Favbet Ліга. Черговий успіх «Шахтаря», перша невдача «Зорі» та дебютна звитяга «Карпат»

02:35 | 19 августа 2019
Сьогодні були зіграні ще три поєдинки 4-го туру Favbet Ліги.

Сьогодні були зіграні ще три поєдинки 4-го туру Favbet Ліги. Але програму туру не завершено — матч «Маріуполя» з «Динамо» перенесено на кінець вересня.

Учасники групових турнірів Ліги чемпіонів та Ліги Європи, відповідно «Шахтар» та «Олександрія», сьогодні грали на виїзді. Гірники завітали до Львова в гості до однойменного клубу без свого лідера Тайсона, який отримав невеличкий перепочинок, та Коваленка, який досі не відновився після пошкодження.

Зустріч проходила за звичного домінування «Шахтаря», відсоток володіння м’ячем у помаранчево-чорних у першому таймі наближався до 80-ти. На 27-й хвилині Мораес із передачі Марлоса влучив у стійку, але це лише відтермінувало фіаско господарів. Уже невдовзі Дентиньо відзначився після розіграшу кутового, а Марлос — у ході швидкої атаки. Після перерви Алан Патрік не реалізував 11-метровий, тож рахунок більше не змінився.

У складі гірників у матчі взяли участь футболісти, викликані Андрієм Шевченком на вересневий збір національної команди України: Пятов, Болбат, Кривцов, Матвієнко (жовта картка, гольовий пас), Степаненко (жовта картка), Марлос, Мораес.

А от гра за участі бронзового призера в Запоріжжі вийшла набагато більш напруженою. Команда Володимира Шарана протистояла ще одному учаснику Ліги Європи, «Зорі», яка, щоправда, ще тільки намагається потрапити до групової стадії єврокубку. На 57-й та 75-й хвилинах Кирило Ковалець оформив свої 10-й та 11-й м’ячі в чемпіонатах України, принісши «Олександрії» перемогу в принциповому протистоянні команд, які останніми роками конкурують між собою за місця за спинами двох грандів. Гол Лєднєва зі штрафного подарував господарям надію, але часу лишалося надто мало. «Зоря» зазнала першої поразки під керівництвом Віктора Скрипника.

Ще один матч відбувся в Києві. На стадіоні «Динамо» ім. Валерія Лобановського «Олімпік» зазнав четвертої поразки поспіль, цього разу від «Карпат», та залишається єдиною командою, яка йде в першості без набраних очок. Причому вже у третьому турі поспіль підопічні Жуліо Сезара завершують поєдинок у неповному складі через вилучення.

Ключовий момент матчу стався на 24-й хвилині, коли Фабіньо зачепив ззаду рукою за плече Мартінса, який вибігав сам на сам із голкіпером. Гравець господарів отримав червону картку, а гості — право на 11-метровий, після якого повели в рахунку. Щоправда, з ударом Гуцуляка з позначки воротар «олімпійців» Пеньков упорався, але львів’янин першим опинився на добиванні. Отримавши чисельну перевагу, зелено-білі здобули в підсумку першу перемогу в чемпіонаті. Відзначимо дебют у складі «левів» екс-гравця збірної України, досвідченого Олександра Кучера, та легіонера з Люксембургу Тіма Халла.

Зустріч 4-го туру «Маріуполь» — «Динамо» відбудеться 25 вересня.