Євро-2020. Збірна України перемогла команду Португалії та стала учасником фінального турніру!

01:05 | 15 октября 2019
Для виконання головного завдання, здобуття перепустки до фінального турніру Євро-2020, команді Андрія Шевченка достатньо було нічиєї в сьогоднішньому матчі.

Для виконання головного завдання, здобуття перепустки до фінального турніру Євро-2020, команді Андрія Шевченка достатньо було нічиєї в сьогоднішньому матчі. Чинних чемпіонів Європи, португальців, з огляду на турнірні розклади влаштовувала тільки перемога.

У порівнянні з попереднім поєдинком, проти Литви в Харкові трьома днями раніше, у стартовому складі синьо-жовтих відбулося три зміни. Як і обіцяв Андрій Шевченко на передматчевій прес-конференції, з’явилися свіжі гравці — ті, хто навіть не виходив на заміну на ОСК «Металіст» у п’ятницю. Перестановки стосувалися флангів захисту, де замість Болбата й Соболя вийшли Караваєв із Миколенком, а також лінії нападу, де Мораеса замінив Яремчук.

Фото Павла Кубанова

Швидкий гол синьо-жовтих зі стандарту

Перший удар по воротах відбувся вже на 2-й хвилині. Яремчук, якому асистував Маліновський, у боротьбі із захисниками зумів пробити низом, але Руй Патрісіу був на місці. Але вже за чотири хвилини рахунок було відкрито. Після кутового у виконанні Марлоса воротам загрожував Кривцов, голкіпер португальців цю загрозу відвів, але на добиванні першим опинився Яремчук. 1:0.

Те, що українцям більшу частину ігрового часу доведеться провести в захисті, було зрозуміло заздалегідь, а за рахунку на користь господарів перевага португальців у володінні м’ячем виглядала тим більш логічною. Але підопічні Андрія Шевченка якісно захищалися, не залишаючи суперникам вільних зон, а за необхідності й демонструючи самовідданість. Коли ж синьо-жовтим випала нагода провести контратаку, вони скористалися нею на сто відсотків. На флангову передачу Миколенка відгукнувся Ярмоленко, який вискочив з-за спин захисників. 2:0.

Такий рахунок спонукав чемпіонів Європи до ще більш активних дій, і вони спромоглися створити декілька по-справжньому гольових моментів. Пятову довелося демонструвати свою майстерність, нейтралізуючи спроби відзначитися Жоау Маріу й Бернарду Сілви. Загрожував воротам і Кріштіану Роналду, але його удари йшли повз рамку. За хвилину ж до перерви вже українці створили чудовий момент, коли втрьох вийшли проти двох захисників, але Ярмоленко не зумів поставити результативну крапку.

Подвійне покарання для Тараса Степаненка

Тиск португальців на початку другого тайму став ще потужнішим. Український захист на чолі з Пятовим працював на повну, але стримати атаки суперників було надзвичайно важко. У деяких епізодах, як, зокрема, після удару Кріштіану Роналду з рикошетом, лише сейви Пятова дозволяли зберігти різницю в рахунку.

Облога українських воріт тривала та зрештою призвела до удару Бруми, після якого м’яч влучив у руку Степаненка. Арбітр призначив 11-метровий та показав Тарасу жовту картку, яка стала для нього другою. Пенальті реалізував Кріштіану Роналду. Кінцівка поєдинку для збірної України, якій довелося в меншості протистояти одній із кращих команд світу, стала важким іспитом, який синьо-жовті витримали. Переможний рахунок гарантував їм перше підсумкове місце у групі В та путівку на Євро-2020!