Чемпіонат Європи U-22: за крок до п`єдесталу

14:40 | 24 сентября 2014

Минулого вікенду завершився останній в цьому році чемпіонат Європи з волейболу пляжного. В турецькому курортному містечку Фетхіє кращих з поміж себе визначала молодь віком до 22 років.

Як ми вже повідомляли, України на даному турнірі представляли серед дівчат Єлизавета Суліма та Дарія Удовенко, серед чоловіків - Ілля Ковальов та Олег Плотницький.

В груповому етапі нашим дівчатам в суперники дістались представниці Росії та Норвегії. Матч з фаворитками групи, росіянками Makroguzova-Rudykh, не склався для наших дівчат, про що й свідчить рахунок 0-3 (10-15, 13-15, 5-15). Норвежки Maaseide-Kj

lberg були добре знайомі для Суліми / Удовенко за чемпіонатом Світу в Кіпрі й цього разу теж перемога була за українками 3-1 (17-15, 12-15, 15-12, 15-11).

В першому раунді пле-офф Суліма / Удовенко досить легко розправились командою країни-господаря чемпіонату Keskin-Yurtsever 3-0 (15-10, 15-10, 15-8). Наступними, кого обіграли українки стали білоруски Babenka-Mileuskaya3-0 (15-10, 15-12, 15-11). Результат наступного матчу визначав учасниць півфіналу. І знову старі знайомі по Кіпру - німкені Ittlinger-Weiland, і знову Суліма / Удовенко виявились сильнішими - 3-1 (15-13, 12-15, 15-6, 15-9).

Півфінальний матч з командою Польщі Baran-Gruszczynska став одним з найтриваліших та найдраматичніших на турнірі. В перших двох сетах йшла рівна боротьба, але ту незначну перевагу, яку мали українки, їм так і не вдалось використати, рахунок 13-15 та 17-19. Всю свої силу в атаці Суліма / Удовенко змогли продемонструвати в третьому сеті - 15-10. Коли перевага полячок в четвертому сеті сягала 6 м'ячів, мало хто міг повірити в чудо. Проте за рахунку 8-14, нашим дівчатам вдалось відіграти 6 матч-болів! До такого розвитку подій полячки не були готові, щоб прийти до тями вони скористались медичним тайм-аутом. Далі події розвивались як на гойдалках і в певний момент удача стала на сторону команди Польщі, котра здобула путівку до фіналу - 3-1 (15-13, 19-17, 10-15, 20-18).

В матчі за бронзові нагороди Суліма / Удовенко зустрілись з іншими невдахами півфіналу швейцарками Eiholzer-Gerson. Було помітно, що українкам не вистачає емоцій, які були розтрачені в попередньому матчі, що у підсумку й вплинуло на підсумковий результат - 1-3 (12-15, 11-15, 15-10, 7-15), швейцарки залишаються нездоланним бар'єром для наших дівчат вже втретє. У фіналі золото та срібло між собою розіграли дві команди з Польщі Baran-Gruszczynska та Kociolek-Strag. У підсумку3-2 (13-15, 16-18, 15-13, 15-13, 7-5) на користь Baran-Gruszczynska й саме вони піднялись на найвищу сходинку чемпіонату Європи.

Стосовно виступу на чемпіонаті Європи наших юнаків Ковальов / Плотницький, то підсумкове 9-е місце можна вважати позитивним та перспективним результатом зважаючи на різницю у віці 3 роки в порівнянні з суперниками, з якими їм довелось зустрітись на турнірному шляху. В групі українці перемогли білорусів Dedkov-Sinhayeuski 3-1 (14-16, 15-12, 15-13, 15-11)та поступились датчанам Abell-Trans 0-3 (14-16, 9-15, 13-15). В першому раунді плей-офф Ковальов / Плотницькийрозгромили команду Латвії Zile-Bregis 3-0 (15-10, 15-10, 15-5). Можливо така легка перемога зіграла не на користь нашим хлопцям в наступному матчі, протягом якого їм довелось постійно наздоганяти представників Італії Rossi-De Fabritiis. Але у вирішальному сеті, з різницею у 2 м'ячі, перемогу здобули італійці - 3-2 (15-13, 15-9, 11-15, 14-16, 7-5).

Даним турніром завершився виступ збірних команд України на вікових чемпіонатах Європи та Світу в 2014 році. Як і впродовж останніх років наші команди не залишились без нагород, згадаємо срібло Ковальова / Плотницького на чемпіонаті Світу U-19 в Португалії. На двох турнірах за крок до нагород зупинялась пара Суліма / Удовенко. Також варто згадати участь українців в юнацьких Олімпійських іграх 2014 в Нанкіні.