Перша ліга. Дамоклів меч над «Сумами» і впевнений поступ «Дніпра-1»

21:05 | 23 марта 2019
Весняна частина першолігової першості України розпочалася протистоянням між «Миколаєвом» та «Інгульцем».

Здавалося, суперникам доведеться підписувати мирну угоду, але іншої думки дотримувалися гравці, що вийшли на заміну у складі гостей. На 89-й хвилині Дмитро Сула випередив Богдана Кушніренка і зробив передачу на дальню штангу, де захисники господарів загубили Ніку Січінаву, який завдав влучного удару по незахищених воротах. 0:1.

«Я намагався налаштувати підопічних на комбінаційний футбол, — сказав після фінального свистка головний тренер «містян» Сергій Шищенко, — але гості діяли щільно й не дозволили нам реалізувати план. Було багато боротьби, порушень правил. У таких випадках долю поєдинку часто вирішує один забитий м’яч. На жаль, ми припустилися помилки наприкінці матчу, чим суперники й скористалися. Утім, трагедії з цього не робимо, я переконаний, що ми зробимо правильні висновки…»

Що ж до матчів недільної програми, то цікаво розгорталися події в Ковалівці, де «Колос» приймав «Прикарпаття». Уже на 16-й хвилині універсал господарів Олександр Бондаренко відкрив рахунок. Невдовзі міг вирівняти становище Ігор Худобяк, але не реалізував пенальті. На 30-й хвилині іванофранківець Ярослав Конкольняк ефектним ударом змусив капітулювати воротаря «Колоса». Після цього підопічні Руслана Костишина активізувалися, і невдовзі Бондаренко оформив дубль, не схибивши з 11-метрової позначки. А на 37-й хвилині гості залишилися в меншості після вилучення їхнього капітана Петра Ковальчука. Після перерви арбітр Олександр Шандор зі Львова ще двічі карав прикарпатців (Романа Кузьмина та Миколу Квасного) червоними картками. А інтригу в поєдинку вбив Євген Морозко, який на 84-й хвилині встановив остаточний рахунок — 3:1.

А от у Волочиську матч не відбувся. Через організаційні проблеми «Суми» не приїхали, і місцевому «Агробізнесу», швидше за все, буде зараховано технічну перемогу. Що ж до «містян», то якщо вони в наступному турі не зможуть прийняти «Волинь», то їм загрожує зняття з турнірної дистанції.

Свій перший офіційний матч під орудою іменитого фахівця, Леоніда Кучука, провели футболісти «Руху». До перерви вони володіли ігровою перевагою в протистоянні з «Балканами», але перший гольовий момент створили гості: після удару з близької відстані Сергія Любчака союзником галичан стала стійка. Після перерви події розгорталися на зустрічних курсах. Господарі схилили шальки терезів на свою користь на 64-й хвилині після удару Романа Никитюка головою. 1:0.

За честь гостей постояли футболісти «Авангарду», які в Луцьку вирвали перемогу після реалізованого Ігорем Кірієнком пенальті, хоч і завершували поєдинок у меншості.

І все ж центральний матч відбувся в Харкові, де «Металіст 1925» приймав фаворита — «Дніпро-1». У випадку звитяги слобожани зменшували відстань до лідера, тоді як перемога гостей практично відкривала їм шлях до елітного дивізіону. 22 тисячі вболівальників палко підтримували харків’ян, які вже на десятій хвилині вийшли вперед після пострілу Олександра Жданова. Але це не вибило з колії підопічних Дмитра Михайленка. На 28-й хвилині вони вирівняли становище — пенальті реалізував Станіслав Куліш. Невдовзі з поля було вилучено гравця «Металіста 1925» Дмитра Гранкіна. На 52-й хвилині новачок гостей Орест Кузик скористався чисельною перевагою. 1:2.

4

Згідно з рішенням КДК ФФУ від 23 серпня 2018 року ФК «Кобра» (Харків) виключений зі складу учасників змагань ПФЛ. За невиконання рішення ДК ФІФА від 18 вересня 2017 року з ФК «Волинь» (Луцьк) знято шість турнірних очок.