Ліга чемпіонів УЄФА. «Шахтар» програв «Аталанті» та не пробився до 1/8 фіналу

22:35 | 11 декабря 2019
Гірники завершили груповий турнір ЛЧ на третій позиції та братимуть участь у плей-офф Ліги Європи.

Для того, аби гарантувати собі участь у плей-офф Ліги чемпіонів, «Шахтарю» в зустрічі з «Аталантою» потрібно було перемагати. Нічия могла влаштувати команду Луїша Каштру, але тоді треба було розраховувати, що «Динамо» не виграє в «МанСіті», який у загребському матчі вже не мав турнірної мотивації, оскільки забезпечив собі перше місце у групі заздалегідь.

Початок поєдинку залишився за гостями, яких, на відміну від «Шахтаря», із турнірної точки зору влаштовувала лише перемога без будь-яких інших варіантів. Високий пресинг у виконанні італійського колективу виявився для гірників складною перешкодою, виходити з-під нього вдавалося нечасто. Тиск «Аталанти» дався взнаки на 5-й хвилині, коли Ісмаїлі, виконуючи передачу назад на Пятова, помилився. Але, на щастя для помаранчево-чорних, Пашалич, який завдавав удару по воротах, зробив це не найкращим чином.

Утім, коли гості дещо знизили інтенсивність своїх дій, почали проходити атаки й у гірників. Коваленко навіть відправив м’яч до сітки воріт суперника, але гол не було зараховано через офсайд. До перерви «Шахтар» провів ще кілька дуже якісних атак. Найближчим до успіху був Мораес, після удару якого головою Голліні дивом витягнув м’яч з-під поперечини. Шукала щастя попереду й «Аталанта», у складі якої на вістрі декілька разів опинявся Муріель. Зі штрафного колумбієць пробив вище воріт, а відзначитися з гри йому не дозволив Пятов.

У другому таймі гості поступово заволоділи територіальною перевагою та зуміли втілити її в гол на 68-й хвилині: Кастань забив із передачі екс-гравця харківського «Металіста» Гомеса. Спочатку бригада арбітрів зафіксувала офсайд, але після втручання відеоасистента рефері гол було зараховано. Невдовзі донеччани залишилися в меншості після вилучення Додо, а згодом італійці відзначилися вдруге. Маліновський виконав силову подачу зі штрафного, а Пашалич підставив ногу на ближній стійці.

Навіть за рахунку 0:2 господарі мали шанси, але Ісмаїлі влучив у поперечину, а удар Алана Патріка потягнув Голліні. «Шахтар» з урахуванням перемоги «Манчестер Сіті» фінішує у групі на третьому місці та весною візьме участь у плей-офф Ліги Європи.

За гірників у грі були задіяні футболісти збірної України: Пятов, Кривцов, Матвієнко, Степаненко, Коваленко (замінений на 71-й хвилині), Мораес, Марлос (вийшов на заміну на 59-й хвилині). Гравець синьо-жовтих у складі «Аталанти» Маліновський вийшов на заміну на 61-й хвилині та відзначився гольовим пасом.