген» у другому матчі 1/16 фіналу Кубка виклику ЄКВ з рахунком 3:0 і вийшов у наступний раунд змагань. Матч був затьмарений травмою капітана южненської команди, гравця збірної Надії Кодоли - за рахунку 3: 0 у першій партії вона змушена була покинути майданчик. Як повідомив на прес-конференції головний тренер «Хіміка» Сергій Голотов, рентген показав, що перелому немає.

«Хімік» - «Дюдінген» - 3: 0 (25:17, 25:23, 25:16) ВІДЕО

Хімік: Кальченко 5 очок, (4 - атака, 1 - блок, 0 - подача), Трушкина 14 (12,1,1), Чернуха 17 (16,1,0), Томич 8 (7,1,0), Кодола (к) 1 (1,0,0), Перетятько 3 (3,0,0); Степанчук (л), Герасимова 3 (2,1,0), Расточило 9 (7,2,0), Політанська 1 (0,1,0). Тренер - Сергій Голотов.

Дюдінген: Лакович 4 (2,2,0), Атерстоун 10 (10,0,0), Марбах (к) 4 (2,2,0), Лейчик 1 (1,0,0), Грасслі 8 (7, 0,1), Елліотт 8 (5,1,2); Хан (л), Мейфілд 5 (5,0,0), Нідерхаузер, Трош, Ваніс 2 (1,1,0). Тренер - Нікі Нойбауер.

Тривалість матчу: 67 хв. (22 + 23 + 22)

Судді: М.Демірдален (Туреччина), Л.Сіраков (Болгарія).

Набрані очки: 75-56 (49-33 - атака, 8-4 - блок, 4-5 - подача, 14-14 - помилки суперника)

Позитивний прийом: 54% -45%.

18 грудня. Южне. ФСК «Олімп». 821 глядач.

«Хімік» почав потужно - 3:0 після атаки Міни Томич. Ніщо не віщувало біди. Але те, що відбулося в наступному розіграші, потрясло, мабуть, усіх, хто знаходився в залі. Лідер і капітан «Хіміку» Надія Кодола, приземляючись, травмувала ногу, і змогла покинути майданчик тільки зі сторонньою допомогою. Говорити про те, яка роль Надії в нинішньому «Хіміку» - у всіх відносинах, зайвий раз не доводиться, тому команді був потрібен час, щоб прийти в себе. Замість капітана вийшла Олена Расточило, яка в цьому сезоні не грала на цій позиції. Тим не менш, з гри вона не випала, але, найголовніше, не випала з гри команда. 6:3 - після блок-ауту Анастасії Чернухи. Саме на неї разом з Іриною Трушкиною, як і передбачалося, змістилася все навантаження в нападі. Расточило - 9:6, Трушкина - 10:7. І знову Расточило - 16:12. «Дюдінген» «огризнувся». Потужно проатакувала кращий снайпер команди Кайлі Атерстоун. Спрацював блок і Сергію Голотова довелося взяти тайм-аут за рахунку 16:15. Ривок «Хіміка» 6:0 зняв будь-які сумніви в результаті партії. Початок відриву своїм фірмовим ударом по лінії з другої зони поклала Трушкина, а партнерки підтримали. 22:15 на табло. Добила суперниць Чернуха, ледь не проломивши підлогу, а поставила крапку все та ж Трушкина. 25:17.

При такому розкладі наступна партія ставала вирішальною у двоматчевому протистоянні. Перемога в ній виводила в наступний раунд «Хімік», і відповідно залишала суперника за бортом. Це був останній шанс «Дюдінгена». І підопічні Ніки Нойбауера вчепилися в цей шанс руками і ногами, вже зі старту. Зусиллями американських легіонерів Атерстоун і Елліот 5:2 - на користь «Дюдінгена». Небачений досі відрив у цій дуелі. 8:6 - ейс ще однієї американки - Мейфілд. Ну і «+2» гостям виявилося замало - заблокували Трушкіну. У «Хіміка» «-4» - 7:11. А це вже забагато для української команди. Тайм-аут струснув южненських волейболісток. 13:13 - Чернуха скинула м"яч за спини блокуючим. Але ще довгий час підопічні Голотова знаходилися в ролі наздоганяючих. 16:18, 17:20 і ще більш загрозливих 19:22.

Наступний розіграш, можливо з невеликим натягом, можна назвати визначальним у суперництві двох команд. Програємо його і рахунок вже 19:23 - яма, з якої вибратися можна, але дуже складно, тим більше без Надії Кодоли. І розіграш вийшов відповідним своїм статусом. Обидві команди дуже хотіли його виграти, мабуть розуміючи його важливість. Але перемогти повинна була одна. Відмінно виконала свою роботу ліберо Аліна Степачнук, зробивши два суперсейви, а Олена Расточило чітко поклала м"яч під задню лінію.

20:22 - і стало якось легше дихати, напруга спала. І тут же красивий епізод від Трушкиної: блок один в один. 21:22. І ейс від Перетятько. 22:22. Команда з честю вийшла зі складної ситуації. І накотилася на фініш - 25:23. Крапку поставила Трушкина чіткої атакою з третьої зони.

2:0 у матчі. «Хімік» виконав завдання-мінімум в цьому матчі і завдання-максимум в дуелі з «Дюдінгеном».

У третій партії Сергій Голотов, пам"ятаючи про майбутній через кілька днів «Фіналі чотирьох» Кубка України, справив деякі перестановки. У «старті» вийшли Алла Політанська і Юлія Герасимова, а Катерина Кальченко відправилася в четверту зону. Суперник, скориставшись деякою розслабленням волейболісток «Хіміка», які виконали стратегічне завдання, що називається, знайшов їх у прийомі: серія помилок, ейси, і ми «горимо» - 1:5. Втім, недовго музика грала на швейцарській вулиці. Чемпіонки України зібралися і взялися за справу, і до першої перерви вже був попереду - 8:7 після чергового потужного пострілу Чернухи. Як би підкреслюючи перелом в партії, Юлія Герасимова один в один зачохлила Елліотт. 9:7. Гра під контролем. Під контролем южненського блоку і нападу: 12:9 - Чернуха, 14:9 - Кальченко, 18:12 – Расточило. І фінальні 25:16 - блок-аут від Герасимової, яку нечасто вдається забивати контрольні м"ячі.

3:0 - «Хімік» в 1/8 фіналу Кубка виклику ЄКВ, де суперником стане ще один швейцарський клуб - «Канті Шаффхаузен». Матчі цієї стадії відбудуться в січні. Але тепер всі думки про Кубок України. «Фінал чотирьох», нагадаємо, пройде в Южному буквально днями - 23-24 грудня.

Прес-служба ФВУ за матеріалами офіційного сайту ВК «Хімік»