Перша ліга. Переоцінка цінностей у Волочиську й втрачені шанси на лідерство «Авангарду» й «Оболоні-Бровар»

13:35 | 25 августа 2019
Таки недарма головний тренер «Агробізнесу» Остап Маркевич був присутній на двох останніх домашніх поєдинках «Руху».

Таки недарма головний тренер «Агробізнесу» Остап Маркевич був присутній на двох останніх домашніх поєдинках «Руху». Він збагатився необхідною інформацією про сильні і слабкі сторони львівян, що допомогло подолянам якісно підготуватися до очного протистояння.

Оскільки зустрічалися сусіди по турнірній таблиці, то, як кажуть у таких випадках, на кону було шість очок. Господарі передусім подбали про міцний плацдарм у середній зоні, не дозволяючи гостям розігрувати комбінації, а самі переважно наступали флангами, до чого підопічні Леоніда Кучука не завжди були готові. Особливо дошкуляла галичанам зв’язка Ігор Бойчук — Сергій Семенюк, яка часто змушувала нервувати габаритних оборонців «Руху». Футболісти з Волочиська мали виходити вперед ще до перерви, але Ігор Сікорський та згаданий уже Семенюк свої гольові моменти не реалізували.

За схожим сценарієм розгорталися події й у другому таймі. Коли Семенюк знову опинився віч-на-віч із воротарем «Руху» Романом Мисаком, то склалося враження, що свого господарі таки досягнуть. Проте кіпер виграв цю дуель, але на 79-й хвилині й він був безсилий врятувати свою команду від неприємностей. Невгамовний Семенюк пробив із меж штрафного майданчика, Мисак відбив м’яч, однак першим на добиванні опинився Руслан Черненко. 1:0. Відкривши рахунок, подоляни дещо збавили оберти, вправно пресингували й не дозволили гостям уникнути першої поразки. Ця звитяга дозволила «Агробізнесу» закріпитися в чільній групі, а от футболістам «Руху» слід терміново братися за виправлення помилок. Поки що вони виступають гірше, ніж очікувалося.

«Було багато боротьби, ніхто не хотів поступатися, — сказав після фінального свистка головний тренер «Агробізнесу» Остап Маркевич. — Вважаю, що ми награли на перемогу. Виправдала себе налаштованість на флангові атаки, а біля власних воріт нам вдалося нейтралізувати швидких нападників гостей. Я відчував, що долю поєдинку може вирішити єдиний результативний удар, і дуже задоволений, що його завдав саме наш гравець».

«Ми маємо нарікати тільки на себе, — відзначив під час зустрічі із журналістами керманич «Руху» Леонід Кучук. — Адже мої підопічні часто помилялися в простих ситуаціях, і добре, що ми пропустили тільки один м’яч. Вважаю, що «Агробізнес» переміг заслужено».

Після матчів, що відбулися в п’ятницю, одноосібним лідером міг стати «Інгулець». Підопічні Сергія Лавриненка в Горішніх Плавнях відкрили рахунок, диктували умови, але на 89-й хвилині захисник гостей Віталій Павлов порушив правила й був покараний пенальті. Вирок чітко виконав універсал «Гірника-Спорту» Євген Лозовий. У підсумку нічия — 1:1, яка дуже засмутила «Інгулець».

А вже в суботу у випадку перемоги очолити турнірну таблицю міг хтось із учасників матчу «Авангард» — «Оболонь-Бровар». Але суперники обмінялися голами, підписавши мирну угоду, що було на користь конкурентам.

Завершував програму 5-го туру поєдинок у Луцьку, де з"ясовували стосунки «Волинь» і «Чорноморець», які не приховують свого бажання підвищитися в класі. Перший тайм виявився результативним, зокрема, уже четвертий м’яч записав до свого активу бомбардир волинян Денис Кожанов. Наприкінці матчу одесити зменшили відставання до мінімуму — 2:3. Слід зазначити, що з 2-ї хвилини гості грали в меншості — із поля було вилучено Сергія Вороніна.

Гравцям «Гірника-Спорту» вдалося уникнути поразки завдяки пенальті наприкінці поєдинку з «Інгульцем». Фото gornyak-sport.net

1

Згідно з рішенням КДК АФУ від 08.08.2019 ФК «Авангард» (Краматорськ) зараховано технічну поразку (0:3) за вихід на поле футболіста, не внесеного до рапорту арбітра на матч, а команді «Прикарпаття» (Івано-Франківськ) — технічну перемогу (3:0).