«Інгулець» — перший в історії фіналіст Кубку України із другого дивізіону!

18:05 | 17 апреля 2019
Петрівський «Інгулець» на власному полі мінімально обіграв луганську «Зарю» та пробився до фіналу Кубку України.

На шляху до першого у своїй історії півфіналу представник першої ліги пройшов ковалівський «Колос» (1:0), горностаївський Мир (3:0), «Маріуполь» (3:1) та львівські «Карпати» (1:1, пен. 5:4). Луганчани удруге пробилися до четвірки кращих, попутно здолавши чернігівську «Десну» (1:1, пен. 5:4) та «Львів» (1:0).

На «Інгулець» чекали нервові стартові хвилини — в дебюті зустрічі міг відзначитися гравець збірної України Караваєв, іще кілька разів гості пробивали у площину воріт. Утім, витримавши тиск, петрівці несподівано відкрили рахунок, коли Запорожець замкнув простріл Балана із правого флангу. Незабаром луганчани відповіли непоганим ударом Михайліченко — повз дальній кут.

Під кінець першого тайму господарям вдалося подвоїти власну перевагу. Щедрий виконав стандарт з правого флангу, м’яч неприємно для Філіпе вдарився о газон стадіону «Інгулець» та залетів до сітки воріт «Зорі». Підопічні Вернидуба встигли скоротити рахунок до перерви — уже в доданий арбітром час Чеберко відзначився за допомогою рикошету.

У другому таймі луганці стали грати набагато гостріше, намагаючись забити другий м’яч. Непоганий момент втратив Луньов, не влучивши у площину воріт головою, додав активності попереду після виходу на заміну Хомченовський. Якщо протягом певного часу «Інгулець» іще проводив атаки та пробивав по воротам суперників, то ближче до завершення зустрічі закрився на власній половині поля.

Наприкінці зустрічі «Зоря» продовжувала тиск — пробили Хомченовський, Сілас та Будківський, однак Ситников був на висоті. Навіть за шість доданих до другого тайму хвилин гостям так і не вдалося досягнути своєї мети у вигляді забитого голу. Останній момент у матчі мав Караваєв, який під час фінального штурму пробив трохи вище воріт. У підсумку «Інгулець» виборов історичне право дебютувати у вирішальній стадії Кубку України.

Кубок України. 1/2 фіналу

«Інгулець» (Петрове) — «Зоря» (Луганськ) — 2:1 (2:1)

Голи: Запорожець (15), Щедрий (38) — Чеберко (45+1).

«Інгулець»: Ситников, Запорожець, Клименко, Мішуренко (Сула, 74), Павлов, Балан, Щедрий (Козак, 79), Січінава (Писко, 85), Ковальов, Лупашко (к), Синьогуб. Запасні: Шухман, Піднебенной, Акименко, Кучеренко. Тренер: Сергій Лавриненко.

«Зоря»: Філіпе, Будківський, Михайліченко, Вернидуб, Лєднєв (Громов, 73), Тимчик (Кабаєв, 57), Луньов (Хомченовський, 51), Караваєв (к), Сілас, Чеберко, Арвеладзе. Запасні: Шевченко, Білий, Казаков, Чайковський. Тренер: Юрій Вернидуб.

17 квітня. Петрове. Стадіон «Інгулець». Арбітр — Кутаков Д.О. (Київська обл.), асистенти арбітра — Сухін В.В. (Одеса), Чос М.В. (Київ), четвертий арбітр — Бондар І.І. (Київ), спостерігач арбітражу — Покідько І.Р. (Полтава). Делегат ФФУ — Фощіи В.Г. (Черкаська ОФФ). Офіцер безпеки ФФУ — Пихтін М.П. (Миколаівська ОФФ). Попередження: Павлов (50), Ситников (88), Сула (90+6) — Арвеладзе (30).