Перша ліга. «Колос» і «Волинь» продовжують боротьбу за підвищення в класі

22:50 | 26 мая 2019
У суперництві за місце на п’єдесталі зайвим виявився «Металіст 1925», який змушений буде свої амбітні плани з виходу до Прем’єр-ліги перенести вже на наступний сезон.

У суперництві за місце на п’єдесталі зайвим виявився «Металіст 1925», який змушений буде свої амбітні плани з виходу до Прем’єр-ліги перенести вже на наступний сезон. Це стало відомо після матчів заключного туру першолігової першості, коли щасливішими в боротьбі за місце під сонцем виявилися конкуренти слобожан. Утім, про все по порядку.

У Ковалівці «Колос» за складних погодних умов приймав «Оболонь-Бровар». До слизького й в’язкого від дощу газону швидше пристосувалися гості, які й повели в рахунку після майстерного добивання Артема Ковбаси. Господарі відігралися лише під завісу першого тайму, коли після подачі кутового найспритнішим біля воріт киян виявився досвідчений Віталій Гавриш. А відразу після перерви вперед вийшли вже ковалівці: Олег Ільїн завдав підступного удару з гострого кута, заскочивши воротаря «пивоварів» Назарія Федорівського зненацька. Однак невдовзі Микола Безуглий вирівняв становище після точного пасу невгамовного Ковбаси. Тепер уже господарям нічого не залишалося, як великими силами йти на штурм воріт гостей. Героєм поєдинку став Гавриш, який на 77-й хвилині забив переможний гол, оформивши дубль. До речі, це був уже восьмий його забитий м’яч -- відмінний показник як для стопера. «Колос» здобуває звитягу, стає срібним призером і продовжує боротьбу за підвищення в класі!

«У звітному матчі на першому місці був результат, — сказав після фінального свистка головний тренер «Колоса» Руслан Костишин. — Дощова погода змусила нас діяти не у звичній комбінаційній манері, взявши на озброєння довгі передачі. Ось чому події на полі не завжди розгорталися за нашим сценарієм. Але тішить, що мої підопічні проявили характер і здобули такі потрібні три очки! У найближчі два дні ми будемо насолоджуватися цим своїм злетом, а потім розпочнемо підготовку до перехідних матчів з одним з аутсайдерів елітного дивізіону…»

У паралельних поєдинках «Волинь» на виїзді грала з командою «Гірник-Спорт», а ще один колектив із чільної групи, «Металіст 1925», з’ясовував стосунки з «Авангардом» у Краматорську. У протистоянні в Горішніх Плавнях було створено доволі мало небезпечних моментів, хоча у старанності суперникам не відмовиш. Ситуація для лучан ускладнилася в середині другого тайму, коли з поля було вилучено Сергія Петька. Перешикувавши лави, підопічні Андрія Тлумака зуміли відсунути гру від своїх воріт, але володінням голкіпера господарів Романа Данковича майже не загрожували. Тож усе закінчилося підписанням мирної угоди, і тепер для «Волині» все залежало від результату матчу в Краматорську.

Харківські футболісти не змогли скористатися осічкою волинян. До перерви гості двічі не реалізували гольові моменти, що позначилося на їхньому бойовому настрої. У другому таймі більш злагоджено діяли вже авангардівці, і на 72-й хвилині Віталій Собко відкрив рахунок, влучно пробивши з 11-метрової позначки. Врятуватися від поразки слобожани не зуміли, хоча наприкінці поєдинку грали в більшості після вилучення з поля Владислава Савіна. Підопічні Олександра Косевича перемагають і вперше так високо підіймаються в турнірній таблиці.

Отже, у футболістів «Колоса» й «Волині» попереду — перехідні поєдинки з аутсайдерами Прем’єр-ліги, а «Агробізнес» і «Суми» з’ясовуватимуть стосунки з представниками другої ліги, «Металургом» та «Черкащиною-Академією» відповідно.

4

Згідно з рішенням КДК ФФУ від 23 серпня 2018 року ФК «Кобра» (Харків) виключений зі складу учасників змагань ПФЛ.

За невиконання рішення ДК ФІФА від 18 вересня 2017 року з ФК «Волинь» (Луцьк) знято шість турнірних очок.

Згідно з рішенням Ради ліг від 5 квітня 2019 року ФК «Зірка» (Кропивницький) виключений зі складу учасників змагань ПФЛ.

Згідно з рішенням КДК ФФУ від 11 квітня 2019 року ФК «Суми» (Суми) зараховується технічна поразка (0:3) за неявку команди на матч без поважної причини, а команді «Агробізнес» (Волочиськ) — технічна перемога (3:0).