У другий день чемпіонату світу українські веслувальники завоювали право виступити у 6-ти фіналах

20:05 | 17 сентября 2021
Веслувальники збірної України вийшли у фінал в 6-ти видах програми за підсумками другого дня чемпіонату світу, який проходить в Копенгагені (17 вересня.

Веслувальники збірної України вийшли у фінал в 6-ти видах програми за підсумками другого дня чемпіонату світу, який проходить в Копенгагені (17 вересня. Копенгаген. На дистанції байдарка-двійка у складі Дмитра ДАНИЛЕНКА і Олега КУХАРИКА).

РАНКОВА СЕСІЯ. 3 ФІНАЛИ З 5-ТИ

Відкривали український день на чемпіонаті світу головні здобувачі медалей на останніх великих міжнародних стартах – каноїстки. Спочатку спринт. Бронзовій медалістці Токіо-2020 Людмилі ЛУЗАН вже в попередньому заїзді належало суперничати зі спортсменками, які входять в коло претендентів на нагороди – білорускою Альоною Ноздрьовою, чилійкою Марією Майлярд і канадкою Кеті Венсан. Українці вдався потужний старт і на половині дистанції вона мала досить відчутну перевагу. Втім, ближче до фінішу головні переслідувачки стали ії наздоганяти. У підсумку у Лузан та Ноздрьовою був зафіксований однаковий час, але на першому місці в протоколі значиться наша спортсменка. Втім, судячи по гонкам, що відбулися, білоруска знаходиться у відмінній формі і напевно конкуруватиме з українськими каноїстками у всіх видах програми, де виступатиме (дві одиночки, С2-500 і С4-500).

Без зайвих нервів потрапили у фінал у змаганнях спринтерських двійок і Юлія КОЛЕСНИК з Анастасією ЧЕТВЕРІКОВОЮ. З 6-м часом дня, але потенціал для того, щоб додати, безумовно, є.

До хорошого швидко звикаєш. І ми починаємо звикати до перемог в чоловічій байдарці, поки що локальних. Вчора, нагадаємо, чоловіча четвірка з кращим результатом вийшла у фінал. А сьогодні перемогу, яка стала пропуском до фіналу, здобула і двійка у складі Дмитра ДАНИЛЕНКА і Олега КУХАРИКА. Два фінали в олімпійських видах у чоловіків-байдарочників – такого давно не було, якщо, взагалі, було.

Хлопці потужно провели і першу, і другу половини дистанції. Стартову швидкість українського екіпажу підтримали тільки канадці, але першими на фініші були саме срібні призери чемпіонату Європи. 1.33,33 – це другий результат на цій стадії змагань.

І, нарешті, дуже порадувала новостворена жіноча четвірка Діана ТАНЬКО/ Анастасія ГОРЛОВА/ Юлія ЮРІЙЧУК/ Інна ГРИЩУН. Дівчата стартували по 4-й доріжці – між призерками Олімпійських ігор-2020 – угорками, які стали чемпіонками Токіо-2020, і білорусками, які завоювали там срібло, тож було за ким тягнутися. І вони тягнулися. Достойна гонка. Після першої половини українки треті з відставанням в одну секунду від збірної Білорусі, які йшли першими, та в 0,4 секунди від угорських веслувальниць. На другій половині угорки додали в швидкості і поступово вийшли на перше місце. Український екіпаж не провалився і показав на другій половині такий же час, що й на першій. 1.37,07 – це п’ятий час дня. Дев’ятий фінал для збірної України.

ЩЕ ДВІ ФІНАЛИ ДЛЯ УКРАЇНИ

Байдарочниця Марія ПОВХ була в числі кращих в своєму попередньому заїзді та фінішувала слідом за новозеландкою Еймі Фішер, яка показала неймовірну швидкість, відібравшись у фінал з кращим часом дня (1.54,97). Тож задачу виходу у фінал Марія відклала до вечора. Як, втім, і бронзові призери Євро-2021 Віталія ВЕРГЕЛЕСА/ Андрія РИБАЧКА, які виступають в новому олімпійському виді – С2-500.

І з цими локальними задачами українські веслувальники впевнено впоралися в денній сесії, здобувши яскраві перемоги під дощем. Фінали в цих видах – у неділю.

СУМАРНІ ПОКАЗНИКИ

Таким чином, українські веслувальники за підсумками попередніх заїздів перших двох днів відібралися в 11 фіналів. Крім того, ще в семи видах фінали відбудуться без відбору: обидві «каное-четвірки, 500 м», змішана «каное-двійка, 200 м» і, традиційно, вся програма на дистанції 5000 м.

Ще в двох видах відбір завершиться в суботу: в каное-одиночці, де у півфінал вийшов Тарас МІЩУК, і змішана байдарка-двійці, де виступатимуть Марія КІЧАСОВА-СКОРИК і Ігор ТРУНОВ.

Анонс 1-го дня фіналів - в окремому матеріалі

Чемпіонат світу-2021.

Розклад заїздів за українських веслувальників

День другий. 17 вересня

Попередні заїзди (7)

10.00. Каное-одиночка. 200 м. 1. Людмила ЛУЗАН (3) – 50,01, фінал.

10.35. Каное-двійка. 200 м. 2. Юлія КОЛЕСНИК/ Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА (5) – 46,99, фінал.

10.45. Байдарка-одиночка. 500 м. 2. Марія ПОВХ (4) – 2.00,44, півфінал.

11.03. Каное-двійка. 500 м. 5. Віталій ВЕРГЕЛЕС/ Андрій РИБАЧОК (6) – 1.47,98, півфінал.

11.15. Байдарка-двійка. 500 м. 1. Олег КУХАРИК/ Дмитро ДАНИЛЕНКО (4) – 1.33,33, фінал А.

12.44. Байдарка-четвірка. 500 м. 3. Діана ТАНЬКО/ Анастасія ГОРЛОВА/ Юлія ЮРІЙЧУК/ Інна ГРИЩУН (3) – 1.37,07, фінал.

12.56. Каное-одиночка. 500 м. 5. Тарас МІЩУК (3) – 1.53,13, півфінал.

Денна сесія. Півфінал

15.00. Байдарка-одиночка. 200 м. 4. Марія КІЧАСОВА-СКОРИК (9) – 41,34, завершила боротьбу.

15.25. Байдарка-двійка. 1000 м. 7. Олександр СИРОМЯТНИКОВ/ В’ячеслав ЛЮБЧИЧ (7) – 3.23,76, завершили боротьбу.

15.50. Байдарка-двійка. 500 м. 5. Діана ТАНЬКО/ Інна ГРИЩУН (7) – 1.48,24, фінал В.

17.25. Байдарка-одиночка. 500 м. 1. Марія ПОВХ (5) – 1.53,12, фінал А.

17.37. Каное-двійка. 500 м. 1. Віталій ВЕРГЕЛЕС/ Андрій РИБАЧОК (6) – 1.41,98, фінал.

День третій. 18 вересня

18 вересня. Фінали

10.30. Байдарка-двійка. 500 м. Фінал В. Діана ТАНЬКО/ Інна ГРИЩУН (3).

10.53. Каное-одиночка. 1000 м. Фінал В. Павло АЛТУХОВ (8)

12.03. Байдарка-двійка. 200 м. Марія ПОВХ/ Анастасія ГОРЛОВА (6).

12.09. Каное-двійка. 500 м. Людмила ЛУЗАН/ Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА (5).

12.42. Байдарка-одиночка. 1000 м. Інна ГРИЩУН (3)

13.03. Каное-одиночка. 500 м. Людмила ЛУЗАН (2).

13.48. Каное-четвірка. 500 м. Віталій ВЕРГЕЛЕС/ Андрій РИБАЧОК/ Юрій ВАНДЮК/ Тарас МІЩУК (3).

13.55. Байдарка-четвірка. 500 м. Олег КУХАРИК/ Дмитро ДАНИЛЕНКО/ Ігор ТРУНОВ/ Іван СЕМИКІН (4).

Денна сесія. Півфінали

15.00. Каное-одиночка. 500 м. Тарас МІЩУК (6). 1-3 – фінал.

Попередні заїзди (1)

16.15. Байдарка-двійка. Мікст. 200 м. Марія КІЧАСОВА-СКОРИК/ Ігор ТРУНОВ (4). 1 – фінал А, 2-7 – півфінал.

Півфінали

17.10/ 17.15. Байдарка-двійка. Мікст. 200 м. Марія КІЧАСОВА-СКОРИК/ Ігор ТРУНОВ. 1-3 – фінал А, 4-7+1ВТ – фінал В.

День четвертий. 19 вересня

Фінали

12.03. Каное-одиночка. 200 м. Людмила ЛУЗАН (4).

12.19. Байдарка-одиночка. 500 м. Марія ПОВХ.

12.34. Каное-двійка. 200 м. Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА/ Юлія КОЛЕСНИК (6).

12.42. Каное-двійка. 500 м. Віталій ВЕРГЕЛЕС/ Андрій РИБАЧОК.

12.51. Байдарка-двійка. 500 м**. Дмитро ДАНИЛЕНКО/ Олег КУХАРИК.

13.06. Каное-одиночка. 500 м**. Тарас МІЩУК.

13.15. Каное-четвірка. 500 м. Людмила ЛУЗАН/ Олена ЦИГАНКОВА/ Юлія КОЛЕСНИК/ Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА (6).

13.39. Байдарка-четвірка. Діана ТАНЬКО/ Анастасія ГОРЛОВА/ Юлія ЮРІЙЧУК/ Інна ГРИЩУН.

13.58. Каное-двійка. Мікст. Віталій ВЕРГЕЛЕС/ Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА (3).

Денна сесія. Фінали (4)

15.30. Каное-одиночка. 5000 м. Олена ЦИГАНКОВА (15).

16.10. Каное-одиночка. 5000 м. Андрій ЗАХАРОВ (2).

16.50. Байдарка-одиночка. 5000 м. Інна ГРИЩУН (18)

17.25. Байдарка-одиночка. 5000 м. Олександр СИРОМЯТНИКОВ (6).

Умовні позначення: * - в разі необхідності, ** - в разі виходу

День перший. 16 вересня

Попередні заїзди (6)

10.50. Байдарка-двійка. 200 м. 2. Марія ПОВХ/ Анастасія ГОРЛОВА (5) – 38,98, фінал.

11.00. Каное-двійка. 500 м. 1. Людмила ЛУЗАН/ Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА (4) – 2.00,63, фінал.

11.55. Каное-одиночка. 1000 м. 6. Павло АЛТУХОВ (7) – 4.37,25, півфінал.

12.02. Байдарка-одиночка. 1000 м. 2. Інна ГРИЩУН (8) – 4.13,44, фінал.

12.55. Байдарка-одиночка. 200 м. 8. Марія КІЧАСОВА-СКОРИК (7) – 44,05, півфінал.

13.21. Каное-одиночка. 500 м. 3. Людмила ЛУЗАН (4) – 2.13,70, фінал.

Денна сесія. Попередні заїзді (3)

15.00. Байдарка-двійка. 1000 м. 6. В’ячеслав ЛЮБЧИЧ/ Олександр СИРОМЯТНИКОВ (8) – 3.33,91, півфінал.

15.51. Байдарка-двійка. 500 м. 4. Діана ТАНЬКО/ Інна ГРИЩУН (6). 1 – фінал А, 2-7 – півфінал.

16.09. Байдарка-четвірка. 500 м. 1. Олег КУХАРИК/ Дмитро ДАНИЛЕНКО/ Ігор ТРУНОВ/ Іван СЕМИКІН (3) – 1.23,01, фінал А.

Денна сесія. Півфінал*

18.06. Каное-одиночка. 1000 м. 7. Павло АЛТУХОВ (8) - 4.11,08, фінал В.

Пресслужба ФКУ з Копенгагену

Байдарки и каноэ 16:20 | 11 марта 2022 До уваги юних веслувальників та їхніх батьків! Закордонні збори! Байдарки и каноэ 20:20 | 03 января 2022 Підсумки року. Микола КРЕМЕР: «Українська байдарка має потенціал, щоб бути в лідерах світового веслування» Байдарки и каноэ 16:05 | 02 января 2022 Веслувальна династія Трунових може увійти до української книги рекордів Байдарки и каноэ 19:20 | 27 декабря 2021 Підсумки року. Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА: «Моя срібна медаль Олімпійських ігор – результат роботи великої команди» Байдарки и каноэ 23:35 | 22 декабря 2021 Збірна України з веслування на байдарках і каное визнана кращою командою країни 2021 року Байдарки и каноэ 06:05 | 22 декабря 2021 Підсумки року. Ігор ТРУНОВ: «Перемога на чемпіонаті світу – це тільки крок до олімпійської медалі» (відео) Байдарки и каноэ 16:05 | 21 декабря 2021 Краща атлетка року в Україні. Людмила ЛУЗАН: любов до каное плюс самовідданість Байдарки и каноэ 13:05 | 21 декабря 2021 Каноїстка Людмила ЛУЗАН визнана кращою атлеткою України у 2021-му році Байдарки и каноэ 22:50 | 18 декабря 2021 Підсумки року. Дмитро ДАНИЛЕНКО: «Мої досягнення на міжнародній арені – результат роботи великої команди» Байдарки и каноэ 23:35 | 15 декабря 2021 Топ-10 історичних подій 2021-го року в українському веслуванні