Україна здобула очко у матчі з господарями чемпіонату світу

22:26 | 27 апреля 2018

Національна збірна команда України провела свій четвертий поєдинок на чемпіонаті світу у Литві. Сьогодні підопічні Олександра Савицького зустрічалися із господарями змагань – литовцями.

Поєдинок вийшов складним для обох команд і багатим на події. Господарі відкрили рахунок у грі після позиційної помилки наших хокеїстів у обороні. Проте ще у першому періоді якісний кидок Віктора Захарова під пастку голкіперу встановив паритет на табло.

У другому періоді Нікіта Буценко вивів українців вперед, реалізувавши чисельну перевагу. Але цього разу вже підопічні Бернда Хааке зрівняли рахунок. Старт третьої 20-хвилинки був за господарями. Гінтаутас потужним кидком зі слоту пробив Богдана Дьяченка, а Цізас згодом довів перевагу литовців до двох шайб. Втім наша команда не збиралася здаватись. Денис Петрухно скористався помилкою Армаліса і скоротив розрив до мінімуму, а Дмитро Німенко вже у самому ендшпілі гри перевів поєдинок до овертайму, вдало зігравши на п’ятаку біля воріт Армаліса.

Нажаль вирвати перемогу «синьо-жовтим» у цій грі не вдалося. Потужний кидок Босаса у ближній кут застав зненацька Богдана Дьяченка і приніс литовцям перемогу – 5:4. Наша ж команда змушена задовольнитись одним очком.

Після цього матчу українська команда гарантовано залишиться у Дивізіоні ІВ на наступний сезон.

Завтра команда Олександра Савицького проведе заключний поєдинок проти команди Японії.

Литва – Україна – 5:4 ОТ (1:1; 1:1; 2:2; 1:0)

27 квітня 2018 року, 19:30. «Жальгіріс Арена» (Каунас, Литва)

Судді: М. Буловец (Словенія), Е. Зеєвальд (Австрія), Р. Вилєта (Словаччина)

Склад України: Дьяченко (крім 59:14 – 59:23). Толстушко – Ігнатенко, Катрич – Жовнір, Романенко – Петрухно, Татаренко – Матвієнко. Міхнов – Захаров – Німенко, Лялька – Буценко – Бабинець, Чернишенко – Гриценко – Рамазанов, Гаврік – Карпенко – Бойков.

Голи: 1:0. Богдзюль (Калейніковас, Зубрус, 8:14), 1:1. Захаров (Міхнов, 11:54 – менш.), 1:2. Буценко (Бабинець, Жовнір, 22:01 – більш.), 2:2. Гінтаутас (Катуліс, 28:48 – більш.), 3:2. Гінтаутас (Кєрас, Катуліс, 45:39), 4:2. Цізас (Алішаускас, Гінтаутас, 49:00 – більш.), 4:3. Петрухно (Міхнов, 55:20), 4:4. Німенко (Міхнов, Толстушко, 59:23 – додатковий гравець), 5:4. Босас (Калейніковас, Зубрус, 61:04)

Штраф: 8 – 6

Кидки: 42 – 20