Кубок ЄКВ (жінки). «Хімік» проти «Імоко Воллєй»: грандіозний спектакль

12:41 | 27 ноября 2014

Всі чотири партії матчу у відповідь 1/16 фіналу Кубка ЄКВ «Імоко Воллєй» - «Хімік» завершилися з мінімальною перевагою однієї з команд - у трьох успіх виявився на боці суперника. У першій партії южненська команда перемогла, програючи дев"ять очок (11:20), у третій - мала чотири сетболу, суперник - п"ять, але один з них все-таки реалізував. У підсумку - 3:1. Кращим снайпером матчем стала Надія Кодола - 26 очок. Це яскраве протистояння коментатор радіо «Конельяно» назвав цей матч «Grandissimo spettacolo» - грандіозний спектакль. А «Хімік» переключається на боротьбу за Кубок виклику ЄКВ.

«Імоко Воллєй» (Конельяно, Італія) - «Хімік» - 3:1 (24:26, 25:23, 34:32, 25:23)

Імоко: Гласс 2 очки (2 - атака, 0 - блок, 0 - подача), Адамс 11 (10,0,1), Озсой 20 (19,1,0), Ніколова 22 (19,2,1), Барацца (к) 6 (1,4,1), Барселліні 5 (4,0,1); Де Дженнаро (л), Боскоскуро (л), Аріматтеі 10 (10,0,0), Катич 1 (1,0,0), Ніколетті 7 (6,1,0), Фурлан 4 (2,2,0). Тренер - Нікола Негро.

Хімік: Кальченко 11 (4,6,1), Трушкина 17 (12,1,4), Чернуха 12 (10,2,0), Томич 11 (8,2,1), Кодола (к) 26 (25, 0,1), Перетятько 3 (1,2,0); Степанчук (л), Герасимова, Расточило 3 (3,0,0), Політанська. Тренер - Сергій Голотов.

Судді: Б.Віллемс (Бельгія), Х.Майфошіс (Кіпр).

Тривалість матчу: 122 хв. (31+27+37+27).

Набрані очки: 108-104 (74-63 - атака, 12-13 - блок, 4-7 - подача, 18-21 - помилки суперника).

Позитивний прийом: 54% -46%.

26 листопада. Віллорба. СК «Палаверде». 2400 глядачів.

Перший матч - 3: 1 (25:22, 21:25, 25:20, 25:21).

«Хімік» обіцяв, що буде битися і в Італії, «Хімік» говорив, що боротьба не закінчена. Сказав - зробив. Здається, чимало нервових клітин згоріло у Ніколи Негро, його підопічних і вболівальників «пантер» цього вечора - наша команда була близька, щоб перевести з"ясування стосунків у площину «золотого сету» ...

Правда, починалося все не дуже обнадійливо, а швидше навіть, навпаки - 2:8, 8:16, 11:20. Але, як показало життя, це був ще не кінець, як подумали, напевно, багато хто в «Палаверде». Можливо, серед таких був і приборкувач «пантер» Нікола Негро, який у цей момент замінив основну доігровщіцю Неріман Озсой.

А «Хімік» і не думав здаватися. Все тільки починалося. Ефективно запрацювали блок і атака - розрив став поступово скорочуватися. І після двох поспіль «чохлів» Катерини Кальченко (всього три на цьому відрізку і шість в матчі) рахунок зрівнявся - 21:21. Звичайно ж, Озсой вже повернулася до того часу на майданчик, встигли піти і повернутися Гласс і Ніколова. Але всі ці пертурбації не допомогли. Кодола + Ко були налаштовані дуже серйозно. Надія заробила перший сетбол - його відіграла Озсой, а от другий шанс виграти сет, наданий Іриною Трушкиною, був реалізований - все та ж Озсой промахнулася.

26:24 - фантастичний «comeback». Інших епітетів просто немає, щоб дати визначення тому, що відбувалося на майданчику в кінцівці партії. Відігралися, програючи дев’ять очок (!).

Друга партія проходила з перемінним успіхом - на одне-два очки тікали конкуренти, з тим щоб потім знову зрівнятися і відірватися в рахунку. Ось так і мінялися ролями доти, поки після другої перерви у відрив не пішли «пантери», вигравши серію єдиноборств на сітці - 19:14. Але тут вдало відподавалась Юлія Герасимова, яка вийшла на заміну, а Кодола та Трушкина були успішні в нападі. І знову, як і в першій партії, 21:21. Обмін дуплетами - спершу італійки, потім українки. 23:23. Але наступний удар суперника був фатальним на цьому відрізку. 25:23. 1: 1 у матчі.

Але найцікавіше було ще попереду. У третій партії. «Хімік» не відмовлявся від намірів розтерзати «пантер» в їх лігві. Почавши 2:4, южненська команда заробила, як машина. До першої перерви у підопічних Негро не знайшлося прийому проти нашого лому: подача, блок і атака - все з максимальною ефективністю. Чотири очки принесли на цьому відрізку Чернуха і Томич. 8: 4.

«Жовто-сині» наздогнали «Хімік» на позначці «11». Так і полетіли до фінішу, відповідаючи ударом на удар. Спочатку була близька до перемоги українська команда: двічі поспіль чітко вистрілила Кодола. 23:21. У господарок адекватно відповіли Озсой (двічі) і Ніколова. І перший сетбол - 24:23. Хто б міг подумати, що їх буде ще вісім (!). Спочатку чотири в італійської команди.

І кожен раз серце обривалася, коли лічильник «livescore» наближав суперника на один м"яч до перемоги. Одного разу Кодола і тричі Чернуха повертали нам спокій. А потім волейболістки «Хіміка» чотири рази змушували наші обличчя посміхатися в передчутті перемоги в партії. Але ... Мабуть, не судьба. 34:32 (!) - перемогу в партії, а разом і путівку в наступний раунд «вигризли» «пантери» з Конельяно. 2:1.

«Хімік» боровся і в четвертому сеті і цілком міг перевести гру на тай-брейк, причому тоді, коли всі в залі були вже готові взкинути руки вгору на знак перемоги «Имоко Воллей». 24:18 - вели господині. Але «Хімік» руками Олени Расточило (дві точних атаки в її активі) та підопічних Негро відродили втрачену було інтригу. 24:23. Але Ніколетті все ж не дала матчу перейти в затяжний ендшпіль. 3:1 - перемога «Імоко Воллєй» з таким же рахунком, як і в першому матчі.

А «Хімік», знову заявивши про себе як про грозу європейських авторитетів, відправляється в Кубок виклику ЄКВ. В 1/16 фіналу цього єврокубку наша команда зустрінеться з переможцем пари «ЗОК» (Брасловіце, Словенія) - «Дюдінген» (Швейцарія). Суперника ми дізнаємося в четвер увечері.

А в п’ятницю-суботу чемпіонки України зіграють в Чернігові матчі 7-го туру чемпіонату України проти місцевої команди «Педуніверситет-ШВСМ», яка в цьому сезоні очок ще не набирала.

Прес-служба ФВУ за матеріалами офіційного сайту ВК «Хімік»