«Хімік»: впевнений старт в Кубку Виклику ЄКВ

14:10 | 10 декабря 2014

Южненський «Хімик» впевнено стартував в Кубку виклику ЄКВ, обігравши на виїзді швейцарський «Дюдінген». Перевага у всіх трьох сетах була доволі вагомою.

«Дюдінген» (Швейцарія) - «Хімік» (Южне, Україна) - 0:3 (12:25, 16:25, 9:25)

Дюдінген: Лаковіч 6 (5 – атака, 1 – блок, 0 – подача), Атерстоун 4 (4, 0, 0), Марбах (к) 2 (0, 2,0), Лейчик, Мэйфилд 3 (3,0,0), Елліот 2 (2,0,0); Хан (л), Грасслі 3 (3,0,0), Ваніс 2 (0,1,1), Нідерхаузер, Трош, Роттаріс 1 (1,0,0). Тренер – Нікі Нойбауер.

Химик: Кальченко 5 (2,1,2), Трушкіна 14 (11,2,1), Чернуха 8 (7,1,0), Томіч 4 (2,2,0), Кодола (к) 16 (13,2,1), Перетятько 4 (2,0,2); Степанчук (л), Расточило. Тренер – Сергій Голотов.

Тривалість матчу: 59 хв. (19+21+19)

Судді: Б.Гойкес (Німеччина), M.Фануччі (Сан-Маріно).

Набрані очки: 37-75 (18-37 – атака, 4-8 – блок, 1-6 – подача, 14-24 – ошибки соперника)

Позитивний прийом: 55%-61%.

9 грудня. Дюдінген. Зал «Leimacker». 450 глядачів.

Матч розпочався зі швидкої атаки Ірини Трушкіної, суперник відповів точним ударом Еллісон Мейфілд. Але після стартової перестрілки «Хімік», в основному за рахунок атакуючих дій своїх лідерів, все тієї ж Трушкіної та Надії Кодоли (11 очок на двох у першій партії), почав поступово нарощувати перевагу. 8:5, 12:6 і навіть зовсім неєврокубкові «+12» (19:7) - після планеру Олександри Перетятько. На її подачі «Хімік», до речі, відірвався на п"ять очок. Тайм-аути, які брав Нікі Нойбауер, жодним чином не впливали на хід подій. Після ще однієї серії успішних дій «Хіміка», цього разу на подачі Кодоли, запахло форменим розгромом - 23: 8. Але господарки підсолодили гірку пігулку - за рахунок помилок українок і успішних атак свого кращого снайпера Кайлі Атерстоун і Андреа Лаковіч вони поклали в скарбничку чотири очки поспіль і таки вибралися з десятка. Сергію Голотова навіть довелося взяти тайм-аут. І тут же послідувало завершення - дві помилки, мабуть, злякавшись своєї прудкості, допустили вже суперниці. 25:12 - на користь «Хіміка».

У другій партії після настільки переконливої перемоги важливо було утримати настрій. В цілому вдалося, але суперник зміг показати зуби. Рахунок знову відкрила Трушкина, подвоїла його Перетятько, зробивши ще один ейс, а завершила перший відрив Міна Томіч - 5:2. У цей момент по-справжньому «огризнувся» «Дюдінген», а у «Хіміку» розладналася атака - тричі помилилася Анастасія Чернуха. 5:7. Відбулася заміна, але через розіграш молода доігровщіца повернулася на майданчик. Южненська команда тим часом розпочала новий відрив, хоча до рахунку «9» швейцарки все ще «сиділи на колесі». Перетятько відіграла право на подачу (її виконувала Катерина Кальченко), а Трушкіна з Кодолою на пару спорудили чотириочкову перевагу. 14:10. Далі - більше. 16:11, 21:12. «Дюдінгену» вдалося на якийсь час зупинити «Хімік». Зусиллями Мюріель Грасслі, відомої своїми успіхами в пляжному волейболі, господарки набрали три очки поспіль. 21:15. Але не більше того. У кінцівці українська команда знову посилила тиск і довела партію до перемоги. 25:16.

У третій партії підопічні Сергія Голотова вирішили всі питання вже в дебюті. 6:1 - знову серією атак відзначилася Кодола, яка, до речі, відзначала подвійний ювілей - 150-й матч за «Хімік» всього та 25-й в єврокубку. Далі 10:2, 15:5, 19:7 і 25:9. Завершила розгром Чернуха, що набрала в цій партії чотири бали. «Хімік» вперше у своїй єврокубковій історії не випустив суперника з «10».

Отже, 3:0 і тепер южненській команді залишається підтвердити цю перевагу на своєму майданчику - 18 грудня о 18.00.

Прес-служба ФВУ за матеріалами офіційного сайту ВК «Хімік»