Відбір до ЧС-2019: жіноча збірна України не змогла встояти у Швеції

22:20 | 30 августа 2018
30 серпня у шведському місті Гетеборг у рамках кваліфікації ЧС-2019 національна жіноча збірна України зустрічалася з лідером групи 4 — командою Швеції.

Нагадаємо, в останньому матчі між цими командами, який відбувся в червні, підопічні Володимира Реви з мінімальним рахунком (1:0) переграли шведок, створивши сенсацію.

Перед звітним поєдинком наставник українок із різних причин не міг розраховувати на двох гравців основного складу — Тамілу Хіміч та Тетяну Козиренко. Бажаючи реабілітуватися за поразку у Львові, господарки зі стартових хвилин понеслися на ворота Катерини Самсон. Особливо нестримна була Ханна Глас, яка постійно тероризувала наш лівий фланг оборони. Ользі Басанській залишалося лише поспівчувати. Українки змогли відповісти на 14-й хвилині після розіграшу кутового, Дар’я Кравець небезпечно пробивала головою. На 27-й хвилині капітан гостей Дар’я Апанащенко пробила з-за меж штрафного майданчика, м’яч, зачепивши захисника шведської команди, летів майже в «дев’ятку», але Ліндаль змогла його потягнути.

Шведки після цього ще збільшили темп, і вже 34-й хвилині українська оборона не встояла. Елін Рубенссон обвідним ударом відкрила рахунок у матчі.

Фото Андрія Майорова

Не пройшло і п’яти хвилин, як українкам вдруге довелося діставати м’яч із сітки. Знову пройшла швидка атака господарок, яку другим темпом завершила Ерікссон.

Початок другого тайму став продовженням першої половини гри. Не збавляючи обертів, господарки продовжували проводити майже всі свої атаки правим флангом. На 51-й хвилині гри Косоваре Аслані зняла всі питання про переможця зустрічі, забивши третій м"яч. Було у підопічних Петера Герхардсона ще кілька нагод, аби довести рахунок до розгромного, проте свою майстерність демонструвала Катерина Самсон, зриваючи оплески навіть у шведських вболівальників.

Українки намагалися відквитати бодай м’яч, але до небезпечних моментів біля воріт господарок не доходило.

Поступившись шведкам, наші дівчата втратили шанс на вихід до раунду плей-офф ЧС-2019. Тепер збірній України необхідно на мажорній ноті завершити відбір, здолавши 4 вересня у Тернополі команду Угорщини.