Кубок ЄКВ (жінки). «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ»: дві «п’ятихатки» щастя не принесли

01:55 | 27 ноября 2014

Запорізька «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» програла в другому матчі 1/16 фіналу Кубку ЄКВ бельгійському, як і в першому, з рахунком 2:3. Українська команда вибула з цього єврокубку, але тепер гратиме в Кубку виклику ЄКВ.

«Дафінс» (Шарлеруа, Бельгія) - «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» - 3:2 (25:20, 22:25, 25:21, 19:25, 15:7)

Дафінс: Корраль 4 очки, Корреа 17, Де Бель 2, Стаке 7, Носекова 11, Санчес 18; Кастаньо (л), Пурхартова 7, Евра, Перес 2, Лафорж. Тренер – Паскуаль Сорін.

Орбіта: Лучко 9 (6 – атака, 3 – блок, 0 – подача), Дрозд 11 (3,7,1), Сильченкова (к) 15 (14,1,0), Пугачова 7 (5,1,1), Биценко 10 (8,1,1), Скрипак 6 (5,1,0); Дерюгіна (л) 1, Сухорукова. Тренер – Ігор Філіштинський.

Судді: Малін БЬОЛІН (Швеція), Карел ЗЮЙДБЕРГ (Люксембург).

Тривалість матчу: 117 хв. (28+26+24+25+14)

Набрані очки: 106-98 (45-54 – атака, 15-13 – блок, 8-4 – подача, 38-27 - помилки суперника)

25 листопада. Шарлеруа. «Spiroudome». 500 глядачів.

Статистика: cev.lu.

Перший матч - 3:2 (23:25, 25:23,25:19, 22:25, 15:12).

Щоб вийти в наступний раунд Кубку ЄКВ, запорізьку команду у другому матчі з «Дафінс» влаштовувала перемога з будь-яким рахунком, тільки з одним «але»: в разі п’ятисетової вікторії призначався «золотий сет», який би і визначив кращу команду.

«Орбіта» розпочала потужно - 3:0, 8:5 і навіть 11:7. Але саме тут партія перевернулася в зворотній бік - десять розіграшів запорізька команда не могла поповнити очковий багаж. Отже 17:11 на користь господарів і з першим сетом можна попрощатися.

В другому сеті підопічні Ігоря Філіштинського стали краще приймати та атакувати – в першому з цим були великі проблеми, але суттєвою перевагою заволоділи вже після першої перерви, добившись відриву в п’ять очок – 21:15. Здавалось би, справу зроблено, але провал а-ля перший сет ледве не звів нанівець зусилля команди. Падіння було зупинено лише, коли рахунок на табло став 22:21. Після цього очки набирали тільки волейболістки «Орбіти».25:21 і 1:1 в матчі. Залишалося виграти дві партії, щоб пройти «Дафінс», але третій сет, згідно статистиці сайту ЄКВ, «Орбіта» віддала сама. 11 (!) очок, тобто майже півпартії суперник набрав завдяки помилкам нашої команди. І це при тому, що прийом та атака були на рівні. Бельгійки постійно лідирували, за виключенням кількох епізодів на старті і довели справу до логічного завершення – 25:21. Господаркам достатньо було виграти наступний сет для загальної перемоги.

Але звитягу в ньому здобули українки, які володіли перевагою упродовж всього часу. Відрив сягав семи очок – 18:11. У підсумку 25:19 на користь «Орбіти». П’ятий сет повинен був вирішити, чи вийде «Дафінс» після нього в наступний раунд, чи треба буде грати «золотий сет».

Нажаль, події розгорталися за першим варіантом. Причому, вибачте за тавтологію, без варіантів для «Орбіти» - 15:7 перемогли бельгійки та вийшли в 1/8 фіналу Кубку ЄКВ.

Запорізька команда продовжить боротьбу в 1/16 фіналу Кубку ЄКВ, де в грудні ії суперником грудні стане краща команда в парі «Брчко» (Боснія) – «АЄК» (Афіни, Греція).