Перша ліга. «Агробізнес», перемігши в Харкові, зіпсував свято «Металісту 1925»

23:20 | 17 августа 2019
17 серпня ФК «Металіст 1925» виповнювалося три роки.

17 серпня ФК «Металіст 1925» виповнювалося три роки. Звичайно, харківським футболістам кортіло відзначити цю дату перемогою, проте не судилося.

Напередодні «Агробізнес» порадував змістовними діями й заслужено взяв гору у столиці Слобожанщини. Особливо злагоджено, у гостроатакувальній манері, підопічні Остапа Маркевича діяли в першому таймі, коли завдяки розрізним передачам створили господарям чимало проблем. Матеріалізували ж подоляни свою ігрову перевагу в забитий м’яч на 36-й хвилині: новачок гостей Ігор Сікорський після розіграшу стандартного положення вдало зіграв на добиванні. До речі, саме він оформив дубль і в попередньому матчі «Агробізнесу» — з «Балканами».

Перерва пішла на користь харків’янам, вони додали обертів, почали частіше володіти м’ячем. Утім, подоляни, хоч і відійшли великими силами в оборону, але, діючи компактно, не дозволяли господарям знаходити найкоротший шлях до воріт. І оскільки до гольових моментів справа не дійшла, звитягу «Агробізнесу» слід визнати закономірною.

Футболісти «Агробізнесу» здобули другу перемогу поспіль над одним із претендентів на підвищення в класі — цього разу в Харкові. Фото metalist1925.com

«У першому таймі гості часто ставили нас у незручне становище, — зауважив головний тренер харків’ян Андрій Демченко. — Гравці атакувальної ланки подолян вправно відкривалися між лініями, і стримати їх було складно. Після перерви «Агробізнес» віддав нам ініціативу, але з’ясувалося, що ми не готові до гри першим номером. Серед моїх підопічних було чимало вчорашніх резервістів, і їм бракувало вміння правильно розпорядитися м’ячем. Звичайно, прикро, що ми програли, проте завдання на сезон — підвищитися в класі — ніхто не відміняв, хоча очевидно, що нам потрібне підсилення».

«Мої підопічні повністю виконали установку на гру в першому таймі, — сказав керманич гостей Остап Маркевич, — при втраті м’яча намагалися атакувати суперника вже біля його штрафного майданчика, чітко діяли у відборі, що дозволяло контролювати хід подій на полі.

Після перерви нам продовжила дошкуляти спека, сил у моїх підопічних залишалося все менше, і тому ми вирішили грати від оборони. Передусім важливо було нейтралізувати швидких флангових гравців господарів, від яких ішла загроза. Це нам вдалося. Я в курсі, що минулого сезону «Агробізнес» двічі поступився «Металісту 1925», але вважаю, що сьогодні ми були сильнішими».

Відсвяткували гості перемогу й у Полтаві, де «Кремінь» приймав «Гірник-Спорт». Після домашньої поразки від «Оболоні-Бровар» керманич команди з Горішніх Плавнів Володимир Мазяр довірив місце в «старті» дебютантам — Івану Білому та Віктору Хомченку, які раніше виступали за «Рух». І це ж треба, щоб саме Білий на 39-й хвилині порушив правила у своєму штрафному майданчику, й у ворота гостей був призначений пенальті, який чітко реалізував Олександр Сафонов.

Утім, на початку другого тайму Білий зумів реабілітуватися, коли після розіграшу стандартного положення вправно зіграв на добиванні. 1:1. До речі, і свій другий, переможний гол підопічні Мазяра забили після подачі кутового: на 59-й хвилині Юрій Кравчук, зігравши на випередження, влучно пробив головою.

У суботній програмі четвертого туру також було багато цікавого. Та все ж найбільший інтерес викликали поєдинки за участю футболістів «Чорноморця» й «Руху», які не приховують, що налаштовані підвищитися в класі. Одесити приймали непоступливого суперника — «Авангард». Пропустивши на початку другого тайму гол, «Чорноморець», хоч і багато атакував, не зумів врятуватися від поразки.

Щодо «Руху», то після того, як ще до перерви його футболісти двічі вразили ворота «Прикарпаття» (до того ж гості залишилися в меншості), здавалося, вони без зусиль запишуть до свого активу три очки. Але прикарпатці у другому таймі налагодили командні дії й змусили львів’ян більше думати про оборону. Коли ж гості зменшили відставання до мінімуму, підопічні Леоніда Кучука запанікували й зі скрипом втримали переможний рахунок.

Загалом звітний тур виявився багатим на голи, а найбільше — сім — їх було забито в Києві, де «Оболонь-Бровар» святкувала вольову звитягу над «Минаєм».