Кубок ЄКВ (жінки). «Хімік» дав бій зірковому «Імоко Воллєй».

05:10 | 16 ноября 2014

«Хімік» програв італійському «Имоко Воллей» в першому матчі 1/16 фіналу Кубка ЄКВ. В переповненому залі ФСК «Олімп» южненська команда вела 17:12 в третій партії, але суперник зумів переломити хід гри, перемігши і в цій партії, і в четвертій. Матч-відповідь в Італії 26 листопада.

«Хімік» - «Імоко Воллєй» (Конельяно, Італія) - 1:3 (22:25, 25:21, 20:25, 21:25)

Хімік: Кальченко 8 очок (6 - атака, 1 - блок, 1 - подача), Трушкина 17 (13,2,2), Чернуха 21 (18,3,0), Томич 7 (5,2,0), Кодола (к) 11 (9,1,1), Перетятько 2 (0,1,1); Степанчук (л), Герасимова, Расточило. Тренер - Сергій Голотов.

Імоко: Гласс 4 (3,1,0), Адамс 10 (6,3,1), Озсой 24 (19,3,2), Ніколова 21 (17,2,2), Барацца (к) 7 (3,4,0 ), Барселліні 1 (1,0,0); Де Дженнаро (л), Боскоскуро, Васілантонакі, Аріматтеі 7 (6,1,0). Тренер - Нікола Негро.

Судді: М.Уйхазі (Угорщина), К.Захоркова (Чехія).

Тривалість матчу: 97 хв. (23 + 26 + 24 + 24).

Набрані очки: 88 (51 - атака, 10 - блок, 5 - подача, 22 - помилки суперника) - 91 (55, 14, 5, 22).

Позитивний прийом: 55% -40%.

11 листопада. Южне. ФСК «Олімп». 2100 глядачів.

У першому матчі суперники складами не здивували, втім, виходячи з останніх матчів, сюрпризів і не могло бути. Обидва наставника робили ставку сімці гравців (разом з ліберо), зрідка роблячи заміни. Хоча ця сама «лавка» у суперника виявилася довшою.

Розпочався матч з помилки на подачі Олександри Перетятько. І вже після закінчення матчу можна було точно сказати, що для «Хіміка» це стало символічним моментом - дванадцять очок набрав суперник завдяки цим огріхам. Хоча це ні в якому разі не говорило про настрій волейболісток - з ним було все в порядку. «Хімік» тут же відігрався: на раз-два-три - прийом в «ніс», короткий пас і різкий з"їм від Ірини Трушкіної. А ось вже італійки двічі помилилися, і ми вже попереду - 3:2. Міна Томич та Анастасія Чернуха вистрілили з країв - 5:3. Боротьба зав"язалася, і було видно, що «Хімік» не буде зайвим на цьому святі життя, повноправними учасниками якого стали вболівальники, вперше на волейболі в Южному заповнили зал вщерть. Яблуку ніде було впасти - і це не перебільшення. Глядачі - від мала до велика, не змовкаючи, підтримували своїх улюблениць. У такій обстановці абияк не зіграєш. Ніхто і не збирався так грати. До першої перерви «Хімік» прийшов з триочковою перевагою. 8:5 - після витонченого накату Надії Кодоли. 10:7 - після її ж хльосткого удару. Ніколова і Адамс чітко спрацювали в атаці на відміну від Чернухи. І рахунок вже рівний - 10:10.

До другої перерви суперник трохи відірвався. Підопічні Ніколи Негро використовували чи не кожен шанс, який надавав «Хімік». Недобиті м"ячі ставали здобиччю італійської захисту на чолі з швидкою де Дженнаро (явно не за красиві очі її визнали найкращою ліберо на недавньому чемпіонаті світу), а вже нападаючим майстерності не позичати. Діставалися навіть «мертві» м"ячі. Ось Озсой, здавалося, фатально, помилилася в прийомі, волейболістки «Хіміка» хотіли було зрадіти. Але де Дженнаро якимось невловимим рухом повернула м’яч у гру, а трохи пізніше Барселліні зіграла блок-аут. 15:18, а могло бути 16:17. Різницю відчуваєте? Проте, ейс від Перетятько і розрив мінімальний - 17:18. Але «пантери» завдяки захисту і нападу все ж заробили вирішальний відрив - 19:23 на табло. «Хімік» боровся до кінця, навіть змусивши Негро взяти тайм-аут за рахунку 22:24. Але наступний бал заробив суперник. 22: 25.

У другій партії настільки ж завзята боротьба на старті. 5:3 - після блок-ауту Чорнухи. 6:8 - перший темп від Адамс. А ось тут було прикро. Чернуха дивом витягла м"яч, але після повернення на сторону суперника послідувала непереборна атака. Втім, такі моменти не збивали настрой, навпаки, волейболістки «Хіміка» продовжували збивати супернику прийом - що б не говорила Неріман Озсой на прес-конференції, у її команди прийом в цьому матчі дорівнює 40%, тоді як у перших двох турах чемпіонату Італії не нижче 60%.

Команди відповідали ударом на удар. 11:11, 14:14, 17:17. Але супернику явно доводилося непросто на задній лінії, про що говорить вихід людини зі спецпризначенням - Софії Аріматтеі. Не допомогло. Трушкина один в один закрила Адамс. Клас! Ми чітко граємо в захисті, супернику не пробитися, а ось наша молода Анастасія знайшла лазівку, і не раз. 20:18 - яскравий «зліт» Трушкіної. І несоГЛАССованність американок подарувала нам ще одне очко, а вони давалися нам дуже непросто. 22:18. І як не можна до речі, Томич «зачохлила» один в один Озсой. 23:19. Невеликий збій і ще один момент на задив. Кальченко на сітці передавила Адамс. Ду-уже своєчасно. І потужне завершення від Чернухи. 25:21.

«Хімік» на підйомі. Незважаючи на 0:2 на старті третьої партії, южненська команда завдала більш ніж переконливий удару у відповідь. 5:2. Тайм-аут Негро. Пішли на перерву за рахунку 8: 6. Іноді складалося враження, що команди змагалися, хто складніше витягне м"яч. І ось вже 8: 8, 9: 9. І тут Катерина Кальченко, не в перший, і не в останній в цей день раз, зіграла як справжня «четвірка». 10: 9. І, як виявилося, започаткувала відриву. 11:9 - цей «цвях» від Трушкіну не підняти. Навіть італійської захисті. Озсой обвела блок в аут, а Чернуха – в майданчик. І вже «+3» - 14:11. Ще один подарунок від Озсой, в схожій ситуації. 16:12. А ось це вже цікаво. А ось вже і 17:12 - Чернуха закрила Ніколова. І коли голову почали відвідувати, самі знаєте, які думки, суперник почав неухильно скорочувати відставання, звівши шлюб до мінімуму. Не без допомоги Фортуни - Адамс, наприклад, трос допоміг при подачі. Рахунок міг стати 19:15, а став 18:16, а трохи пізніше зрівнявся. Суперник повернувся в гонку і його вже не зупинити, хоча шанси були. Завадили свої помилки ... і Озсой. Спочатку вона відігралася від блоку в аут, а потім закрила Трушкіну на краю. Це зумовило результат партії. 20:23. Добила нас Ніколова.

0:3 - на старті четвертої партії. «Хімік» «поплив»? «Ні», - впевнено заявили підопічні Сергія Голотова і незабаром зрівняли рахунок. 4: 4. До другого перерви 9:16. Далі - 13:20. Але і це був не кінець. «Хімік» тримав удар, що говорило про запас міцності, про психологічну стійкості команди. Боролися до кінця, навіть скоротили відставання до трьох очок (19:22) - два очка поспіль набрала Кальченко, але аж надто багато було упущено. 21:25 і 1:3 в матчі.

Це був справжній волейбольний спектакль. Шкода, нескоро ми ще побачимо в «Олімпі» команду такого рівня. Спасибі за боротьбу, спасибі за волейбол!

Відзначимо, що в цей день був встановлений рекорд відвідуваність волейбольних матчів в ФСК «Олімп» - згідно офіційному протоколу матч відвідало 2100 глядачів.

Прес-служба ФВУ за матеріалами офіційного сайту ВК «Хімік»