Кубок ЄКВ (чоловіки). «Локомотив» зупинився в кроці від перемоги

23:02 | 17 декабря 2014

Харківський «Локомотив» програв в першому виїзному матчі 1/8 фіналу Кубку виклику ЄКВ бельгійському «Ассе-Лєннік» з рахунком 2:3. Українська команда програвала 0:1, потім вела в рахунку 2:1 та 5:0 в п’ятій партії, але переміг все ж таки суперник.

«Локомотив» - «Ассе-Лєннік» - 2:3 (20:25, 25:21, 25:22, 16:25, 12:15). ВІДЕО

Локомотив: Жилінський 14 (10 – атака, 4 – блок, 0 – подача), Стаценко 13 (9,2,2), Ковальчук, Татаринцев (к) 5 (1,1,3), Рудницький 10 (7,2,1), Єрещенко 22 (21,1,0); Фомін (л), Гармаш (л), Капаєв 1 (1,0,0), Дрозд 2 (1,1,0), Томін 1 (1,0,0), Гуменюк. Тренер – Юрій Філіппов.

Ассе-Лєннік: Баетенс 14 (13,1,0), Діфенбах 6 (5,0,1), Овербєєке 24 (21,3,0), Горскі 4 (3,0,1), Вершурен 1 (0,1,0), Мартінес Сугранес 8 (5,3,0); Спаріданс (л), Андрінга 11 (7,2,2), Мьоллер. Тренер – Йоха Девогель.

Тривалість матчу: 120 хв. (25+28+27+23+17).

Судді: К.Ванавескі (Естонія), Г.Сріскін (Австрія).

Набрані очки: 98-108 (51-54 – атака, 10-9 – блок, 6-4, 30-40 – помилки суперника).

16 грудня. Лєннік. СК «Моленбос». 950 глядачів.

Із самого початку матчу стало зрозуміло, що обидві команди налаштовані на перемогу. Перший відрив господарів – 8:6 після атаки кращого бомбардира команди Робіна Овербєєке. Після того як було заблоковано Яна Єрещенка, та неточної атаки харків’ян Юрій Філіппов взяв перший тайм-аут. Завдяки пострілам Олександра Стаценка «Локомотив» наблизився до опонента – 12:11 на табло. Костянтин Жілинський потужним пострілом без блоку зрівняв рахунок – 13:13. На другу перерву команди пішли з мінімальною перевагою господарів 16:15. Дві атаки Овербєєке призвели до другого тайм-ауту «Локо» за рахунку 19:16. Філіппов зробив подвійну заміну - замість Ковальчука та Стаценка - Гуменюк та Томін, і рахунок скорочено до мінімуму – 20:19. «Ассе-Леннік» відповів успішним виходом Робберта Андрінги та разючими ударами Овербєєке. Партію закінчено - 25:20.

У другій партії «Локомотив» стартував потужно. Після блок-ауту Стаценка та ауту Овербєєке відрив виріс до п’яти очок – 8:3. Далі 12:8, 13:11, і Юрій Філіппов змінив зв’язуючого – вийшов Сергій Гуменюк. «Локомотив» відновив втрачене було статус-кво – Ян Єрещенко обвів потрійний блок. 16:12. Стаценко установив відрив на позначці «6» - 19:13. Тайм-аут Девогеля. Бельгійці спробували скоротити відрив, але нічого не змогли поробити з харківським блоком. Переможний м’яч заколотив Єрещенко – 25:21 та 1:1 – «Локомотив» зрівняв рахунок.

У третьому сеті Девогель розпочав з новим доігровщиком – Андрінга замість Горскі, Філіппов - з Гуменюком. Два блока на Овербєєке забезпечили перевагу «Локомотиву» - 5:2. «Дякуватиме» Бaетeнсу, що їх відрив став мінімальним – 8:7. Далі команди не відпускали один одного із виду 10:10, 14:14. «Бомба» Стаценка та блок-аут Татаринцева і попереду чемпіони України – 16:14. Далі 19:16 і замість Вершурена та Овербєєке на майданчику Горскі та Мьоллер. До блоку харків’ян в той момент приєднався 210-сантиметровий Максим Дрозд і разом з Рудницьким наводив жах на бельгійських нападників. 21:18, 23:22. Але помилка Мьоллера – 24:22. І на завершення успішне блокування на Горскі – 25:22. 2:1 – «Локомотив» виходить вперед та вже має в активі одне очко.

В четвертому сеті господарі потужно стартували – 5:1. Потім 8:2, подвійна заміна від Юрія Філіппова – Ковальчук та Томін замість Гуменюка та Стаценка. Не допомогло – при рахунку 14:7 другий тайм-аут українців. Нажаль, далі без варіантів для них – 16:9, 20:11. Крапку поставив Овербєєке після удари через руки Дрозда – 25:16.

Здавалось би стартовий відрив харків’ян на тай-брейку, коли вони заробили п’ять очок, а суперник – нуль, долю матчу вже майже визначено. Але не так сталося, як гадалося. Три удари Овербєєке, два з яких влучних – 2:6. За рахунку 3:6 послідував тайм-аут «Локо». Але «Ассе-Лєннік», який набрав хід, вже не зупинити – ще п’ять поспіль реалізованих атак та гра перевернулася. 8:6, 12:10. Блок Жілинського на Діфенбасі, ейс Стаценка чітко в лінію – 12:12. Тайм-аут господарів. Але… Стаценко опинився в сітці, далі Сугранес закрив Татаринцева, а Овербееке добив в атаці. 14:12. Вершурен ускладнив прийом «Локомотиву», а Стаценко не зміг вирішити питання, атакуючи з триметрової лінії. 15:12 та 3:2 – на користь господарів.

Наступного дня «залізничникам», щоб виходити в чвертьфінал, треба перемагати 3:0 чи 3:1. П’ятисетова вікторія приведе вияснення стосунків у «золотий сет».