Сергій ЖИЛЯЄВ: «Павло Алтухов зможе поєднати на Олімпійських іграх виступ в одиночці і двійці»

19:20 | 15 июня 2021
Продовжуємо говорити про олімпійську підготовку.

Продовжуємо говорити про олімпійську підготовку. До вашої уваги інтерв’ю зі старшим тренером збірної України Сергієм ЖИЛЯЄВИМ, який на даному етапі займається підготовкою олімпійської каное-двійки Павло АЛТУХОВ/ Дмитро ЯНЧУК, а також безпосередньо Павла до виступу в одиночці на Іграх-2020.

ЧЕМПІОНАТ ЄВРОПИ

- Сергію Леонтійовичу, відштовхуємося в нашій бесіді в чемпіонату Європи. Як оціните виступ нашої олімпійської каное-двійки, яка посіла 6-е місце?

- Не все вийшло так, як хотілося. Були для цього причини. На мій погляд, чисто психологічного характеру. На мою думку, на чемпіонаті Європи Павлу треба було відпрацювати ще і в одиночці, щоб не перегоріти упродовж змагань. Зрозуміло, акцент робився на двійку, але з іншого боку, можна було подивитися і на його виступ в одиночці. Разом з цим знімалася б і психологічна напруга – спортсмен не ганявся би з усіма, глядячи на конкурентів збоку. Є такий фактор.

Так, трохи незадоволений виступом двійки на Євро, але нічого страшного в такому виступі немає.

- Результат відповідає готовності на нинішній момент?

- Думаю, що могли і краще виступити – я ж не можу вникнути повністю в стан спортсмену – здоровий він, чи ні, і таке інше. Розраховував, що хлопці боротимуться за медалі – по тому ходу, що вони показували перед чемпіонатом Європи. Вони можуть, вони мають потенціал для цього.

СКЛАДНОСТІ ПІДГОТОВКИ

- Дмитро Янчук до виступу в екіпажі з Павло Алтуховим упродовж своєї кар’єри був тільки загребним. Тепер він на другому номері, а це, як відомо, зовсім інші робота. Наскільки важко було перебудуватися?

- До Кубку України, наприклад, вони виходили в екіпажі разів шість. І, дійсно, складно було перебудуватися, адже Дмитро не звик рулитися. Якщо правий вітер, це створює проблеми. Спортсмени відчувають це відразу. Веслувальнику, який раніше працював на першому номері, а потім перейшов на другий, момент руління не завжди вдається.

Але часу для підготовки у нас достатньо. В двійці більше ходитимемо по незручному вітру, щоб відпрацювати стереотип руління в таких умовах. Побачимо, наскільки нам це вдасться.

- На Олімпійських іграх планується, що Павло Алтухов виступатиме і в одиночці, і в двійці. В Ріо-2016 німець Брендель і бразилець Куейруш з успіхом це зробили (вони завоювали золоті і срібні в цих видах програми відповідно.- пресслужба). Наскільки Павлу реально бути поєднати два цих види?

- Це цілком реально, адже є запас за часом: спочатку відпрацьовуємо двійку, потім – одиночку (за програмою Ігор-2020: С1-1000 – 1-2-й дні змагань, С2-1000 – 5-6-й. – пресслужба). Павло в цьому році добре підготовлений і може поєднувати ці види.

ОЛІМПІЙСЬКА ПІДГОТОВКА

- Як буде побудована підготовка після Євро?

- На десять днів відправляємося на тренувальну базу в Сянки – займатимемось загально-фізичною підготовкою. Там гарний спортивний зал, укомплектований корисними тренажерами, кожен з яких по-своєму ефективний. Далі – Обухів, де ми проведемо спеціальну підготовку, яка, звісно, буде поєднуватися із загально-фізичною. Цей збір триватиме 22 дні. Далі – заключна фаза підготовки, де працюватимемо над швидкісними якостями.

- У вас є успішний досвід підготовки до Олімпійських ігор-2016 (на Іграх-2016 20-річний Павло до останнього боровся за бронзову медаль, а в підсумку, після дискваліфікації Сергія Тарновського, став 4-м. – пресслужба).

- Так. Щоправда, коли пересуваєшся далеко на схід відносно місця проживання, адаптація проходить дещо складніше, ніж в західній напівкулі, але, думаю, що ми впораємося. На мій погляд, дещо пізно ми виїжджаємо в Японію – за шість днів до старту. Втім, я спілкувався з більш досвідченими в цьому відношенні людьми, які розповіли про схеми адаптації до цього часового поясу. Звісно, розповім про це спортсменам. Як їхній організм це сприйме, побачимо.

Пресслужба ФКУ

Источник
Байдарки и каноэ 16:20 | 11 марта 2022 До уваги юних веслувальників та їхніх батьків! Закордонні збори! Байдарки и каноэ 20:20 | 03 января 2022 Підсумки року. Микола КРЕМЕР: «Українська байдарка має потенціал, щоб бути в лідерах світового веслування» Байдарки и каноэ 16:05 | 02 января 2022 Веслувальна династія Трунових може увійти до української книги рекордів Байдарки и каноэ 19:20 | 27 декабря 2021 Підсумки року. Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА: «Моя срібна медаль Олімпійських ігор – результат роботи великої команди» Байдарки и каноэ 23:35 | 22 декабря 2021 Збірна України з веслування на байдарках і каное визнана кращою командою країни 2021 року Байдарки и каноэ 06:05 | 22 декабря 2021 Підсумки року. Ігор ТРУНОВ: «Перемога на чемпіонаті світу – це тільки крок до олімпійської медалі» (відео) Байдарки и каноэ 16:05 | 21 декабря 2021 Краща атлетка року в Україні. Людмила ЛУЗАН: любов до каное плюс самовідданість Байдарки и каноэ 13:05 | 21 декабря 2021 Каноїстка Людмила ЛУЗАН визнана кращою атлеткою України у 2021-му році Байдарки и каноэ 22:50 | 18 декабря 2021 Підсумки року. Дмитро ДАНИЛЕНКО: «Мої досягнення на міжнародній арені – результат роботи великої команди» Байдарки и каноэ 23:35 | 15 декабря 2021 Топ-10 історичних подій 2021-го року в українському веслуванні