Євро-2019 з футзалу серед жінок: збірна України у півфіналі не змогла зупинити команду Португалії

01:50 | 16 февраля 2019
У португальському місті Гондомар півфінальними поєдинками стартував дебютний чемпіонат Європи з футзалу серед жінок.

У португальському місті Гондомар півфінальними поєдинками стартував дебютний чемпіонат Європи з футзалу серед жінок. Збірна України, яка потрапила до числа чотирьох кращих команд континенту, розпочала турнір матчем із господарками.

Одразу після стартового свистка суперниці почали тиснути та регулярно турбували нашого голкіпера. Крім того, Португалія часто загострювала ситуацію після розіграшу стандартів — на 5-й хвилині Ванесса поцілила в поперечину, отримавши пас саме з кута майданчика.

Сагайдачна творила дива у рамці, в тому числі парирувала удар Фіфо після виходу суперниці сам на сам. На 13-й хвилині воротарю «Tesla» після пострілу Фернандес із близької відстані допомогла штанга. Тим не менше, португалкам все ж вдалося забити в наступній атаці: Сагайдачна впоралася з ударом Дженні, однак на добивання першою встигла Сільва.

Невдовзі господарки могли збільшити свою перевагу, коли синьо-жовті заробили шостий командний фол, проте Ванесса не реалізувала 10-метровий. Загалом перший тайм пройшов за повної переваги Португалії за ударами, кутовими та володінням м’ячем.

Зовсім іншою стала картина на початку другого тайму — Олег Шайтанов добре попрацював із підопічними в перерві. Українки стали сміливіше йти вперед і на 22-й хвилині зрівняли рахунок. Титова у контратаці прострілила на Сидоренко, якій лишилося замкнути передачу. 1:1.

Після цього португалки деякий час грали невпевнено, однак синьо-жовті не зуміли засмутити Ану Катаріну. Всередині тайму господарки знову притисли нашу збірну до її воріт, а на 28-й хвилині забили вдруге. Фіфо підібрала м’яч поблизу штрафної українок і влучила у ствір за допомогою рикошету.

На жаль, в останні 10 хвилин зустрічі синьо-жовтим не вдалося витримати темп, заданий суперницями. Спершу Сільва влучила у стійку наших воріт, а на 33-й хвилині Ванесса залишилася наодинці у нашому штрафному майданчику та без проблем переграла Сагайдачну.

Українки почали ризикувати, тренер випускав п’ятого польового гравця, проте дивідендів це не принесло. Натомість Португалія спіймала нашу команду на контратаках — лише каркас урятував синьо-жовтих після ударів Ванесси та Азеведо. На жаль, на останніх хвилинах наші дівчата пропустили ще двічі — дублі оформили Сільва та Фіфо.

Фінальна стадія Євро-2019

Півфінали

Україна — Португалія — 1:5 (0:1)

Голи: Сидоренко (22) — Сільва (14, 39), Фіфо (28, 40), Ванесса (33).

На 18-й хвилині Ванесса (П) не реалізувала дабл-пенальті.

Україна: Сагайдачна — Сидоренко, Титова, Воловенко, Форсюк — Митрофанська, Шульга, Кліпаченко, Кирильчук, Гриценко, Павленко, Дубицька, Єрьоменко, Дударчук.

Португалія: Ана Катаріна — Фернандес, Фіфо, Сільва, Піско — Танінья, Ванесса, Моргадо, Азеведо, Феррейра, Морейро, Дуарте, Дженні.

Попередження: Шульга (12), Дударчук (28) — Фіфо (12).

Росія — Іспанія — 0:5

17.02     18.00     Матч за 3-є місце    Україна — Росія

17.02     20.30     Фінал                      Іспанія — Португалія

Футбол 11:05 | 16 марта 2020 «Манчестер Сіті» Олександра Зінченка виступив з офіційною заявою Футбол 23:50 | 15 марта 2020 Прем’єр-ліга. «Шахтар» та «Динамо» розпочали другу частину чемпіонату із втрати очок Футбол 23:50 | 15 марта 2020 Перша ліга. Результативність «Руху», розчарування «Волині» й «Кременя» та форс-мажор «Авангарду» та «Агробізнесу» Футбол 16:35 | 15 марта 2020 «Гент» Пластуна, Безуса та Яремчука перебуває на карантині Футбол 16:35 | 15 марта 2020 Старт другого етапу чемпіонату України з футзалу в Екстра-лізі та Фіналу чотирьох Кубку України перенесено Футбол 11:50 | 15 марта 2020 Чемпіонат України серед дівочих команд WU-17: визначилися учасники фінального турніру Футбол 23:50 | 14 марта 2020 Прем’єр-ліга. «Олександрія» розпочала другий етап із вольової перемоги над «Колосом» Футбол 23:50 | 14 марта 2020 Ігор Харатін допоміг «Ференцварошу» здобути розгромну перемогу в чемпіонаті Угорщини Футбол 16:20 | 14 марта 2020 Наталія Зінченко: «Турнір в Іспанії був передусім надзвичайно інформативним» Футбол 16:20 | 14 марта 2020 Юнацька збірна України з футзалу U-19 проведе тренувальний збір в Ужгороді