Ліга чемпіонів УЄФА. «Шахтар» переміг «Хоффенхайм» на виїзді та зберіг шанси на вихід до плей-офф турніру

00:20 | 28 ноября 2018
У передостанньому турі групового турніру обидва суперники, які перебували в нижній частині таблиці, намагалися зачепитися за останній шанс продовжити боротьбу в Лізі чемпіонів.

Напередодні матчу в Німеччині гірники зазнали чергової кадрової втрати. До травмованого лідера команди Марлоса додався Ракіцький, в якого виникли проблеми з коліном. Як наслідок, Паулу Фонсека вдався до розстановки з тріо центральних захисників у складі Хочолави, Кривцова та Матвієнка.

Гра розпочалася напрочуд жваво, і вже незабаром відбулося три взяття воріт з інтервалом у декілька хвилин. Спочатку Ісмаїлі, розігравши «стіночку» з Тайсоном, опинився перед воротами та обвідним ударом переграв Баумана. Буквально в наступній атаці вже сам капітан гірників, скориставшись помилкою господарів під час створення штучного офсайду, отримав передачу на хід від Мораеса та зробив рахунок 0:2.

Але такий перебіг подій не ввів «Хоффенхайм» у ступор. Навпаки, гравці німецької команди мобілізувалися, і Бельфоділь чудовим пасом вивів Крамарича сам на сам із П’ятовим. Хорват не схибив, скоротивши відставання в рахунку. У подальшому більше м’ячем володіли господарі, але гольові шанси були і в гірників. Зокрема, Кривцов після кутового пробив лише трохи невлучно. Наполегливість німців далася взнаки, і незадовго до перерви Цубер підкараулив відскок і перекинув головою П’ятова, який невдало пішов на вихід.

Після перерви гірникам було непросто стримувати наступальні дії господарів, але ситуація трохи покращилася, коли Салаї протягом двох хвилин двічі грубо порушив правила. Утім, навіть після вилучення угорця «Хоффенхайм» у меншості тримав оборону донеччан у напрузі. На 70-й хвилині Цубер з-поза меж штрафного пробив у поперечину. Трохи пізніше чудові нагоди втратили Шульц та Нелсон, який щойно вийшов на заміну. «Шахтар» відповів класною атакою, яку завершував Тайсон, але цього разу каркас воріт допоміг уже господарям. На 90-й хвилині в стійку влучив ще й Майкон, але врешті Тайсон все ж завдав результативного удару з передачі Ісмаїлі. «Шахтар» переміг — 3:2, і тепер в останньому турі побореться з «Ліоном» за путівку до 1/8-ї турніру.

У матчі взяли участь футболісти «Шахтаря», які викликалися на останній збір національної команди України: П’ятов (жовта картка), Кривцов (жовта картка), Матвієнко (жовта картка), Степаненко (замінений на 77-й хвилині, жовта картка), Коваленко (замінений на 85-й хвилині), Бутко (вийшов на заміну на 90+4-й хвилині).